Hemsingfestivalen AS
Score · regnskapsår 2025
50av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 49 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 293 av 578 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 393 av 762 · Kultur og fritid
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 85 og soliditet 14 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Hemsingfestivalen AS ligger 1 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 576 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 17,4 % (median 4,5 %) og egenkapitalandel 5,9 % (median 37,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 17,4 % | 4,5 % |
| Resultatmargin | 18,1 % | 3,7 % |
| Totalrentabilitet | 62,6 % | 7,9 % |
| Egenkapitalandel | 5,9 % | 37,9 % |
| Gjeldsgrad | 16,08 | 1,06 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,70 | 1,52 |
| Omsetningsvekst | 41,3 % | 3,9 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 50 gjør Hemsingfestivalen AS det bedre enn 49 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (578 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Hemsingfestivalen AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hemsingfestivalen AS har score 50 for 2025, rang 393 av 762 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 88 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 41,3 % mot median 3,9 %. Lønnsomhet: persentil 85 mot sammenlignbare, driftsmargin 17,4 % mot median 4,5 %.
Svakest: Soliditet: persentil 14 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 5,9 % mot median 37,9 %. Likviditet: persentil 18 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,70 mot median 1,52.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital. Tallgrunnlag: egenkapitalandel 5,9 % (median 37,9 %).
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,4 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,70 (median 1,52).
- Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har? Tallgrunnlag: omsetningsvekst 41,3 % (median 3,9 %); likviditetsgrad 1 0,70 (median 1,52).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Hemsingfestivalen AS hadde en driftsmargin på 17,4 % og en egenkapitalandel på 5,9 % i 2025, og er nr. 393 av 762 rangerte selskaper i Kultur og fritid.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −21,6 % til 17,4 % og egenkapitalandelen steg fra −53,5 % til 5,9 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 5 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 5 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 5 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 5,9 % (median 37,9 %).
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,4 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,70 (median 1,52).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 41,3 % (median 3,9 %); Likviditetsgrad 1 0,70 (median 1,52).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −14,2 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 85 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 14 | vekt 25 % |
| Likviditet | 18 | vekt 15 % |
| Vekst | 88 | vekt 15 % |
| Konsistens | 36 | vekt 15 % |
Varighet: 22 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Hemsingfestivalen AS?
Driftsmarginen var 17,4 % i 2025, mot en median på 4,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 62,6 %.
Hvor solid er Hemsingfestivalen AS?
Egenkapitalandelen var 5,9 % i 2025 (median 37,9 %). Gjeldsgraden var 16,08 (median 1,06).
Hvordan er likviditeten i Hemsingfestivalen AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,70 i 2025 (median 1,52). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Hemsingfestivalen AS i Kultur og fritid?
Hemsingfestivalen AS er nr. 393 av 762 rangerte selskaper i Kultur og fritid for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 293 av 578. Omsetningen endret seg 41,3 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 914217156
- Org.form
- AS
- Sektor
- Kultur og fritid (90.390)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 1. juli 2014 12 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- c/o Ragnhild Hemsing, Danebuvegen 3, 2910 AURDAL (NORD-AURDAL)
- Kommune
- Nord-Aurdal rang 6–13 av 18 i KOSTRA-gruppe 2
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Rollene er ikke hentet ennå.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 10 | 7 | 50 | |
| Rang | 689 | 772 | 393 | |
| Driftsmargin | −9,9 % | −21,6 % | 17,4 % | |
| Totalrentabilitet | −74,9 % | −49,3 % | 62,6 % | |
| Egenkapitalandel | −9,8 % | −53,5 % | 5,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,60 | 0,57 | 0,70 | |
| Omsetningsvekst | – | −24,1 % | 41,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,7 MNOK | 2,0 MNOK | 2,9 MNOK |
| Driftsresultat | −0,3 MNOK | −0,4 MNOK | 0,5 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,3 MNOK | −0,4 MNOK | 0,5 MNOK |
| Årsresultat | −0,3 MNOK | −0,4 MNOK | 0,5 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,3 MNOK | 0,9 MNOK | 0,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,2 MNOK | 0,8 MNOK | 0,6 MNOK |
| Egenkapital | 0,0 MNOK | −0,5 MNOK | 0,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,1 MNOK | −0,5 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum gjeld | 0,4 MNOK | 1,4 MNOK | 0,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,4 MNOK | 1,4 MNOK | 0,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6943070.
Videre
Lignende selskaper
- Strynefjellet Sommerski AS indeks 50, nr. 392 · sammenlign
- Bulder Lekeland AS indeks 50, nr. 394 · sammenlign
- Topp Treningssenter AS indeks 50, nr. 395 · sammenlign
- Kakkmaddafakka AS indeks 50, nr. 396 · sammenlign
- Bjerkakerhallen AS indeks 50, nr. 397 · sammenlign