Salong S&M AS
Mangler regnskap for 2025. Fristen var 31. juli 2026. Brønnøysundregistrene oppgir ikke når regnskap kom inn, bare siste innsendte år.
Score · regnskapsår 2024
19av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 9 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 032 av 1 137 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 531 av 1 663 · Annen tjenesteyting
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 4 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Salong S&M AS ligger 31 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 1 137 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin −11,2 % (median 3,1 %) og egenkapitalandel −123,2 % (median 32,6 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 7 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −11,2 % | 3,1 % |
| Resultatmargin | −11,6 % | 2,7 % |
| Totalrentabilitet | −64,1 % | 8,6 % |
| Egenkapitalandel | −123,2 % | 32,6 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,38 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,12 | 1,43 |
| Omsetningsvekst | 40,2 % | 3,8 % |
| Omsetning per ansatt | 0,81 MNOK | 0,64 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 19 gjør Salong S&M AS det bedre enn 9 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 137 selskaper) i 2024.
Score 2022–2024
- Salong S&M AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Salong S&M AS har score 19 for 2024, rang 1 531 av 1 663 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 92 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 40,2 % mot median 3,8 %.
Svakest: Soliditet: persentil 0 mot sammenlignbare, egenkapitalandel −123,2 % mot median 32,6 %. Likviditet: persentil 1 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,12 mot median 1,43.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift? Tallgrunnlag: egenkapitalandel −123,2 % (median 32,6 %).
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 8,2 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,12 (median 1,43).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −11,6 % (median 2,7 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Salong S&M AS hadde en driftsmargin på −11,2 % og en egenkapitalandel på −123,2 % i 2024, og er nr. 1 531 av 1 663 rangerte selskaper i Annen tjenesteyting.
Fra 2023 til 2024: egenkapitalandelen falt fra −53,5 % til −123,2 % og omsetningen økte med 40 %.
Salong S&M AS klarte seg omtrent som sektoren i 2022, sektorens svakeste år.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −123,2 % (median 32,6 %).
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 8,2 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,12 (median 1,43).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −11,6 % (median 2,7 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −11,2 % (median 3,1 %).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 40,2 % (median 3,8 %); Likviditetsgrad 1 0,12 (median 1,43).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,0 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Driftsmarginen var 0,2 % i 2022 (sektorens median −0,2 %), og egenkapitalandelen −78,5 %. Selskapet hadde underskudd før skatt det året. I de andre årene var driftsmarginen −10,0 % i snitt.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 4 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 1 | vekt 15 % |
| Vekst | 92 | vekt 15 % |
| Konsistens | 23 | vekt 15 % |
Varighet: 23 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Salong S&M AS?
Driftsmarginen var −11,2 % i 2024, mot en median på 3,1 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −64,1 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Salong S&M AS?
Egenkapitalandelen var −123,2 % i 2024 (median 32,6 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Salong S&M AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,12 i 2024 (median 1,43). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Salong S&M AS i Annen tjenesteyting?
Salong S&M AS er nr. 1 531 av 1 663 rangerte selskaper i Annen tjenesteyting for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 032 av 1 137. Omsetningen endret seg 40,2 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 911881454
- Org.form
- AS
- Sektor
- Annen tjenesteyting (96.220)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 8 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 12. mars 2013 13 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Tollbugata 11, 0152 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 29. april 2013
- Siste innsendte regnskap
- 2024
- Nettside
- www.sandm.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2022–2024
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 35 | 16 | 19 | |
| Rang | 11 | 1 472 | 1 531 | |
| Driftsmargin | 0,2 % | −8,8 % | −11,2 % | |
| Totalrentabilitet | 2,0 % | −27,4 % | −64,1 % | |
| Egenkapitalandel | −78,5 % | −53,5 % | −123,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,34 | 0,26 | 0,12 | |
| Omsetningsvekst | – | −0,8 % | 40,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4,7 MNOK | 4,6 MNOK | 6,5 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | −0,4 MNOK | −0,7 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | −0,4 MNOK | −0,8 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | −0,4 MNOK | −0,6 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,6 MNOK | 1,5 MNOK | 1,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,4 MNOK | 0,6 MNOK | 0,3 MNOK |
| Egenkapital | −0,5 MNOK | −0,8 MNOK | −1,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,5 MNOK | −0,8 MNOK | −1,4 MNOK |
| Sum gjeld | 1,0 MNOK | 2,3 MNOK | 2,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,0 MNOK | 2,3 MNOK | 2,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6330739.
Videre
Lignende selskaper
- Heimdal Smart Repair AS indeks 19, nr. 1 526 · sammenlign
- I.Eknes Bilverksted AS indeks 19, nr. 1 527 · sammenlign
- Carx AS indeks 19, nr. 1 529 · sammenlign
- AS FRISØR indeks 18, nr. 1 533 · sammenlign
- Bli Brun Solstudio AS indeks 18, nr. 1 534 · sammenlign