Drammen Klatresenter AS

Org.nr. 916199783 · Drammen · Stiftet 2015 · 34 ansatte

Score · regnskapsår 2025

33av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 23 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 496 av 643 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 797 av 1 017 · Kultur og fritid

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 17 og soliditet 40 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Drammen Klatresenter AS ligger 17 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 641 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −9,0 % (median 4,3 %) og egenkapitalandel 31,4 % (median 35,8 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 31. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter8 MNOK3 MNOK
Driftsmargin −9,0 % 4,3 % 13 %
Resultatmargin −8,9 % 3,4 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −7,2 % 7,5 % 21 %
Egenkapitalandel 31,4 % 35,8 % 46 %
Gjeldsgrad 2,19 1,11 34 %
Likviditetsgrad 1 1,35 1,48 45 %
Omsetningsvekst −3,3 % 4,6 % 31 %
Omsetning per ansatt0,23 MNOK0,28 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 33 gjør Drammen Klatresenter AS det bedre enn 23 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (643 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Drammen Klatresenter AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Oppsummert analyse

Drammen Klatresenter AS har score 33 for 2025, rang 797 av 1 017 i sektoren.

Sterkest: Konsistens: persentil 46 mot sammenlignbare.

Svakest: Lønnsomhet: persentil 17 mot sammenlignbare, driftsmargin −9,0 % mot median 4,3 %. Vekst: persentil 31 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −3,3 % mot median 4,6 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Drammen Klatresenter AS hadde en driftsmargin på −9,0 % og en egenkapitalandel på 31,4 % i 2025, og er nr. 797 av 1 017 rangerte selskaper i Kultur og fritid.

Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −14,8 % til −9,0 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 3 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: −0,6 MNOK 10,0 ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: −0,7 MNOK 8,0 ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 3,1 MNOK 1,0 3 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −8,9 % (median 3,4 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −9,0 % (median 4,3 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet17 vekt 30 %
Soliditet40 vekt 25 %
Likviditet45 vekt 15 %
Vekst31 vekt 15 %
Konsistens46 vekt 15 %

Varighet: 33 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Drammen Klatresenter AS?

Driftsmarginen var −9,0 % i 2025, mot en median på 4,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −7,2 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Drammen Klatresenter AS?

Egenkapitalandelen var 31,4 % i 2025 (median 35,8 %). Gjeldsgraden var 2,19 (median 1,11).

Hvordan er likviditeten i Drammen Klatresenter AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,35 i 2025 (median 1,48).

Hvordan står Drammen Klatresenter AS i Kultur og fritid?

Drammen Klatresenter AS er nr. 797 av 1 017 rangerte selskaper i Kultur og fritid for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 496 av 643. Omsetningen endret seg −3,3 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
916199783
Org.form
AS
Sektor
Kultur og fritid (93.110)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
34 registrert 10. juli 2026
Stiftet
1. oktober 2015 11 år i drift
Aksjekapital
0,10 MNOK
Forretningsadresse
Tollbugata 115, 3041 DRAMMEN
Kommune
Drammen rang 10 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks313533
Rang751779797
Driftsmargin−16,6 %−14,8 %−9,0 %
Totalrentabilitet−9,8 %−11,7 %−7,2 %
Egenkapitalandel27,4 %31,9 %31,4 %
Likviditetsgrad 11,351,101,35
Omsetningsvekst–13,2 %−3,3 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter7,1 MNOK8,1 MNOK7,8 MNOK
Driftsresultat−1,2 MNOK−1,2 MNOK−0,7 MNOK
Resultat før skatt−1,2 MNOK−1,2 MNOK−0,7 MNOK
Årsresultat−1,0 MNOK−0,9 MNOK−0,6 MNOK
Finanskostnader0,1 MNOK0,0 MNOK–
Sum eiendeler12,0 MNOK10,1 MNOK9,7 MNOK
Omløpsmidler4,1 MNOK3,3 MNOK3,8 MNOK
Egenkapital3,3 MNOK3,2 MNOK3,1 MNOK
Opptjent egenkapital0,0 MNOK––
Sum gjeld8,7 MNOK6,9 MNOK6,7 MNOK
Kortsiktig gjeld3,1 MNOK3,0 MNOK2,8 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 7177507.