Stølene AS
Score · regnskapsår 2025
58av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 70 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 683 av 5 669 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 137 av 7 274 · Eiendom
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 38 og soliditet 70 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Stølene AS ligger 9 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 5 668 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 25,9 % (median 48,2 %) og egenkapitalandel 52,3 % (median 27,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 9 MNOK | 2 MNOK |
| Driftsmargin | 25,9 % | 48,2 % |
| Resultatmargin | 21,3 % | 23,6 % |
| Totalrentabilitet | 7,1 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 52,3 % | 27,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,91 | 2,20 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,35 | 1,40 |
| Omsetningsvekst | 1 225,0 % | 3,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 58 gjør Stølene AS det bedre enn 70 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (5 669 selskaper) i 2025.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Stølene AS har score 58 for 2025, rang 2 137 av 7 274 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 98 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 1 225,0 % mot median 3,0 %. Soliditet: persentil 70 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 52,3 % mot median 27,0 %.
Svakest: Lønnsomhet: persentil 38 mot sammenlignbare, driftsmargin 25,9 % mot median 48,2 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Stølene AS hadde en driftsmargin på 25,9 % og en egenkapitalandel på 52,3 % i 2025, og er nr. 2 137 av 7 274 rangerte selskaper i Eiendom.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 1 225 % og driftsmarginen falt fra 71,3 % til 25,9 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 14 MNOK og 22 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 14 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 18 MNOK |
| P/B | 1,0 | 22 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 5,5 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 29,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 38 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 70 | vekt 25 % |
| Likviditet | 49 | vekt 15 % |
| Vekst | 98 | vekt 15 % |
| Konsistens | 47 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Stølene AS?
Driftsmarginen var 25,9 % i 2025, mot en median på 48,2 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 7,1 %.
Hvor solid er Stølene AS?
Egenkapitalandelen var 52,3 % i 2025 (median 27,0 %). Gjeldsgraden var 0,91 (median 2,20).
Hvordan er likviditeten i Stølene AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,35 i 2025 (median 1,40).
Hvordan står Stølene AS i Eiendom?
Stølene AS er nr. 2 137 av 7 274 rangerte selskaper i Eiendom for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 683 av 5 669. Omsetningen endret seg 1 225,0 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 917319316
- Org.form
- AS
- Sektor
- Eiendom (68.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 9. juni 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,09 MNOK
- Forretningsadresse
- Stølen 26, 5911 ALVERSUND
- Kommune
- Alver rang 13–24 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | 58 | |
| Rang | – | – | 2 137 | |
| Driftsmargin | −25,2 % | 71,3 % | 25,9 % | |
| Totalrentabilitet | 13,6 % | 5,4 % | 7,1 % | |
| Egenkapitalandel | 54,2 % | 53,8 % | 52,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 97,00 | 170,49 | 1,35 | |
| Omsetningsvekst | – | 665,0 % | 1 225,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,1 MNOK | 0,7 MNOK | 8,7 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 0,5 MNOK | 2,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 4,3 MNOK | 1,0 MNOK | 1,9 MNOK |
| Årsresultat | 4,3 MNOK | 1,0 MNOK | 1,4 MNOK |
| Finanskostnader | 0,5 MNOK | 1,1 MNOK | 1,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 35,7 MNOK | 37,7 MNOK | 41,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 5,2 MNOK | 7,2 MNOK | 5,5 MNOK |
| Egenkapital | 19,3 MNOK | 20,3 MNOK | 21,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 12,3 MNOK | 13,2 MNOK | 14,6 MNOK |
| Sum gjeld | 16,4 MNOK | 17,4 MNOK | 19,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 4,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 7182793.
Videre
Lignende selskaper
- Bleikerveien 8 AS indeks 58, nr. 2 133 · sammenlign
- Klausen Eiendomsutvikling AS indeks 58, nr. 2 134 · sammenlign
- Mohagengården AS indeks 58, nr. 2 138 · sammenlign
- Nordbohus Utvikling AS indeks 58, nr. 2 139 · sammenlign
- Fgb Radøy AS indeks 58, nr. 2 141 · sammenlign