Vidsyn Drift AS
Score · regnskapsår 2025
73av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 90 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 82 av 818 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 253 av 2 407 · Overnatting og servering
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 89 og soliditet 90 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Vidsyn Drift AS ligger 23 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 818 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 18,3 % (median 4,8 %) og egenkapitalandel 62,3 % (median 19,7 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 20 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | 18,3 % | 4,8 % |
| Resultatmargin | 19,4 % | 4,5 % |
| Totalrentabilitet | 35,1 % | 13,5 % |
| Egenkapitalandel | 62,3 % | 19,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,60 | 2,93 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,62 | 1,02 |
| Omsetningsvekst | −6,4 % | 5,4 % |
| Omsetning per ansatt | 1,85 MNOK | 0,66 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 73 gjør Vidsyn Drift AS det bedre enn 90 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (818 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Vidsyn Drift AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Vidsyn Drift AS har score 73 for 2025, rang 253 av 2 407 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 93 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 2,62 mot median 1,02. Soliditet: persentil 90 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 62,3 % mot median 19,7 %.
Svakest: Vekst: persentil 14 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −6,4 % mot median 5,4 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Vidsyn Drift AS hadde en driftsmargin på 18,3 % og en egenkapitalandel på 62,3 % i 2025, og er nr. 253 av 2 407 rangerte selskaper i Overnatting og servering.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 22,4 % til 18,3 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 7 MNOK og 39 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 31 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 39 MNOK |
| P/B | 1,0 | 7 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 18,3 % (median 4,8 %); Egenkapitalandel 62,3 % (median 19,7 %); Likviditetsgrad 1 2,62 (median 1,02).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 89 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 90 | vekt 25 % |
| Likviditet | 93 | vekt 15 % |
| Vekst | 14 | vekt 15 % |
| Konsistens | 52 | vekt 15 % |
Varighet: 82 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Vidsyn Drift AS?
Driftsmarginen var 18,3 % i 2025, mot en median på 4,8 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 35,1 %.
Hvor solid er Vidsyn Drift AS?
Egenkapitalandelen var 62,3 % i 2025 (median 19,7 %). Gjeldsgraden var 0,60 (median 2,93).
Hvordan er likviditeten i Vidsyn Drift AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,62 i 2025 (median 1,02).
Hvordan står Vidsyn Drift AS i Overnatting og servering?
Vidsyn Drift AS er nr. 253 av 2 407 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 82 av 818. Omsetningen endret seg −6,4 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 913666682
- Org.form
- AS
- Sektor
- Overnatting og servering (55.100)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 11 registrert 10. juli 2026
- Stiftet
- 29. april 2014 12 år i drift
- Aksjekapital
- 1,00 MNOK
- Forretningsadresse
- Sløvågen 2, 5960 DALSØYRA (GULEN)
- Kommune
- Gulen rang 1 av 28 i KOSTRA-gruppe 6
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.vidsynhotell.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 97 | 75 | 73 | |
| Rang | 4 | 208 | 253 | |
| Driftsmargin | 32,6 % | 22,4 % | 18,3 % | |
| Totalrentabilitet | 68,7 % | 53,1 % | 35,1 % | |
| Egenkapitalandel | 68,5 % | 60,0 % | 62,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 3,12 | 2,44 | 2,62 | |
| Omsetningsvekst | – | −9,1 % | −6,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 23,9 MNOK | 21,7 MNOK | 20,4 MNOK |
| Driftsresultat | 7,8 MNOK | 4,9 MNOK | 3,7 MNOK |
| Resultat før skatt | 7,8 MNOK | 5,2 MNOK | 3,9 MNOK |
| Årsresultat | 6,1 MNOK | 4,1 MNOK | 3,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 11,5 MNOK | 9,9 MNOK | 11,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 11,3 MNOK | 9,7 MNOK | 11,1 MNOK |
| Egenkapital | 7,8 MNOK | 5,9 MNOK | 7,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 6,8 MNOK | 4,9 MNOK | 6,0 MNOK |
| Sum gjeld | 3,6 MNOK | 4,0 MNOK | 4,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 3,6 MNOK | 4,0 MNOK | 4,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6796802.
Videre
Lignende selskaper
- Brakanes Hotelldrift AS indeks 73, nr. 243 · sammenlign
- Benja Siam Syd AS indeks 73, nr. 251 · sammenlign
- BRIMI GARD & Sæter AS indeks 73, nr. 256 · sammenlign
- Paulsenkaia Drift AS indeks 73, nr. 257 · sammenlign
- Pizzeria la Pietra AS indeks 73, nr. 258 · sammenlign