Morokulien AS
Score · regnskapsår 2025
87av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 99 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 11 av 1 282 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 21 av 2 407 · Overnatting og servering
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 93 og soliditet 81 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Morokulien AS ligger 38 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 1 278 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 30,1 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 59,8 % (median 20,4 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 30,1 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 30,8 % | 1,9 % |
| Totalrentabilitet | 48,8 % | 7,3 % |
| Egenkapitalandel | 59,8 % | 20,4 % |
| Gjeldsgrad | 0,67 | 1,72 |
| Likviditetsgrad 1 | 4,60 | 1,09 |
| Omsetningsvekst | 73,1 % | 4,5 % |
| Omsetning per ansatt | 0,24 MNOK | 0,50 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 87 gjør Morokulien AS det bedre enn 99 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 282 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Morokulien AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Morokulien AS har score 87 for 2025, rang 21 av 2 407 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 94 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 73,1 % mot median 4,5 %. Likviditet: persentil 94 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 4,60 mot median 1,09.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Morokulien AS hadde en driftsmargin på 30,1 % og en egenkapitalandel på 59,8 % i 2025, og er nr. 21 av 2 407 rangerte selskaper i Overnatting og servering.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 2,4 % til 30,1 % og egenkapitalandelen steg fra 17,8 % til 59,8 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 6 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 5 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 6 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 30,1 % (median 2,6 %); Egenkapitalandel 59,8 % (median 20,4 %); Likviditetsgrad 1 4,60 (median 1,09).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,5 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 93 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 81 | vekt 25 % |
| Likviditet | 94 | vekt 15 % |
| Vekst | 94 | vekt 15 % |
| Konsistens | 71 | vekt 15 % |
Varighet: 61 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Morokulien AS?
Driftsmarginen var 30,1 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 48,8 %.
Hvor solid er Morokulien AS?
Egenkapitalandelen var 59,8 % i 2025 (median 20,4 %). Gjeldsgraden var 0,67 (median 1,72).
Hvordan er likviditeten i Morokulien AS?
Likviditetsgrad 1 var 4,60 i 2025 (median 1,09).
Hvordan står Morokulien AS i Overnatting og servering?
Morokulien AS er nr. 21 av 2 407 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 11 av 1 282. Omsetningen endret seg 73,1 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 915341918
- Org.form
- AS
- Sektor
- Overnatting og servering (55.300)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 9 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 7. april 2015 11 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- 2230 SKOTTERUD (EIDSKOG)
- Kommune
- Eidskog rang 38 av 39 i KOSTRA-gruppe 4
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 15. mai 2015
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 54 | 42 | 87 | |
| Rang | 952 | 1 486 | 21 | |
| Driftsmargin | 15,7 % | 2,4 % | 30,1 % | |
| Totalrentabilitet | 15,4 % | 4,6 % | 48,8 % | |
| Egenkapitalandel | 9,8 % | 17,8 % | 59,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,95 | 1,08 | 4,60 | |
| Omsetningsvekst | – | −44,3 % | 73,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,2 MNOK | 1,2 MNOK | 2,2 MNOK |
| Driftsresultat | 0,4 MNOK | 0,0 MNOK | 0,6 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,4 MNOK | 0,1 MNOK | 0,7 MNOK |
| Årsresultat | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK | 0,5 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 2,5 MNOK | 1,7 MNOK | 1,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,8 MNOK | 1,1 MNOK | 0,9 MNOK |
| Egenkapital | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK | 0,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,4 MNOK | 0,5 MNOK | 1,0 MNOK |
| Sum gjeld | 2,2 MNOK | 1,4 MNOK | 0,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,9 MNOK | 1,0 MNOK | 0,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6816986.
Videre
Lignende selskaper
- Løkvollstranda Camping AS indeks 87, nr. 18 · sammenlign
- Jakobselvkaia AS indeks 87, nr. 22 · sammenlign
- Per Haakaas AS indeks 87, nr. 23 · sammenlign
- Bore Strandcamping AS indeks 86, nr. 25 · sammenlign
- DELINA'S CAFE & Lunsj AS indeks 86, nr. 27 · sammenlign