ANDERSEN & Valla AS

Org.nr. 916650221 · Oslo · Stiftet 2016

Score · regnskapsår 2025

59av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 70 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 195 av 643 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 311 av 1 017 · Kultur og fritid

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 85 og soliditet 65 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

ANDERSEN & Valla AS ligger 9 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 641 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 15,4 % (median 4,3 %) og egenkapitalandel 56,7 % (median 35,8 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 31. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter1 MNOK3 MNOK
Driftsmargin 15,4 % 4,3 % 76 %
Resultatmargin 15,4 % 3,4 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 67,2 % 7,5 % 94 %
Egenkapitalandel 56,7 % 35,8 % 69 %
Gjeldsgrad 0,76 1,11 61 %
Likviditetsgrad 1 2,07 1,48 65 %
Omsetningsvekst −23,2 % 4,6 % 7 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 59 gjør ANDERSEN & Valla AS det bedre enn 70 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (643 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • ANDERSEN & Valla AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Oppsummert analyse

ANDERSEN & Valla AS har score 59 for 2025, rang 311 av 1 017 i sektoren.

Sterkest: Lønnsomhet: persentil 85 mot sammenlignbare, driftsmargin 15,4 % mot median 4,3 %. Soliditet: persentil 65 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 56,7 % mot median 35,8 %.

Svakest: Vekst: persentil 7 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −23,2 % mot median 4,6 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

ANDERSEN & Valla AS hadde en driftsmargin på 15,4 % og en egenkapitalandel på 56,7 % i 2025, og er nr. 311 av 1 017 rangerte selskaper i Kultur og fritid.

Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −14,8 % til 15,4 % og egenkapitalandelen steg fra −16,8 % til 56,7 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 0 MNOK og 2 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 0,2 MNOK 10,0 2 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 0,2 MNOK
minus netto gjeld −0,2 MNOK
8,0 2 MNOK
P/B Egenkapital: 0,2 MNOK 1,0 0 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet85 vekt 30 %
Soliditet65 vekt 25 %
Likviditet65 vekt 15 %
Vekst7 vekt 15 %
Konsistens45 vekt 15 %

Varighet: 40 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er ANDERSEN & Valla AS?

Driftsmarginen var 15,4 % i 2025, mot en median på 4,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 67,2 %.

Hvor solid er ANDERSEN & Valla AS?

Egenkapitalandelen var 56,7 % i 2025 (median 35,8 %). Gjeldsgraden var 0,76 (median 1,11).

Hvordan er likviditeten i ANDERSEN & Valla AS?

Likviditetsgrad 1 var 2,07 i 2025 (median 1,48).

Hvordan står ANDERSEN & Valla AS i Kultur og fritid?

ANDERSEN & Valla AS er nr. 311 av 1 017 rangerte selskaper i Kultur og fritid for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 195 av 643. Omsetningen endret seg −23,2 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
916650221
Org.form
AS
Sektor
Kultur og fritid (90.111)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
4. januar 2016 10 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Midtåsen 48A, 1166 OSLO
Kommune
Oslo rang 63–220 av 357 i landet
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 28. januar 2016
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks481159
Rang505994311
Driftsmargin−4,9 %−14,8 %15,4 %
Totalrentabilitet−19,3 %−134,0 %67,2 %
Egenkapitalandel49,8 %−16,8 %56,7 %
Likviditetsgrad 11,990,722,07
Omsetningsvekst–−2,7 %−23,2 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter1,6 MNOK1,6 MNOK1,2 MNOK
Driftsresultat−0,1 MNOK−0,2 MNOK0,2 MNOK
Resultat før skatt−0,1 MNOK−0,2 MNOK0,2 MNOK
Årsresultat−0,1 MNOK−0,2 MNOK0,2 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler0,4 MNOK0,2 MNOK0,3 MNOK
Omløpsmidler0,4 MNOK0,1 MNOK0,2 MNOK
Egenkapital0,2 MNOK0,0 MNOK0,2 MNOK
Opptjent egenkapital0,2 MNOK−0,1 MNOK0,1 MNOK
Sum gjeld0,2 MNOK0,2 MNOK0,1 MNOK
Kortsiktig gjeld0,2 MNOK0,2 MNOK0,1 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 7085588.