Møteplass Kvænangen AS

Org.nr. 913187601 · Kvænangen · Stiftet 2014

Score · regnskapsår 2025

53av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 57 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 1 398 av 3 234 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 486 av 5 670 · Overnatting og servering

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 63 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Møteplass Kvænangen AS ligger 4 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 49 blant 3 228 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 9,2 % (median 1,5 %) og egenkapitalandel −13,0 % (median 13,0 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 30. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter1 MNOK5 MNOK
Driftsmargin 9,2 % 1,5 % 79 %
Resultatmargin 9,2 % 1,1 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 3,3 % 5,4 % 46 %
Egenkapitalandel −13,0 % 13,0 % 28 %
Gjeldsgrad – 2,05 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 5,89 1,01 97 %
Omsetningsvekst 58,1 % 5,6 % 90 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 53 gjør Møteplass Kvænangen AS det bedre enn 57 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (3 234 selskaper) i 2025.

Over tid

Score over tid

Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.

Oppsummert analyse

Møteplass Kvænangen AS har score 53 for 2025, rang 2 486 av 5 670 i sektoren.

Sterkest: Likviditet: persentil 97 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 5,89 mot median 1,01. Vekst: persentil 90 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 58,1 % mot median 5,6 %.

Svakest: Soliditet: persentil 0 mot sammenlignbare, egenkapitalandel −13,0 % mot median 13,0 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Møteplass Kvænangen AS hadde en driftsmargin på 9,2 % og en egenkapitalandel på −13,0 % i 2025, og er nr. 2 486 av 5 670 rangerte selskaper i Overnatting og servering.

Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 34,2 % til 9,2 % og egenkapitalandelen steg fra −50,7 % til −13,0 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2025): −0,3 MNOK 17,4 – ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2025): −0,1 MNOK 15,5 – ikke meningsfull
P/B Egenkapital: −0,5 MNOK 3,5 – ikke meningsfull

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • kritisk

    Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −13,0 % (median 13,0 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

  • kritisk Negativ egenkapital
Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet63 vekt 30 %
Soliditet0 vekt 25 %
Likviditet97 vekt 15 %
Vekst90 vekt 15 %
Konsistens42 vekt 15 %

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Møteplass Kvænangen AS?

Driftsmarginen var 9,2 % i 2025, mot en median på 1,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 3,3 %.

Hvor solid er Møteplass Kvænangen AS?

Egenkapitalandelen var −13,0 % i 2025 (median 13,0 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.

Hvordan er likviditeten i Møteplass Kvænangen AS?

Likviditetsgrad 1 var 5,89 i 2025 (median 1,01).

Hvordan står Møteplass Kvænangen AS i Overnatting og servering?

Møteplass Kvænangen AS er nr. 2 486 av 5 670 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 398 av 3 234. Omsetningen endret seg 58,1 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
913187601
Org.form
AS
Sektor
Overnatting og servering (55.900)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
22. januar 2014 12 år i drift
Aksjekapital
0,78 MNOK
Forretningsadresse
Moen 3, 9161 BURFJORD (KVÆNANGEN)
Kommune
Kvænangen rang 19–34 av 36 i KOSTRA-gruppe 15
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 10. februar 2014
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
0 %
Konsernkjede
Eies av: Tbk Holding AS (100 %)
Øverste eier: privatperson

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks––53
Rang––2 486
Driftsmargin−686,8 %34,2 %9,2 %
Totalrentabilitet−24,8 %9,2 %3,3 %
Egenkapitalandel−38,6 %−50,7 %−13,0 %
Likviditetsgrad 10,161,165,89
Omsetningsvekst–616,0 %58,1 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter0,1 MNOK0,9 MNOK1,4 MNOK
Driftsresultat−0,8 MNOK0,3 MNOK0,1 MNOK
Resultat før skatt−0,8 MNOK0,3 MNOK0,1 MNOK
Skattekostnad−0,2 MNOK0,6 MNOK0,0 MNOK
Årsresultat−0,6 MNOK−0,3 MNOK0,1 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler3,3 MNOK3,2 MNOK3,8 MNOK
Omløpsmidler0,1 MNOK0,8 MNOK1,4 MNOK
Egenkapital−1,3 MNOK−1,6 MNOK−0,5 MNOK
Opptjent egenkapital−2,2 MNOK−2,6 MNOK−1,5 MNOK
Sum gjeld4,6 MNOK4,8 MNOK4,3 MNOK
Kortsiktig gjeld0,7 MNOK0,7 MNOK0,2 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6758638.