L.E.T.T. AS
Score · regnskapsår 2025
46av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 39 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 181 av 295 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 361 av 2 407 · Overnatting og servering
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 82 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
L.E.T.T. AS ligger 5 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 295 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 8,5 % (median 4,6 %) og egenkapitalandel −21,7 % (median 23,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 175 MNOK | 95 MNOK |
| Driftsmargin | 8,5 % | 4,6 % |
| Resultatmargin | 7,0 % | 4,1 % |
| Totalrentabilitet | 43,7 % | 14,6 % |
| Egenkapitalandel | −21,7 % | 23,2 % |
| Gjeldsgrad | – | 3,08 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,47 | 0,98 |
| Omsetningsvekst | 65,5 % | 6,8 % |
| Omsetning per ansatt | 0,57 MNOK | 0,97 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 46 gjør L.E.T.T. AS det bedre enn 39 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (295 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- L.E.T.T. AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
L.E.T.T. AS har score 46 for 2025, rang 1 361 av 2 407 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 97 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 65,5 % mot median 6,8 %. Lønnsomhet: persentil 82 mot sammenlignbare, driftsmargin 8,5 % mot median 4,6 %.
Svakest: Soliditet: persentil 0 mot sammenlignbare, egenkapitalandel −21,7 % mot median 23,2 %. Likviditet: persentil 12 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,47 mot median 0,98.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift? Tallgrunnlag: egenkapitalandel −21,7 % (median 23,2 %).
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 2,1 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,47 (median 0,98).
- Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har? Tallgrunnlag: omsetningsvekst 65,5 % (median 6,8 %); likviditetsgrad 1 0,47 (median 0,98).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
L.E.T.T. AS hadde en driftsmargin på 8,5 % og en egenkapitalandel på −21,7 % i 2025, og er nr. 1 361 av 2 407 rangerte selskaper i Overnatting og servering.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra −91,1 % til −21,7 % og gikk fra underskudd til overskudd før skatt.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 108 MNOK og 122 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 122 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 108 MNOK |
| P/B | 1,0 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −21,7 % (median 23,2 %).
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 2,1 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,47 (median 0,98).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 65,5 % (median 6,8 %); Likviditetsgrad 1 0,47 (median 0,98).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 7,4 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 82 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 12 | vekt 15 % |
| Vekst | 97 | vekt 15 % |
| Konsistens | 35 | vekt 15 % |
Varighet: 25 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er L.E.T.T. AS?
Driftsmarginen var 8,5 % i 2025, mot en median på 4,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 43,7 %.
Hvor solid er L.E.T.T. AS?
Egenkapitalandelen var −21,7 % i 2025 (median 23,2 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i L.E.T.T. AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,47 i 2025 (median 0,98). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står L.E.T.T. AS i Overnatting og servering?
L.E.T.T. AS er nr. 1 361 av 2 407 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 181 av 295. Omsetningen endret seg 65,5 % fra året før.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 1
- Sum tildelt verdi siden 2024
- verdi ikke oppgitt
- 1 kontrakter uten oppgitt verdi er ikke med i summen.
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 20. november 2024 | Avinor AS | Oslo lufthavn: Leie av areal for utøvelse av forretningsvirksomhet innenfor servering | verdi ikke oppgitt |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 912762742
- Org.form
- AS
- Sektor
- Overnatting og servering (56.110)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 307 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 15. oktober 2013 13 år i drift
- Aksjekapital
- 6,95 MNOK
- Forretningsadresse
- Hegdehaugsveien 32, 0352 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 4 | 26 | 46 | |
| Rang | 2 238 | 1 951 | 1 361 | |
| Driftsmargin | −4,0 % | 0,7 % | 8,5 % | |
| Totalrentabilitet | −19,5 % | 3,4 % | 43,7 % | |
| Egenkapitalandel | −116,8 % | −91,1 % | −21,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,18 | 0,33 | 0,47 | |
| Omsetningsvekst | – | 14,5 % | 65,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 92,5 MNOK | 106,0 MNOK | 175,4 MNOK |
| Driftsresultat | −3,7 MNOK | 0,7 MNOK | 15,0 MNOK |
| Resultat før skatt | −35,5 MNOK | −2,9 MNOK | 12,2 MNOK |
| Årsresultat | −35,5 MNOK | −2,9 MNOK | 12,2 MNOK |
| Finanskostnader | 31,8 MNOK | 3,7 MNOK | 3,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 19,2 MNOK | 21,8 MNOK | 35,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 3,7 MNOK | 6,6 MNOK | 12,5 MNOK |
| Egenkapital | −22,4 MNOK | −19,9 MNOK | −7,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −61,5 MNOK | −64,4 MNOK | −52,1 MNOK |
| Sum gjeld | 41,6 MNOK | 41,7 MNOK | 43,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 20,6 MNOK | 20,1 MNOK | 26,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 7106537.
Videre
Lignende selskaper
- Oppdal Hotelldrift AS indeks 47, nr. 1 335 · sammenlign
- Voksenåsen AS indeks 46, nr. 1 351 · sammenlign
- Bauer Drift AS indeks 46, nr. 1 358 · sammenlign
- Narvikfjellet AS indeks 46, nr. 1 359 · sammenlign
- Svalbard Adventures AS indeks 46, nr. 1 376 · sammenlign