Sun&Shi AS
Score · regnskapsår 2025
85av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 98 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 20 av 1 259 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 31 av 2 060 · Overnatting og servering
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 96 og soliditet 97 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Sun&Shi AS ligger 36 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 1 255 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 35,1 % (median 2,7 %) og egenkapitalandel 88,3 % (median 20,7 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 6 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 35,1 % | 2,7 % |
| Resultatmargin | – | 2,0 % |
| Totalrentabilitet | – | 7,4 % |
| Egenkapitalandel | 88,3 % | 20,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,13 | 1,69 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,82 | 1,09 |
| Omsetningsvekst | 2,9 % | 4,6 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 85 gjør Sun&Shi AS det bedre enn 98 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 259 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Sun&Shi AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Sun&Shi AS har score 85 for 2025, rang 31 av 2 060 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 97 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 88,3 % mot median 20,7 %. Lønnsomhet: persentil 96 mot sammenlignbare, driftsmargin 35,1 % mot median 2,7 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Sun&Shi AS hadde en driftsmargin på 35,1 % og en egenkapitalandel på 88,3 % i 2025, og er nr. 31 av 2 060 rangerte selskaper i Overnatting og servering.
Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2024 til 2025.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 7 MNOK og 19 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 17 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 19 MNOK |
| P/B | 1,0 | 7 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 35,1 % (median 2,7 %); Egenkapitalandel 88,3 % (median 20,7 %); Likviditetsgrad 1 2,82 (median 1,09).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 2,2 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 96 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 97 | vekt 25 % |
| Likviditet | 85 | vekt 15 % |
| Vekst | 46 | vekt 15 % |
| Konsistens | 83 | vekt 15 % |
Varighet: 81 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Sun&Shi AS?
Driftsmarginen var 35,1 % i 2025, mot en median på 2,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var –.
Hvor solid er Sun&Shi AS?
Egenkapitalandelen var 88,3 % i 2025 (median 20,7 %). Gjeldsgraden var 0,13 (median 1,69).
Hvordan er likviditeten i Sun&Shi AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,82 i 2025 (median 1,09).
Hvordan står Sun&Shi AS i Overnatting og servering?
Sun&Shi AS er nr. 31 av 2 060 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 20 av 1 259. Omsetningen endret seg 2,9 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 914044634
- Org.form
- AS
- Sektor
- Overnatting og servering (56.110)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 7. august 2014 12 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Sunndalsvegen 4, 6600 SUNNDALSØRA
- Kommune
- Sunndal rang 20–32 av 33 i KOSTRA-gruppe 5
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 3. september 2014
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 636700ECS8GJT24COQ47 fornyes 19. september 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Rollene er ikke hentet ennå.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 79 | 80 | 85 | |
| Rang | 188 | 104 | 31 | |
| Driftsmargin | 32,4 % | 35,8 % | 35,1 % | |
| Totalrentabilitet | 30,3 % | 34,5 % | – | |
| Egenkapitalandel | 82,0 % | 85,2 % | 88,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,38 | 0,93 | 2,82 | |
| Omsetningsvekst | – | 13,1 % | 2,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5,1 MNOK | 5,8 MNOK | 6,0 MNOK |
| Driftsresultat | 1,7 MNOK | 2,1 MNOK | 2,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,7 MNOK | 2,1 MNOK | – |
| Årsresultat | 1,3 MNOK | 1,6 MNOK | 1,7 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | – |
| Sum eiendeler | 5,5 MNOK | 6,0 MNOK | 7,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,3 MNOK | 0,8 MNOK | 2,6 MNOK |
| Egenkapital | 4,5 MNOK | 5,1 MNOK | 6,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 4,5 MNOK | 5,1 MNOK | 6,8 MNOK |
| Sum gjeld | 1,0 MNOK | 0,9 MNOK | 0,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,8 MNOK | 0,9 MNOK | 0,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6462079.
Videre
Lignende selskaper
- Makan TE Mat AS indeks 85, nr. 27 · sammenlign
- Hardkokt Catering AS indeks 85, nr. 28 · sammenlign
- Krystall Norge AS indeks 85, nr. 30 · sammenlign
- Tvedefjord AS indeks 85, nr. 33 · sammenlign
- Lofoten Planet AS indeks 85, nr. 34 · sammenlign