HMS Riskview AS
Score · regnskapsår 2025
80av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 96 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 47 av 1 089 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 78 av 2 301 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 82 og soliditet 91 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
HMS Riskview AS ligger 31 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 1 087 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 49,5 % (median 5,7 %) og egenkapitalandel 89,8 % (median 38,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 49,5 % | 5,7 % |
| Resultatmargin | 49,6 % | 5,2 % |
| Totalrentabilitet | 29,1 % | 11,5 % |
| Egenkapitalandel | 89,8 % | 38,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,11 | 1,02 |
| Likviditetsgrad 1 | 6,99 | 1,53 |
| Omsetningsvekst | 10,9 % | 4,8 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 80 gjør HMS Riskview AS det bedre enn 96 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 089 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- HMS Riskview AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
HMS Riskview AS har score 80 for 2025, rang 78 av 2 301 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 91 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 89,8 % mot median 38,8 %. Likviditet: persentil 90 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 6,99 mot median 1,53.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
HMS Riskview AS hadde en driftsmargin på 49,5 % og en egenkapitalandel på 89,8 % i 2025, og er nr. 78 av 2 301 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 30,2 % til 49,5 % og omsetningen økte med 11 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 3 MNOK og 9 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 7 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 9 MNOK |
| P/B | 1,0 | 3 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 49,5 % (median 5,7 %); Egenkapitalandel 89,8 % (median 38,8 %); Likviditetsgrad 1 6,99 (median 1,53).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,0 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 82 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 91 | vekt 25 % |
| Likviditet | 90 | vekt 15 % |
| Vekst | 59 | vekt 15 % |
| Konsistens | 67 | vekt 15 % |
Varighet: 82 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er HMS Riskview AS?
Driftsmarginen var 49,5 % i 2025, mot en median på 5,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 29,1 %.
Hvor solid er HMS Riskview AS?
Egenkapitalandelen var 89,8 % i 2025 (median 38,8 %). Gjeldsgraden var 0,11 (median 1,02).
Hvordan er likviditeten i HMS Riskview AS?
Likviditetsgrad 1 var 6,99 i 2025 (median 1,53).
Hvordan står HMS Riskview AS i Informasjon og kommunikasjon?
HMS Riskview AS er nr. 78 av 2 301 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 47 av 1 089. Omsetningen endret seg 10,9 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 916263643
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.100)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 10. november 2015 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Moseidveien 1, 4033 STAVANGER (SOLA)
- Kommune
- Sola rang 2 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 19. november 2015
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 87 | 78 | 80 | |
| Rang | 77 | 111 | 78 | |
| Driftsmargin | 53,1 % | 30,2 % | 49,5 % | |
| Totalrentabilitet | 39,7 % | 21,3 % | 29,1 % | |
| Egenkapitalandel | 83,6 % | 89,3 % | 89,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 5,77 | 9,02 | 6,99 | |
| Omsetningsvekst | – | 8,2 % | 10,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,5 MNOK | 1,7 MNOK | 1,8 MNOK |
| Driftsresultat | 0,8 MNOK | 0,5 MNOK | 0,9 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,8 MNOK | 0,5 MNOK | 0,9 MNOK |
| Årsresultat | 0,6 MNOK | 0,4 MNOK | 0,7 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | – | – |
| Sum eiendeler | 2,0 MNOK | 2,4 MNOK | 3,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,9 MNOK | 2,3 MNOK | 2,2 MNOK |
| Egenkapital | 1,7 MNOK | 2,1 MNOK | 2,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,4 MNOK | 1,7 MNOK | 2,5 MNOK |
| Sum gjeld | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6520851.
Videre
Lignende selskaper
- Laudi AS indeks 80, nr. 74 · sammenlign
- Ijas Consulting AS indeks 80, nr. 75 · sammenlign
- Barbosa Film AS indeks 80, nr. 76 · sammenlign
- Dv8 IT AS indeks 80, nr. 77 · sammenlign
- Øian Technology AS indeks 80, nr. 80 · sammenlign