Galteråsen AS

Org.nr. 913627660 · Alver · Stiftet 2014

Score · regnskapsår 2025

66av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 85 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 828 av 5 647 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 017 av 7 174 · Eiendom

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 59 og soliditet 60 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Galteråsen AS ligger 17 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 49 blant 5 646 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 67,3 % (median 48,2 %) og egenkapitalandel 39,5 % (median 27,0 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 30. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter1 MNOK2 MNOK
Driftsmargin 67,3 % 48,2 % 75 %
Resultatmargin 30,0 % 23,7 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 6,7 % 7,8 % 43 %
Egenkapitalandel 39,5 % 27,0 % 62 %
Gjeldsgrad 1,53 2,20 58 %
Likviditetsgrad 1 7,16 1,41 84 %
Omsetningsvekst 11,7 % 3,0 % 71 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 66 gjør Galteråsen AS det bedre enn 85 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (5 647 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Galteråsen AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Oppsummert analyse

Galteråsen AS har score 66 for 2025, rang 1 017 av 7 174 i sektoren.

Sterkest: Likviditet: persentil 84 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 7,16 mot median 1,41. Vekst: persentil 71 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 11,7 % mot median 3,0 %.

Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Galteråsen AS hadde en driftsmargin på 67,3 % og en egenkapitalandel på 39,5 % i 2025, og er nr. 1 017 av 7 174 rangerte selskaper i Eiendom.

Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 53,7 % til 67,3 % og omsetningen økte med 12 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 3 MNOK og 9 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 0,3 MNOK 10,0 3 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 1,0 MNOK
minus netto gjeld −0,9 MNOK
8,0 9 MNOK
P/B Egenkapital: 5,9 MNOK 1,0 6 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 6,4 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 31,0 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet59 vekt 30 %
Soliditet60 vekt 25 %
Likviditet84 vekt 15 %
Vekst71 vekt 15 %
Konsistens68 vekt 15 %

Varighet: 62 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Galteråsen AS?

Driftsmarginen var 67,3 % i 2025, mot en median på 48,2 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 6,7 %.

Hvor solid er Galteråsen AS?

Egenkapitalandelen var 39,5 % i 2025 (median 27,0 %). Gjeldsgraden var 1,53 (median 2,20).

Hvordan er likviditeten i Galteråsen AS?

Likviditetsgrad 1 var 7,16 i 2025 (median 1,41).

Hvordan står Galteråsen AS i Eiendom?

Galteråsen AS er nr. 1 017 av 7 174 rangerte selskaper i Eiendom for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 828 av 5 647. Omsetningen endret seg 11,7 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
913627660
Org.form
AS
Sektor
Eiendom (68.200)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
4. april 2014 12 år i drift
Aksjekapital
0,06 MNOK
Forretningsadresse
Galteråsen 15A, 5916 ISDALSTØ (ALVER)
Kommune
Alver rang 13–24 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 14. september 2023
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks566366
Rang2 4691 4401 017
Driftsmargin62,4 %53,7 %67,3 %
Totalrentabilitet4,7 %4,7 %6,7 %
Egenkapitalandel22,3 %37,2 %39,5 %
Likviditetsgrad 115,577,087,16
Omsetningsvekst–15,9 %11,7 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter1,1 MNOK1,3 MNOK1,4 MNOK
Driftsresultat0,7 MNOK0,7 MNOK1,0 MNOK
Resultat før skatt0,2 MNOK0,1 MNOK0,4 MNOK
Årsresultat0,1 MNOK0,1 MNOK0,3 MNOK
Finanskostnader0,5 MNOK0,6 MNOK0,6 MNOK
Sum eiendeler14,8 MNOK14,8 MNOK14,8 MNOK
Omløpsmidler1,0 MNOK1,0 MNOK1,0 MNOK
Egenkapital3,3 MNOK5,5 MNOK5,9 MNOK
Opptjent egenkapital1,4 MNOK1,5 MNOK1,8 MNOK
Sum gjeld11,5 MNOK9,3 MNOK9,0 MNOK
Kortsiktig gjeld0,1 MNOK0,1 MNOK0,1 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6890952.

Lignende selskaper