Car Spa Smart Repair AS
Mangler regnskap for 2025. Fristen var 31. juli 2026. Brønnøysundregistrene oppgir ikke når regnskap kom inn, bare siste innsendte år.
Score · regnskapsår 2022
54av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 67 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2022. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 4 av 10 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 8 av 15 · Annen tjenesteyting
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2022, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 11 og soliditet 69 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2022. Metode
Mot sektoren
Car Spa Smart Repair AS ligger 14 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2022.
Medianscore 40 blant 10 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2022: driftsmargin −10,4 % (median −3,0 %) og egenkapitalandel 17,8 % (median 12,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | −10,4 % | −3,0 % |
| Resultatmargin | −10,3 % | −3,0 % |
| Totalrentabilitet | −37,5 % | −15,2 % |
| Egenkapitalandel | 17,8 % | 12,3 % |
| Gjeldsgrad | 4,63 | 5,13 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,08 | 0,78 |
| Omsetningsvekst | – | – |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2022. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 54 gjør Car Spa Smart Repair AS det bedre enn 67 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (10 selskaper) i 2022.
Score 2022–2024
- Car Spa Smart Repair AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Car Spa Smart Repair AS hadde en driftsmargin på −10,4 % og en egenkapitalandel på 17,8 % i 2022, og er nr. 8 av 15 rangerte selskaper i Annen tjenesteyting.
Car Spa Smart Repair AS klarte seg svakere enn sektoren i 2022, sektorens svakeste år.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2022.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 0 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −10,3 % (median −3,0 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −10,4 % (median −3,0 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2022. Styringsrenten var i snitt 1,32 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Driftsmarginen var −10,4 % i 2022 (sektorens median −0,2 %), og egenkapitalandelen 17,8 %. Selskapet hadde underskudd før skatt det året. I de andre årene var driftsmarginen 7,6 % i snitt.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 11 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 69 | vekt 25 % |
| Likviditet | 89 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 78 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Car Spa Smart Repair AS?
Driftsmarginen var −10,4 % i 2022, mot en median på −3,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −37,5 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Car Spa Smart Repair AS?
Egenkapitalandelen var 17,8 % i 2022 (median 12,3 %). Gjeldsgraden var 4,63 (median 5,13).
Hvordan er likviditeten i Car Spa Smart Repair AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,08 i 2022 (median 0,78).
Hvordan står Car Spa Smart Repair AS i Annen tjenesteyting?
Car Spa Smart Repair AS er nr. 8 av 15 rangerte selskaper i Annen tjenesteyting for 2022. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 4 av 10.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 915053882
- Org.form
- AS
- Sektor
- Annen tjenesteyting (95.310)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 16. januar 2015 11 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Konows gate 67B, 0196 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2024
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2022–2024
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 54 | 71 | 62 | |
| Rang | 8 | 306 | 444 | |
| Driftsmargin | −10,4 % | 8,5 % | 6,8 % | |
| Totalrentabilitet | −37,5 % | 32,0 % | 22,3 % | |
| Egenkapitalandel | 17,8 % | 37,9 % | 49,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,08 | 1,59 | 1,97 | |
| Omsetningsvekst | – | 39,2 % | 0,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5,1 MNOK | 7,1 MNOK | 7,1 MNOK |
| Driftsresultat | −0,5 MNOK | 0,6 MNOK | 0,5 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,5 MNOK | 0,6 MNOK | 0,5 MNOK |
| Årsresultat | −0,4 MNOK | 0,5 MNOK | 0,4 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,4 MNOK | 1,9 MNOK | 2,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,2 MNOK | 1,9 MNOK | 2,2 MNOK |
| Egenkapital | 0,2 MNOK | 0,7 MNOK | 1,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,2 MNOK | 0,7 MNOK | 1,1 MNOK |
| Sum gjeld | 1,1 MNOK | 1,2 MNOK | 1,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,1 MNOK | 1,2 MNOK | 1,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 4551519.
Videre
Lignende selskaper
- Winther Auto Service AS indeks 60, nr. 4 · sammenlign
- Nyborg Bilverksted AS indeks 54, nr. 7 · sammenlign
- Norvegan AS indeks 45, nr. 10 · sammenlign
- Salong S&M AS indeks 35, nr. 11 · sammenlign
- Elvebyen Bilpleie AS indeks 33, nr. 12 · sammenlign