Parthenons AS
Tvangsavvikling registrert 24. mai 2025 i Enhetsregisteret. Konkurser
Mangler regnskap for 2025. Fristen var 31. juli 2026. Brønnøysundregistrene oppgir ikke når regnskap kom inn, bare siste innsendte år.
Score · regnskapsår 2022
For lite grunnlag: Konkurs eller under avvikling
Basert på årsregnskapet for 2022
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 10 MNOK | 13 MNOK |
| Driftsmargin | 11,7 % | 5,2 % |
| Resultatmargin | 11,6 % | 4,8 % |
| Totalrentabilitet | 49,5 % | 16,2 % |
| Egenkapitalandel | 42,0 % | 16,5 % |
| Gjeldsgrad | 1,38 | 2,17 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,36 | 0,95 |
| Omsetningsvekst | 39,8 % | – |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2022. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Hva tallene sier
Parthenons AS hadde en egenkapitalandel på 42,0 % i 2022. Selskapet er ikke rangert: konkurs eller under avvikling.
Fra 2021 til 2022: egenkapitalandelen steg fra 5,9 % til 42,0 % og driftsmarginen steg fra 1,7 % til 11,7 %.
Parthenons AS klarte seg bedre enn sektoren i 2022, sektorens svakeste år.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2022.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 11 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 9 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 11 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 11,7 % (median 5,2 %); Egenkapitalandel 42,0 % (median 16,5 %); Likviditetsgrad 1 1,36 (median 0,95).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,4 % av gjelden i 2022. Styringsrenten var i snitt 1,32 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Driftsmarginen var 11,7 % i 2022 (sektorens median 1,3 %), og egenkapitalandelen 42,0 %. I de andre årene var driftsmarginen −2,2 % i snitt.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Parthenons AS?
Driftsmarginen var 11,7 % i 2022, mot en median på 5,2 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var 49,5 %.
Hvor solid er Parthenons AS?
Egenkapitalandelen var 42,0 % i 2022 (median 16,5 %). Gjeldsgraden var 1,38 (median 2,17).
Hvordan er likviditeten i Parthenons AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,36 i 2022 (median 0,95).
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 915852696
- Org.form
- AS
- Sektor
- Overnatting og servering (56.110)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 29. juli 2015 11 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Osterhaus' gate 14A, 0183 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2022
- Nettside
- www.parthenons.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2020–2022
| Nøkkeltall | 2020 | 2021 | 2022 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | – | |
| Rang | – | – | – | |
| Driftsmargin | −6,2 % | 1,7 % | 11,7 % | |
| Totalrentabilitet | −52,1 % | 8,7 % | 49,5 % | |
| Egenkapitalandel | −3,5 % | 5,9 % | 42,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,92 | 1,02 | 1,36 | |
| Omsetningsvekst | – | 6,1 % | 39,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2020 | 2021 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 6,9 MNOK | 7,3 MNOK | 10,2 MNOK |
| Driftsresultat | −0,4 MNOK | 0,1 MNOK | 1,2 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,4 MNOK | 0,1 MNOK | 1,2 MNOK |
| Årsresultat | −0,3 MNOK | 0,1 MNOK | 0,9 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,8 MNOK | 1,4 MNOK | 2,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,8 MNOK | 1,4 MNOK | 1,9 MNOK |
| Egenkapital | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 1,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 1,0 MNOK |
| Sum gjeld | 0,8 MNOK | 1,4 MNOK | 1,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,8 MNOK | 1,4 MNOK | 1,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 4672299.