Energivegen 2 AS
Score · regnskapsår 2025
75av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 95 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 298 av 5 669 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 356 av 7 274 · Eiendom
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 62 og soliditet 77 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Energivegen 2 AS ligger 26 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 5 668 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 65,1 % (median 48,2 %) og egenkapitalandel 65,1 % (median 27,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 6 MNOK | 2 MNOK |
| Driftsmargin | 65,1 % | 48,2 % |
| Resultatmargin | 66,2 % | 23,6 % |
| Totalrentabilitet | 8,1 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 65,1 % | 27,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,54 | 2,20 |
| Likviditetsgrad 1 | 7,87 | 1,40 |
| Omsetningsvekst | 116,0 % | 3,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 75 gjør Energivegen 2 AS det bedre enn 95 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (5 669 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Energivegen 2 AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Energivegen 2 AS har score 75 for 2025, rang 356 av 7 274 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 92 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 116,0 % mot median 3,0 %. Likviditet: persentil 86 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 7,87 mot median 1,40.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Energivegen 2 AS hadde en driftsmargin på 65,1 % og en egenkapitalandel på 65,1 % i 2025, og er nr. 356 av 7 274 rangerte selskaper i Eiendom.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 116 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 18 MNOK og 34 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 33 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 18 MNOK |
| P/B | 1,0 | 34 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 29,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 62 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 77 | vekt 25 % |
| Likviditet | 86 | vekt 15 % |
| Vekst | 92 | vekt 15 % |
| Konsistens | 68 | vekt 15 % |
Varighet: 65 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Energivegen 2 AS?
Driftsmarginen var 65,1 % i 2025, mot en median på 48,2 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 8,1 %.
Hvor solid er Energivegen 2 AS?
Egenkapitalandelen var 65,1 % i 2025 (median 27,0 %). Gjeldsgraden var 0,54 (median 2,20).
Hvordan er likviditeten i Energivegen 2 AS?
Likviditetsgrad 1 var 7,87 i 2025 (median 1,40).
Hvordan står Energivegen 2 AS i Eiendom?
Energivegen 2 AS er nr. 356 av 7 274 rangerte selskaper i Eiendom for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 298 av 5 669. Omsetningen endret seg 116,0 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 914349486
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Eiendom (68.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 15. august 2014 12 år i drift
- Aksjekapital
- 0,06 MNOK
- Forretningsadresse
- Dronning Mauds gate 3, 0250 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 60 | 61 | 75 | |
| Rang | 1 949 | 1 709 | 356 | |
| Driftsmargin | 74,6 % | 63,7 % | 65,1 % | |
| Totalrentabilitet | 13,4 % | 3,4 % | 8,1 % | |
| Egenkapitalandel | 35,2 % | 69,4 % | 65,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,01 | 38,06 | 7,87 | |
| Omsetningsvekst | – | −7,8 % | 116,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3,2 MNOK | 3,0 MNOK | 6,4 MNOK |
| Driftsresultat | 2,4 MNOK | 1,9 MNOK | 4,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,8 MNOK | 1,4 MNOK | 4,2 MNOK |
| Årsresultat | 1,4 MNOK | 1,1 MNOK | 3,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,6 MNOK | 0,5 MNOK | – |
| Sum eiendeler | 18,1 MNOK | 55,9 MNOK | 52,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,3 MNOK | 8,1 MNOK | 2,5 MNOK |
| Egenkapital | 6,4 MNOK | 38,8 MNOK | 33,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,4 MNOK | 0,5 MNOK | 3,3 MNOK |
| Sum gjeld | 11,7 MNOK | 17,1 MNOK | 18,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6801068.
Videre
Lignende selskaper
- Nøstgata 5 AS indeks 75, nr. 353 · sammenlign
- Menstad Invest AS indeks 75, nr. 354 · sammenlign
- Hoem Eiendom AS indeks 75, nr. 355 · sammenlign
- Kbtk AS indeks 75, nr. 357 · sammenlign
- Fjeldheim Eiendom AS indeks 75, nr. 359 · sammenlign