Kozeriet AS
Mangler regnskap for 2025. Fristen var 31. juli 2026. Brønnøysundregistrene oppgir ikke når regnskap kom inn, bare siste innsendte år.
Score · regnskapsår 2024
18av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 12 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 143 av 1 294 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 140 av 2 360 · Overnatting og servering
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 5 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Kozeriet AS ligger 31 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 49 blant 1 289 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin −22,1 % (median 2,7 %) og egenkapitalandel −72,6 % (median 17,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | −22,1 % | 2,7 % |
| Resultatmargin | −25,2 % | 2,0 % |
| Totalrentabilitet | −77,1 % | 7,9 % |
| Egenkapitalandel | −72,6 % | 17,8 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,80 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,21 | 1,08 |
| Omsetningsvekst | 15,5 % | 4,9 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 18 gjør Kozeriet AS det bedre enn 12 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 294 selskaper) i 2024.
Score 2022–2024
- Kozeriet AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Kozeriet AS har score 18 for 2024, rang 2 140 av 2 360 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 73 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 15,5 % mot median 4,9 %.
Svakest: Soliditet: persentil 0 mot sammenlignbare, egenkapitalandel −72,6 % mot median 17,8 %. Lønnsomhet: persentil 5 mot sammenlignbare, driftsmargin −22,1 % mot median 2,7 %.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift? Tallgrunnlag: egenkapitalandel −72,6 % (median 17,8 %).
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 4,7 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,21 (median 1,08).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −25,2 % (median 2,0 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Kozeriet AS hadde en driftsmargin på −22,1 % og en egenkapitalandel på −72,6 % i 2024, og er nr. 2 140 av 2 360 rangerte selskaper i Overnatting og servering.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra 16,2 % til −22,1 % og egenkapitalandelen falt fra −6,6 % til −72,6 %.
Kozeriet AS klarte seg omtrent som sektoren i 2022, sektorens svakeste år.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −72,6 % (median 17,8 %).
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 4,7 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,21 (median 1,08).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −25,2 % (median 2,0 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −22,1 % (median 2,7 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 6,3 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Driftsmarginen var 13,3 % i 2022 (sektorens median 1,3 %), og egenkapitalandelen −62,6 %. I de andre årene var driftsmarginen −2,9 % i snitt.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 5 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 7 | vekt 15 % |
| Vekst | 73 | vekt 15 % |
| Konsistens | 31 | vekt 15 % |
Varighet: 36 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Kozeriet AS?
Driftsmarginen var −22,1 % i 2024, mot en median på 2,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −77,1 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Kozeriet AS?
Egenkapitalandelen var −72,6 % i 2024 (median 17,8 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Kozeriet AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,21 i 2024 (median 1,08). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Kozeriet AS i Overnatting og servering?
Kozeriet AS er nr. 2 140 av 2 360 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 143 av 1 294. Omsetningen endret seg 15,5 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 913332083
- Org.form
- AS
- Sektor
- Overnatting og servering (56.300)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 14. februar 2014 12 år i drift
- Aksjekapital
- 0,47 MNOK
- Forretningsadresse
- Øvre Holmegate 29, 4006 STAVANGER
- Kommune
- Stavanger rang 5 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 28. mars 2014
- Siste innsendte regnskap
- 2024
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2022–2024
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 36 | 52 | 18 | |
| Rang | 30 | 1 034 | 2 140 | |
| Driftsmargin | 13,3 % | 16,2 % | −22,1 % | |
| Totalrentabilitet | 57,1 % | 111,1 % | −77,1 % | |
| Egenkapitalandel | −62,6 % | −6,6 % | −72,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,69 | 0,64 | 0,21 | |
| Omsetningsvekst | – | 16,8 % | 15,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,5 MNOK | 1,8 MNOK | 2,1 MNOK |
| Driftsresultat | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK | −0,5 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK | −0,5 MNOK |
| Årsresultat | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK | −0,4 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,4 MNOK | 0,3 MNOK | 0,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Egenkapital | −0,2 MNOK | 0,0 MNOK | −0,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,7 MNOK | −0,8 MNOK | −0,9 MNOK |
| Sum gjeld | 0,6 MNOK | 0,3 MNOK | 1,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,5 MNOK | 0,3 MNOK | 1,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6263577.
Videre
Lignende selskaper
- HØLEN KAFÈ AS indeks 19, nr. 2 134 · sammenlign
- DRONNINGENS PUB & Kulturscene AS indeks 19, nr. 2 135 · sammenlign
- Thai Kitchen AS indeks 18, nr. 2 139 · sammenlign
- Restaurant Kraft AS indeks 18, nr. 2 141 · sammenlign
- Jordbærpikene Narvik AS indeks 18, nr. 2 142 · sammenlign