Liakroken 2 AS
Score · regnskapsår 2023
89av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 98 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 82 av 5 345 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 111 av 6 831 · Eiendom
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 97 og soliditet 88 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Liakroken 2 AS ligger 40 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 49 blant 5 345 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin 88,6 % (median 46,4 %) og egenkapitalandel 81,3 % (median 26,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 2 MNOK |
| Driftsmargin | 88,6 % | 46,4 % |
| Resultatmargin | 91,7 % | 21,6 % |
| Totalrentabilitet | 59,0 % | 6,9 % |
| Egenkapitalandel | 81,3 % | 26,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,23 | 2,39 |
| Likviditetsgrad 1 | 3,06 | 1,41 |
| Omsetningsvekst | – | 6,5 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 89 gjør Liakroken 2 AS det bedre enn 98 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (5 345 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Liakroken 2 AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Liakroken 2 AS hadde en driftsmargin på 88,6 % og en egenkapitalandel på 81,3 % i 2023, og er nr. 111 av 6 831 rangerte selskaper i Eiendom.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 4 MNOK og 20 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 20 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 20 MNOK |
| P/B | 1,0 | 4 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 29,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 97 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 88 | vekt 25 % |
| Likviditet | 70 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 94 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Liakroken 2 AS?
Driftsmarginen var 88,6 % i 2023, mot en median på 46,4 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 59,0 %.
Hvor solid er Liakroken 2 AS?
Egenkapitalandelen var 81,3 % i 2023 (median 26,3 %). Gjeldsgraden var 0,23 (median 2,39).
Hvordan er likviditeten i Liakroken 2 AS?
Likviditetsgrad 1 var 3,06 i 2023 (median 1,41).
Hvordan står Liakroken 2 AS i Eiendom?
Liakroken 2 AS er nr. 111 av 6 831 rangerte selskaper i Eiendom for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 82 av 5 345.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 915569234
- Org.form
- AS
- Sektor
- Eiendom (68.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 19. januar 1978 48 år i drift
- Aksjekapital
- 0,12 MNOK
- Forretningsadresse
- Magnusvegen 10, 5262 ARNATVEIT (BERGEN)
- Kommune
- Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 89 | 63 | 79 | |
| Rang | 111 | 1 382 | 217 | |
| Driftsmargin | 88,6 % | 87,3 % | 85,0 % | |
| Totalrentabilitet | 59,0 % | 41,1 % | 51,4 % | |
| Egenkapitalandel | 81,3 % | 33,0 % | 82,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 3,06 | 0,99 | 3,92 | |
| Omsetningsvekst | – | 4,8 % | 2,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,8 MNOK | 2,9 MNOK | 3,0 MNOK |
| Driftsresultat | 2,5 MNOK | 2,6 MNOK | 2,6 MNOK |
| Resultat før skatt | 2,6 MNOK | 2,7 MNOK | 2,7 MNOK |
| Årsresultat | 2,0 MNOK | 2,1 MNOK | 2,1 MNOK |
| Finanskostnader | – | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 4,4 MNOK | 6,6 MNOK | 5,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,8 MNOK | 4,2 MNOK | 2,9 MNOK |
| Egenkapital | 3,5 MNOK | 2,2 MNOK | 4,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 3,4 MNOK | 2,1 MNOK | 4,2 MNOK |
| Sum gjeld | 0,8 MNOK | 4,4 MNOK | 0,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,6 MNOK | 4,2 MNOK | 0,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 5019917.
Videre
Lignende selskaper
- Slavianor AS indeks 89, nr. 110 · sammenlign
- Sgs AS indeks 89, nr. 112 · sammenlign
- Hovsheim AS indeks 89, nr. 114 · sammenlign
- SI Digre Holding AS indeks 89, nr. 115 · sammenlign
- Måkeveien 2 B AS indeks 89, nr. 116 · sammenlign