Mudo Gym Tynset AS

Org.nr. 917150788 · Tynset · Stiftet 2016

Score · regnskapsår 2025

31av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 19 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 523 av 643 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 837 av 1 017 · Kultur og fritid

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 29 og soliditet 14 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Mudo Gym Tynset AS ligger 19 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 641 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −0,8 % (median 4,3 %) og egenkapitalandel 4,9 % (median 35,8 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 31. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter1 MNOK3 MNOK
Driftsmargin −0,8 % 4,3 % 30 %
Resultatmargin −0,8 % 3,4 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −0,7 % 7,5 % 29 %
Egenkapitalandel 4,9 % 35,8 % 23 %
Gjeldsgrad 19,33 1,11 4 %
Likviditetsgrad 1 0,22 1,48 6 %
Omsetningsvekst 20,1 % 4,6 % 76 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 31 gjør Mudo Gym Tynset AS det bedre enn 19 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (643 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Mudo Gym Tynset AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Oppsummert analyse

Mudo Gym Tynset AS har score 31 for 2025, rang 837 av 1 017 i sektoren.

Sterkest: Vekst: persentil 76 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 20,1 % mot median 4,6 %.

Svakest: Likviditet: persentil 6 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,22 mot median 1,48. Soliditet: persentil 14 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 4,9 % mot median 35,8 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Mudo Gym Tynset AS hadde en driftsmargin på −0,8 % og en egenkapitalandel på 4,9 % i 2025, og er nr. 837 av 1 017 rangerte selskaper i Kultur og fritid.

Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 100,0 % til −0,8 % og gikk fra overskudd til underskudd før skatt.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 0 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 0,0 MNOK 10,0 ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: 0,0 MNOK 8,0 ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 0,1 MNOK 1,0 0 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • kritisk

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 4,7 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,22 (median 1,48).

  • følg med

    Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 4,9 % (median 35,8 %).

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −0,8 % (median 3,4 %).

  • følg med

    Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?

    Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 20,1 % (median 4,6 %); Likviditetsgrad 1 0,22 (median 1,48).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet29 vekt 30 %
Soliditet14 vekt 25 %
Likviditet6 vekt 15 %
Vekst76 vekt 15 %
Konsistens40 vekt 15 %

Varighet: 35 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Mudo Gym Tynset AS?

Driftsmarginen var −0,8 % i 2025, mot en median på 4,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −0,7 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Mudo Gym Tynset AS?

Egenkapitalandelen var 4,9 % i 2025 (median 35,8 %). Gjeldsgraden var 19,33 (median 1,11).

Hvordan er likviditeten i Mudo Gym Tynset AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,22 i 2025 (median 1,48). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står Mudo Gym Tynset AS i Kultur og fritid?

Mudo Gym Tynset AS er nr. 837 av 1 017 rangerte selskaper i Kultur og fritid for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 523 av 643. Omsetningen endret seg 20,1 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
917150788
Org.form
AS
Sektor
Kultur og fritid (93.130)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
26. april 2016 10 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Meierigata 1, 2500 TYNSET
Kommune
Tynset rang 3–8 av 18 i KOSTRA-gruppe 2
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 13. mai 2016
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks40–31
Rang645–837
Driftsmargin100,0 %100,0 %−0,8 %
Totalrentabilitet78,8 %69,2 %−0,7 %
Egenkapitalandel−7,8 %−6,3 %4,9 %
Likviditetsgrad 10,200,270,22
Omsetningsvekst–−10,3 %20,1 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter1,1 MNOK1,0 MNOK1,2 MNOK
Driftsresultat1,1 MNOK1,0 MNOK0,0 MNOK
Resultat før skatt1,1 MNOK1,0 MNOK0,0 MNOK
Årsresultat1,1 MNOK1,0 MNOK0,0 MNOK
Finanskostnader–––
Sum eiendeler1,4 MNOK1,4 MNOK1,4 MNOK
Omløpsmidler0,0 MNOK0,1 MNOK0,0 MNOK
Egenkapital−0,1 MNOK−0,1 MNOK0,1 MNOK
Opptjent egenkapital−0,1 MNOK−0,1 MNOK0,0 MNOK
Sum gjeld1,5 MNOK1,5 MNOK1,3 MNOK
Kortsiktig gjeld0,2 MNOK0,3 MNOK0,2 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 7217630.