Hear IT AS

Org.nr. 915596894 · Oslo · Stiftet 2015

Score · regnskapsår 2025

29av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 15 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 1 250 av 1 478 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 621 av 1 902 · Helse og omsorg

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 9 og soliditet 43 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Hear IT AS ligger 21 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 1 474 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −19,5 % (median 8,1 %) og egenkapitalandel 41,1 % (median 46,1 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 31. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter5 MNOK3 MNOK
Driftsmargin −19,5 % 8,1 % 3 %
Resultatmargin −198,0 % 7,9 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −4,3 % 17,2 % 16 %
Egenkapitalandel 41,1 % 46,1 % 46 %
Gjeldsgrad 1,43 0,93 39 %
Likviditetsgrad 1 0,49 1,58 7 %
Omsetningsvekst 18,4 % 3,2 % 84 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 29 gjør Hear IT AS det bedre enn 15 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 478 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Hear IT AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Oppsummert analyse

Hear IT AS har score 29 for 2025, rang 1 621 av 1 902 i sektoren.

Sterkest: Vekst: persentil 84 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 18,4 % mot median 3,2 %.

Svakest: Likviditet: persentil 7 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,49 mot median 1,58. Lønnsomhet: persentil 9 mot sammenlignbare, driftsmargin −19,5 % mot median 8,1 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Hear IT AS hadde en driftsmargin på −19,5 % og en egenkapitalandel på 41,1 % i 2025, og er nr. 1 621 av 1 902 rangerte selskaper i Helse og omsorg.

Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −37,8 % til −19,5 % og egenkapitalandelen steg fra 29,4 % til 41,1 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 7 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: −9,9 MNOK 10,0 ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: −1,0 MNOK 8,0 ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 6,7 MNOK 1,0 7 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • kritisk

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 2,1 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,49 (median 1,58).

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −198,0 % (median 7,9 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −19,5 % (median 8,1 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 95,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −10,4 %. Basert på de 6 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet9 vekt 30 %
Soliditet43 vekt 25 %
Likviditet7 vekt 15 %
Vekst84 vekt 15 %
Konsistens12 vekt 15 %

Varighet: 29 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Hear IT AS?

Driftsmarginen var −19,5 % i 2025, mot en median på 8,1 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −4,3 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Hear IT AS?

Egenkapitalandelen var 41,1 % i 2025 (median 46,1 %). Gjeldsgraden var 1,43 (median 0,93).

Hvordan er likviditeten i Hear IT AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,49 i 2025 (median 1,58). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står Hear IT AS i Helse og omsorg?

Hear IT AS er nr. 1 621 av 1 902 rangerte selskaper i Helse og omsorg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 250 av 1 478. Omsetningen endret seg 18,4 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
915596894
Org.form
AS
Sektor
Helse og omsorg (86.993)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
3. juni 2015 11 år i drift
Aksjekapital
2,56 MNOK
Forretningsadresse
Sognsveien 75F, 0855 OSLO
Kommune
Oslo rang 63–220 av 357 i landet
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Daglig leder
Per Robert Jager
Styrets leder
Rune Christian Nystad
Styremedlem
Per Robert Jager
Styremedlem
Tore Ove Hov
Styremedlem
Mads Birger Haaland-Paulsen
Styremedlem
Terje Waage Nybakken
Revisor
Crowe Partner Revisjon AS
Regnskapsfører
Ecit Forretningspartner AS

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks–2829
Rang–1 5781 621
Driftsmargin−254,5 %−37,8 %−19,5 %
Totalrentabilitet−7,8 %−2,3 %−4,3 %
Egenkapitalandel41,3 %29,4 %41,1 %
Likviditetsgrad 11,340,410,49
Omsetningsvekst–379,1 %18,4 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter0,9 MNOK4,2 MNOK5,0 MNOK
Driftsresultat−2,2 MNOK−1,6 MNOK−1,0 MNOK
Resultat før skatt−2,2 MNOK−1,8 MNOK−9,9 MNOK
Årsresultat−2,2 MNOK−1,8 MNOK−9,9 MNOK
Finanskostnader0,6 MNOK1,3 MNOK9,1 MNOK
Sum eiendeler19,8 MNOK21,8 MNOK16,3 MNOK
Omløpsmidler1,9 MNOK1,2 MNOK2,0 MNOK
Egenkapital8,2 MNOK6,4 MNOK6,7 MNOK
Opptjent egenkapital−2,2 MNOK−4,0 MNOK−13,8 MNOK
Sum gjeld11,6 MNOK15,4 MNOK9,6 MNOK
Kortsiktig gjeld1,4 MNOK2,9 MNOK4,1 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 7031288.