Vangsveien Handelseiendom AS
Score · regnskapsår 2025
48av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 45 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 3 100 av 5 669 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 4 001 av 7 274 · Eiendom
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 81 og soliditet 28 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Vangsveien Handelseiendom AS ligger 1 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 5 668 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 77,1 % (median 48,2 %) og egenkapitalandel 12,8 % (median 27,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 6 MNOK | 2 MNOK |
| Driftsmargin | 77,1 % | 48,2 % |
| Resultatmargin | 51,4 % | 23,6 % |
| Totalrentabilitet | 14,5 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 12,8 % | 27,0 % |
| Gjeldsgrad | 6,83 | 2,20 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,12 | 1,40 |
| Omsetningsvekst | 2,6 % | 3,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 48 gjør Vangsveien Handelseiendom AS det bedre enn 45 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (5 669 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Vangsveien Handelseiendom AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Vangsveien Handelseiendom AS har score 48 for 2025, rang 4 001 av 7 274 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 81 mot sammenlignbare, driftsmargin 77,1 % mot median 48,2 %.
Svakest: Likviditet: persentil 10 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,12 mot median 1,40. Soliditet: persentil 28 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 12,8 % mot median 27,0 %.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 8,5 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,12 (median 1,40).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Vangsveien Handelseiendom AS hadde en driftsmargin på 77,1 % og en egenkapitalandel på 12,8 % i 2025, og er nr. 4 001 av 7 274 rangerte selskaper i Eiendom.
Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2024 til 2025.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 4 MNOK og 24 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 24 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 12 MNOK |
| P/B | 1,0 | 4 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 8,5 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,12 (median 1,40).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 5,7 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 29,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 81 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 28 | vekt 25 % |
| Likviditet | 10 | vekt 15 % |
| Vekst | 47 | vekt 15 % |
| Konsistens | 52 | vekt 15 % |
Varighet: 45 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Vangsveien Handelseiendom AS?
Driftsmarginen var 77,1 % i 2025, mot en median på 48,2 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 14,5 %.
Hvor solid er Vangsveien Handelseiendom AS?
Egenkapitalandelen var 12,8 % i 2025 (median 27,0 %). Gjeldsgraden var 6,83 (median 2,20).
Hvordan er likviditeten i Vangsveien Handelseiendom AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,12 i 2025 (median 1,40). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Vangsveien Handelseiendom AS i Eiendom?
Vangsveien Handelseiendom AS er nr. 4 001 av 7 274 rangerte selskaper i Eiendom for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 3 100 av 5 669. Omsetningen endret seg 2,6 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 914612462
- Org.form
- AS
- Sektor
- Eiendom (68.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 17. oktober 2014 12 år i drift
- Aksjekapital
- 0,05 MNOK
- Forretningsadresse
- c/o AKA AS, Hvervenmoveien 49, 3511 HØNEFOSS (RINGERIKE)
- Kommune
- Ringerike rang 6–11 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 41 | 48 | 48 | |
| Rang | 4 529 | 3 940 | 4 001 | |
| Driftsmargin | 55,6 % | 75,3 % | 77,1 % | |
| Totalrentabilitet | 9,3 % | 13,5 % | 14,5 % | |
| Egenkapitalandel | 12,4 % | 12,6 % | 12,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,24 | 0,18 | 0,12 | |
| Omsetningsvekst | – | 4,0 % | 2,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5,7 MNOK | 5,9 MNOK | 6,1 MNOK |
| Driftsresultat | 3,2 MNOK | 4,4 MNOK | 4,7 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,6 MNOK | 2,7 MNOK | 3,1 MNOK |
| Årsresultat | 1,3 MNOK | 2,1 MNOK | 2,4 MNOK |
| Finanskostnader | 1,5 MNOK | 1,8 MNOK | 1,6 MNOK |
| Sum eiendeler | 34,5 MNOK | 33,6 MNOK | 32,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,7 MNOK | 0,6 MNOK | 0,4 MNOK |
| Egenkapital | 4,3 MNOK | 4,2 MNOK | 4,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 3,1 MNOK | 3,1 MNOK | 3,0 MNOK |
| Sum gjeld | 30,3 MNOK | 29,4 MNOK | 28,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,9 MNOK | 3,0 MNOK | 3,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6764618.
Videre
Lignende selskaper
- Holmenkollveien 96 AS indeks 48, nr. 3 996 · sammenlign
- Smartinvest Norge AS indeks 48, nr. 3 997 · sammenlign
- Mobekk Invest AS indeks 48, nr. 3 999 · sammenlign
- Økonomirådgivning Eiendom AS indeks 48, nr. 4 000 · sammenlign
- B & M Eiendom AS indeks 48, nr. 4 006 · sammenlign