Raw Dancestudio AS

Org.nr. 914936896 · Trondheim · Stiftet 2015 · 6 ansatte

Score · regnskapsår 2025

47av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 45 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 354 av 643 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 572 av 1 017 · Kultur og fritid

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 75 og soliditet 12 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Raw Dancestudio AS ligger 3 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 641 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 13,2 % (median 4,3 %) og egenkapitalandel 2,9 % (median 35,8 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 31. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter3 MNOK3 MNOK
Driftsmargin 13,2 % 4,3 % 72 %
Resultatmargin 13,2 % 3,4 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 28,8 % 7,5 % 77 %
Egenkapitalandel 2,9 % 35,8 % 21 %
Gjeldsgrad 33,78 1,11 3 %
Likviditetsgrad 1 0,92 1,48 26 %
Omsetningsvekst 39,3 % 4,6 % 87 %
Omsetning per ansatt0,53 MNOK0,28 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 47 gjør Raw Dancestudio AS det bedre enn 45 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (643 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Raw Dancestudio AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Oppsummert analyse

Raw Dancestudio AS har score 47 for 2025, rang 572 av 1 017 i sektoren.

Sterkest: Vekst: persentil 87 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 39,3 % mot median 4,6 %. Lønnsomhet: persentil 75 mot sammenlignbare, driftsmargin 13,2 % mot median 4,3 %.

Svakest: Soliditet: persentil 12 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 2,9 % mot median 35,8 %. Likviditet: persentil 26 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,92 mot median 1,48.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Raw Dancestudio AS hadde en driftsmargin på 13,2 % og en egenkapitalandel på 2,9 % i 2025, og er nr. 572 av 1 017 rangerte selskaper i Kultur og fritid.

Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −21,6 % til 13,2 % og egenkapitalandelen steg fra −61,9 % til 2,9 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 0 MNOK og 4 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 0,4 MNOK 10,0 4 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 0,4 MNOK
minus netto gjeld −0,7 MNOK
8,0 4 MNOK
P/B Egenkapital: 0,0 MNOK 1,0 0 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 2,9 % (median 35,8 %).

  • følg med

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,1 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,92 (median 1,48).

  • følg med

    Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?

    Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 39,3 % (median 4,6 %); Likviditetsgrad 1 0,92 (median 1,48).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet75 vekt 30 %
Soliditet12 vekt 25 %
Likviditet26 vekt 15 %
Vekst87 vekt 15 %
Konsistens33 vekt 15 %

Varighet: 35 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Raw Dancestudio AS?

Driftsmarginen var 13,2 % i 2025, mot en median på 4,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 28,8 %.

Hvor solid er Raw Dancestudio AS?

Egenkapitalandelen var 2,9 % i 2025 (median 35,8 %). Gjeldsgraden var 33,78 (median 1,11).

Hvordan er likviditeten i Raw Dancestudio AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,92 i 2025 (median 1,48). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står Raw Dancestudio AS i Kultur og fritid?

Raw Dancestudio AS er nr. 572 av 1 017 rangerte selskaper i Kultur og fritid for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 354 av 643. Omsetningen endret seg 39,3 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
914936896
Org.form
AS
Sektor
Kultur og fritid (90.202)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
6 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
1. januar 2015 11 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Olav Tryggvasons gate 39, 7011 TRONDHEIM
Kommune
Trondheim rang 3 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 9. februar 2015
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
www.raw-dancestudio.no

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks481047
Rang5081 003572
Driftsmargin15,0 %−21,6 %13,2 %
Totalrentabilitet32,5 %−80,6 %28,8 %
Egenkapitalandel10,3 %−61,9 %2,9 %
Likviditetsgrad 10,960,460,92
Omsetningsvekst–−7,6 %39,3 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter2,4 MNOK2,3 MNOK3,2 MNOK
Driftsresultat0,4 MNOK−0,5 MNOK0,4 MNOK
Resultat før skatt0,4 MNOK−0,5 MNOK0,4 MNOK
Årsresultat0,4 MNOK−0,5 MNOK0,4 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler1,1 MNOK0,6 MNOK1,5 MNOK
Omløpsmidler1,0 MNOK0,5 MNOK1,3 MNOK
Egenkapital0,1 MNOK−0,4 MNOK0,0 MNOK
Opptjent egenkapital0,1 MNOK−0,4 MNOK0,0 MNOK
Sum gjeld1,0 MNOK1,0 MNOK1,4 MNOK
Kortsiktig gjeld1,0 MNOK1,0 MNOK1,4 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6916280.