Holmenkollen Skifestival AS

Org.nr. 914490561 · Oslo · Stiftet 2014

Score · regnskapsår 2024

62av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 72 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mellomstore: 24 av 83 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 273 av 1 028 · Kultur og fritid

Profil

Elefant · Forvalter

Lavere lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 41 og soliditet 87 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Holmenkollen Skifestival AS ligger 10 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024.

Medianscore 52 blant 83 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024: driftsmargin 1,2 % (median 4,3 %) og egenkapitalandel 58,6 % (median 29,1 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 31. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter59 MNOK103 MNOK
Driftsmargin 1,2 % 4,3 % 34 %
Resultatmargin 1,9 % 2,9 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 7,2 % 8,1 % 48 %
Egenkapitalandel 58,6 % 29,1 % 88 %
Gjeldsgrad 0,71 2,33 87 %
Likviditetsgrad 1 2,42 1,01 89 %
Omsetningsvekst 2,7 % 6,9 % 33 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 62 gjør Holmenkollen Skifestival AS det bedre enn 72 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (83 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Holmenkollen Skifestival AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Holmenkollen Skifestival AS hadde en driftsmargin på 1,2 % og en egenkapitalandel på 58,6 % i 2024, og er nr. 273 av 1 028 rangerte selskaper i Kultur og fritid.

Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2023 til 2024.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 9 MNOK og 19 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 1,1 MNOK 10,0 11 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 0,7 MNOK
minus netto gjeld −13,5 MNOK
8,0 19 MNOK
P/B Egenkapital: 9,4 MNOK 1,0 9 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,2 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet41 vekt 30 %
Soliditet87 vekt 25 %
Likviditet89 vekt 15 %
Vekst33 vekt 15 %
Konsistens65 vekt 15 %

Varighet: 70 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Holmenkollen Skifestival AS?

Driftsmarginen var 1,2 % i 2024, mot en median på 4,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 7,2 %.

Hvor solid er Holmenkollen Skifestival AS?

Egenkapitalandelen var 58,6 % i 2024 (median 29,1 %). Gjeldsgraden var 0,71 (median 2,33).

Hvordan er likviditeten i Holmenkollen Skifestival AS?

Likviditetsgrad 1 var 2,42 i 2024 (median 1,01).

Hvordan står Holmenkollen Skifestival AS i Kultur og fritid?

Holmenkollen Skifestival AS er nr. 273 av 1 028 rangerte selskaper i Kultur og fritid for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 24 av 83. Omsetningen endret seg 2,7 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
914490561
Org.form
AS
Sektor
Kultur og fritid (90.390)
Morning selskapsklasse
Mellomstore
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
7. oktober 2014 12 år i drift
Aksjekapital
0,10 MNOK
Forretningsadresse
Holmenkollveien 140, 0791 OSLO
Kommune
Oslo rang 63–220 av 357 i landet
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks786245
Rang96273625
Driftsmargin2,0 %1,2 %−4,6 %
Totalrentabilitet10,5 %7,2 %−15,5 %
Egenkapitalandel62,1 %58,6 %47,2 %
Likviditetsgrad 12,642,421,89
Omsetningsvekst–2,7 %−2,8 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter57,8 MNOK59,4 MNOK57,7 MNOK
Driftsresultat1,2 MNOK0,7 MNOK−2,7 MNOK
Resultat før skatt1,4 MNOK1,1 MNOK−2,3 MNOK
Årsresultat1,4 MNOK1,1 MNOK−2,3 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler13,3 MNOK16,0 MNOK14,9 MNOK
Omløpsmidler13,3 MNOK16,0 MNOK14,9 MNOK
Egenkapital8,2 MNOK9,4 MNOK7,0 MNOK
Opptjent egenkapital8,1 MNOK9,3 MNOK6,9 MNOK
Sum gjeld5,0 MNOK6,6 MNOK7,9 MNOK
Kortsiktig gjeld5,0 MNOK6,6 MNOK7,9 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6036487.