Kulå Bowling AS
Score · regnskapsår 2025
67av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 84 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 105 av 643 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 161 av 1 017 · Kultur og fritid
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 73 og soliditet 69 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Kulå Bowling AS ligger 17 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 641 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 12,1 % (median 4,3 %) og egenkapitalandel 59,7 % (median 35,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 7 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 12,1 % | 4,3 % |
| Resultatmargin | 11,8 % | 3,4 % |
| Totalrentabilitet | 26,2 % | 7,5 % |
| Egenkapitalandel | 59,7 % | 35,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,68 | 1,11 |
| Likviditetsgrad 1 | 3,24 | 1,48 |
| Omsetningsvekst | 4,0 % | 4,6 % |
| Omsetning per ansatt | 0,41 MNOK | 0,28 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 67 gjør Kulå Bowling AS det bedre enn 84 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (643 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Kulå Bowling AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Kulå Bowling AS har score 67 for 2025, rang 161 av 1 017 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 77 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 3,24 mot median 1,48. Lønnsomhet: persentil 73 mot sammenlignbare, driftsmargin 12,1 % mot median 4,3 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Kulå Bowling AS hadde en driftsmargin på 12,1 % og en egenkapitalandel på 59,7 % i 2025, og er nr. 161 av 1 017 rangerte selskaper i Kultur og fritid.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 20,6 % til 12,1 % og egenkapitalandelen steg fra 44,0 % til 59,7 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 8 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 6 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 8 MNOK |
| P/B | 1,0 | 2 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,9 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 73 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 69 | vekt 25 % |
| Likviditet | 77 | vekt 15 % |
| Vekst | 49 | vekt 15 % |
| Konsistens | 63 | vekt 15 % |
Varighet: 56 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Kulå Bowling AS?
Driftsmarginen var 12,1 % i 2025, mot en median på 4,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 26,2 %.
Hvor solid er Kulå Bowling AS?
Egenkapitalandelen var 59,7 % i 2025 (median 35,8 %). Gjeldsgraden var 0,68 (median 1,11).
Hvordan er likviditeten i Kulå Bowling AS?
Likviditetsgrad 1 var 3,24 i 2025 (median 1,48).
Hvordan står Kulå Bowling AS i Kultur og fritid?
Kulå Bowling AS er nr. 161 av 1 017 rangerte selskaper i Kultur og fritid for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 105 av 643. Omsetningen endret seg 4,0 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 893930442
- Org.form
- AS
- Sektor
- Kultur og fritid (93.292)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 16 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 29. mars 2009 17 år i drift
- Aksjekapital
- 0,30 MNOK
- Forretningsadresse
- Smedgata 5, 6210 VALLDAL (FJORD)
- Kommune
- Fjord rang 2 av 28 i KOSTRA-gruppe 6
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 11. november 2020
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 28 | 72 | 67 | |
| Rang | 785 | 129 | 161 | |
| Driftsmargin | −0,5 % | 20,6 % | 12,1 % | |
| Totalrentabilitet | −1,0 % | 44,4 % | 26,2 % | |
| Egenkapitalandel | 5,9 % | 44,0 % | 59,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,13 | 2,17 | 3,24 | |
| Omsetningsvekst | – | 36,0 % | 4,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4,7 MNOK | 6,3 MNOK | 6,6 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 1,3 MNOK | 0,8 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,1 MNOK | 1,2 MNOK | 0,8 MNOK |
| Årsresultat | −0,1 MNOK | 1,2 MNOK | 0,6 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 2,3 MNOK | 3,0 MNOK | 3,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,7 MNOK | 1,5 MNOK | 1,6 MNOK |
| Egenkapital | 0,1 MNOK | 1,3 MNOK | 1,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,2 MNOK | 1,0 MNOK | 1,6 MNOK |
| Sum gjeld | 2,1 MNOK | 1,7 MNOK | 1,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,6 MNOK | 0,7 MNOK | 0,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6882622.
Videre
Lignende selskaper
- Cengiz AS indeks 68, nr. 157 · sammenlign
- Dynamic Events AS indeks 68, nr. 158 · sammenlign
- Blåsemafian AS indeks 67, nr. 159 · sammenlign
- Livegym AS indeks 67, nr. 162 · sammenlign
- Studio Fiske AS indeks 67, nr. 165 · sammenlign