Fask-Tools AS

Org.nr. 912154602 · Ørsta · Stiftet 2013

Score · regnskapsår 2024

70av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 85 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 119 av 798 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 343 av 2 391 · Industri

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 52 og soliditet 99 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Fask-Tools AS ligger 20 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.

Medianscore 50 blant 798 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 5,4 % (median 3,7 %) og egenkapitalandel 121,2 % (median 39,1 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 30. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter1 MNOK3 MNOK
Driftsmargin 5,4 % 3,7 % 56 %
Resultatmargin 5,6 % 3,2 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 6,2 % 7,0 % 48 %
Egenkapitalandel 121,2 % 39,1 % 100 %
Gjeldsgrad 0,07 1,07 98 %
Likviditetsgrad 1 23,63 1,62 99 %
Omsetningsvekst −4,7 % 5,3 % 30 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 70 gjør Fask-Tools AS det bedre enn 85 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (798 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Fask-Tools AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Fask-Tools AS hadde en driftsmargin på 5,4 % og en egenkapitalandel på 121,2 % i 2024, og er nr. 343 av 2 391 rangerte selskaper i Industri.

Fra 2023 til 2024: egenkapitalandelen steg fra 90,1 % til 121,2 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 1 MNOK og 1 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 0,1 MNOK 10,0 1 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 0,1 MNOK
minus netto gjeld −0,4 MNOK
8,0 1 MNOK
P/B Egenkapital: 1,2 MNOK 1,0 1 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 1,2 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

  • følg med Balansen går ikke opp (eiendeler ≠ egenkapital + gjeld)
Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet52 vekt 30 %
Soliditet99 vekt 25 %
Likviditet99 vekt 15 %
Vekst30 vekt 15 %
Konsistens65 vekt 15 %

Varighet: 75 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Fask-Tools AS?

Driftsmarginen var 5,4 % i 2024, mot en median på 3,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 6,2 %.

Hvor solid er Fask-Tools AS?

Egenkapitalandelen var 121,2 % i 2024 (median 39,1 %). Gjeldsgraden var 0,07 (median 1,07).

Hvordan er likviditeten i Fask-Tools AS?

Likviditetsgrad 1 var 23,63 i 2024 (median 1,62).

Hvordan står Fask-Tools AS i Industri?

Fask-Tools AS er nr. 343 av 2 391 rangerte selskaper i Industri for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 119 av 798. Omsetningen endret seg −4,7 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
912154602
Org.form
AS
Sektor
Industri (25.530)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
17. juni 2013 13 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Hagevegen 2, 6152 ØRSTA
Kommune
Ørsta rang 14–35 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 29. juni 2013
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
www.fask-tools.com

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks807087
Rang19234312
Driftsmargin6,8 %5,4 %54,2 %
Totalrentabilitet6,2 %6,2 %68,5 %
Egenkapitalandel90,1 %121,2 %82,0 %
Likviditetsgrad 14,8123,634,68
Omsetningsvekst–−4,7 %399,2 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter1,2 MNOK1,1 MNOK5,5 MNOK
Driftsresultat0,1 MNOK0,1 MNOK3,0 MNOK
Resultat før skatt0,1 MNOK0,1 MNOK3,0 MNOK
Årsresultat0,0 MNOK0,1 MNOK2,3 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler1,3 MNOK1,0 MNOK4,4 MNOK
Omløpsmidler1,2 MNOK0,9 MNOK4,1 MNOK
Egenkapital1,2 MNOK1,2 MNOK3,6 MNOK
Opptjent egenkapital1,2 MNOK0,0 MNOK3,6 MNOK
Sum gjeld0,3 MNOK0,1 MNOK0,9 MNOK
Kortsiktig gjeld0,2 MNOK0,0 MNOK0,9 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6238889.