Holmenkollen Skifestival AS
Score · regnskapsår 2023
78av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 96 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 4 av 83 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 96 av 978 · Kultur og fritid
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 58 og soliditet 86 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Holmenkollen Skifestival AS ligger 28 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 83 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023: driftsmargin 2,0 % (median 2,1 %) og egenkapitalandel 62,1 % (median 29,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 58 MNOK | 102 MNOK |
| Driftsmargin | 2,0 % | 2,1 % |
| Resultatmargin | 2,4 % | 1,4 % |
| Totalrentabilitet | 10,5 % | 5,1 % |
| Egenkapitalandel | 62,1 % | 29,2 % |
| Gjeldsgrad | 0,61 | 2,01 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,64 | 1,05 |
| Omsetningsvekst | – | 68,8 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 78 gjør Holmenkollen Skifestival AS det bedre enn 96 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (83 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Holmenkollen Skifestival AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Hva tallene sier
Holmenkollen Skifestival AS hadde en driftsmargin på 2,0 % og en egenkapitalandel på 62,1 % i 2023, og er nr. 96 av 978 rangerte selskaper i Kultur og fritid.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 8 MNOK og 21 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 14 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 21 MNOK |
| P/B | 1,0 | 8 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,5 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 58 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 86 | vekt 25 % |
| Likviditet | 91 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 92 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Holmenkollen Skifestival AS?
Driftsmarginen var 2,0 % i 2023, mot en median på 2,1 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 10,5 %.
Hvor solid er Holmenkollen Skifestival AS?
Egenkapitalandelen var 62,1 % i 2023 (median 29,2 %). Gjeldsgraden var 0,61 (median 2,01).
Hvordan er likviditeten i Holmenkollen Skifestival AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,64 i 2023 (median 1,05).
Hvordan står Holmenkollen Skifestival AS i Kultur og fritid?
Holmenkollen Skifestival AS er nr. 96 av 978 rangerte selskaper i Kultur og fritid for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 4 av 83.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 914490561
- Org.form
- AS
- Sektor
- Kultur og fritid (90.390)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 7. oktober 2014 12 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Holmenkollveien 140, 0791 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 78 | 62 | 45 | |
| Rang | 96 | 273 | 625 | |
| Driftsmargin | 2,0 % | 1,2 % | −4,6 % | |
| Totalrentabilitet | 10,5 % | 7,2 % | −15,5 % | |
| Egenkapitalandel | 62,1 % | 58,6 % | 47,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,64 | 2,42 | 1,89 | |
| Omsetningsvekst | – | 2,7 % | −2,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 57,8 MNOK | 59,4 MNOK | 57,7 MNOK |
| Driftsresultat | 1,2 MNOK | 0,7 MNOK | −2,7 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,4 MNOK | 1,1 MNOK | −2,3 MNOK |
| Årsresultat | 1,4 MNOK | 1,1 MNOK | −2,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 13,3 MNOK | 16,0 MNOK | 14,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 13,3 MNOK | 16,0 MNOK | 14,9 MNOK |
| Egenkapital | 8,2 MNOK | 9,4 MNOK | 7,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 8,1 MNOK | 9,3 MNOK | 6,9 MNOK |
| Sum gjeld | 5,0 MNOK | 6,6 MNOK | 7,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 5,0 MNOK | 6,6 MNOK | 7,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 4971067.
Videre
Lignende selskaper
- Leos Lekeland Norge AS indeks 81, nr. 72 · sammenlign
- Øyafestivalen AS indeks 76, nr. 108 · sammenlign
- Til Fotball AS indeks 76, nr. 112 · sammenlign
- Vålerenga Fotball AS indeks 75, nr. 125 · sammenlign
- Sporty Norge AS indeks 74, nr. 131 · sammenlign