Fargefabrikken AS
Score · regnskapsår 2025
54av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 58 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 370 av 889 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 589 av 1 400 · Kultur og fritid
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 67 og soliditet 27 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Fargefabrikken AS ligger 4 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 887 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 5,2 % (median 3,9 %) og egenkapitalandel 16,1 % (median 34,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 5,2 % | 3,9 % |
| Resultatmargin | 5,2 % | 3,1 % |
| Totalrentabilitet | 30,3 % | 7,4 % |
| Egenkapitalandel | 16,1 % | 34,0 % |
| Gjeldsgrad | 5,21 | 1,21 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,19 | 1,46 |
| Omsetningsvekst | 51,3 % | 4,7 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 54 gjør Fargefabrikken AS det bedre enn 58 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (889 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Fargefabrikken AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Fargefabrikken AS har score 54 for 2025, rang 589 av 1 400 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 91 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 51,3 % mot median 4,7 %. Lønnsomhet: persentil 67 mot sammenlignbare, driftsmargin 5,2 % mot median 3,9 %.
Svakest: Soliditet: persentil 27 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 16,1 % mot median 34,0 %.
Verdt å se nærmere på
- Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har? Tallgrunnlag: omsetningsvekst 51,3 % (median 4,7 %); likviditetsgrad 1 1,19 (median 1,46).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Fargefabrikken AS hadde en driftsmargin på 5,2 % og en egenkapitalandel på 16,1 % i 2025, og er nr. 589 av 1 400 rangerte selskaper i Kultur og fritid.
Fra 2024 til 2025: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og egenkapitalandelen steg fra −26,5 % til 16,1 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 0 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 21,1 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 19,9 | 0 MNOK |
| P/B | 3,3 | 0 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 51,3 % (median 4,7 %); Likviditetsgrad 1 1,19 (median 1,46).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 67 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 27 | vekt 25 % |
| Likviditet | 41 | vekt 15 % |
| Vekst | 91 | vekt 15 % |
| Konsistens | 51 | vekt 15 % |
Varighet: 30 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Fargefabrikken AS?
Driftsmarginen var 5,2 % i 2025, mot en median på 3,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 30,3 %.
Hvor solid er Fargefabrikken AS?
Egenkapitalandelen var 16,1 % i 2025 (median 34,0 %). Gjeldsgraden var 5,21 (median 1,21).
Hvordan er likviditeten i Fargefabrikken AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,19 i 2025 (median 1,46).
Hvordan står Fargefabrikken AS i Kultur og fritid?
Fargefabrikken AS er nr. 589 av 1 400 rangerte selskaper i Kultur og fritid for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 370 av 889. Omsetningen endret seg 51,3 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 912183734
- Org.form
- AS
- Sektor
- Kultur og fritid (90.390)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 3. juli 2013 13 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Smedjegaten 88, 1632 GAMLE FREDRIKSTAD
- Kommune
- Fredrikstad rang 11 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 25. juli 2013
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.fargefabrikken.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 2
- Største eier
- 50,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 19 | 16 | 54 | |
| Rang | 1 165 | 1 308 | 589 | |
| Driftsmargin | −4,5 % | −2,4 % | 5,2 % | |
| Totalrentabilitet | −43,2 % | −27,3 % | 30,3 % | |
| Egenkapitalandel | 0,6 % | −26,5 % | 16,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,01 | 0,79 | 1,19 | |
| Omsetningsvekst | – | −0,3 % | 51,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,2 MNOK | 1,2 MNOK | 1,8 MNOK |
| Driftsresultat | −0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | −0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK |
| Egenkapital | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | −0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum gjeld | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6579687.
Videre
Lignende selskaper
- Skiptvet Treningssenter AS indeks 55, nr. 588 · sammenlign
- Fitnesspoint Group AS indeks 54, nr. 593 · sammenlign
- Tana Husky AS indeks 54, nr. 596 · sammenlign
- Myrslottet AS indeks 54, nr. 598 · sammenlign
- Flow Oslo AS indeks 54, nr. 599 · sammenlign