Pumpesystemer AS
Score · regnskapsår 2024
43av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 38 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 507 av 817 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 876 av 2 919 · Industri
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 100 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Pumpesystemer AS ligger 7 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 817 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 92,3 % (median 3,7 %) og egenkapitalandel −2 220,5 % (median 38,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 92,3 % | 3,7 % |
| Resultatmargin | 93,1 % | 3,1 % |
| Totalrentabilitet | 805,1 % | 7,0 % |
| Egenkapitalandel | −2 220,5 % | 38,2 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,08 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,01 | 1,60 |
| Omsetningsvekst | – | 5,5 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 43 gjør Pumpesystemer AS det bedre enn 38 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (817 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Pumpesystemer AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Pumpesystemer AS hadde en driftsmargin på 92,3 % og en egenkapitalandel på −2 220,5 % i 2024, og er nr. 1 876 av 2 919 rangerte selskaper i Industri.
Fra 2023 til 2024: egenkapitalandelen steg fra −2 522,0 % til −2 220,5 % og gikk fra underskudd til overskudd før skatt.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 7 MNOK og 7 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 7 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 7 MNOK |
| P/B | 1,0 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −2 220,5 % (median 38,2 %).
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 118,6 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,01 (median 1,60).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 0,0 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 100 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 0 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 45 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Pumpesystemer AS?
Driftsmarginen var 92,3 % i 2024, mot en median på 3,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 805,1 %.
Hvor solid er Pumpesystemer AS?
Egenkapitalandelen var −2 220,5 % i 2024 (median 38,2 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Pumpesystemer AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,01 i 2024 (median 1,60). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Pumpesystemer AS i Industri?
Pumpesystemer AS er nr. 1 876 av 2 919 rangerte selskaper i Industri for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 507 av 817.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 911897563
- Org.form
- AS
- Sektor
- Industri (28.130)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 17. april 2013 13 år i drift
- Aksjekapital
- 0,06 MNOK
- Forretningsadresse
- Kvernevikveien 228, 4073 RANDABERG
- Kommune
- Randaberg rang 11 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 27. november 2018
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | 43 | 44 | |
| Rang | – | 1 876 | 1 881 | |
| Driftsmargin | – | 92,3 % | 95,5 % | |
| Totalrentabilitet | −47,7 % | 805,1 % | 1 182,6 % | |
| Egenkapitalandel | −2 522,0 % | −2 220,5 % | −2 247,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,00 | 0,01 | 0,00 | |
| Omsetningsvekst | – | – | 0,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | – | 1,0 MNOK | 1,0 MNOK |
| Driftsresultat | −0,1 MNOK | 0,9 MNOK | 1,0 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,1 MNOK | 0,9 MNOK | 1,0 MNOK |
| Årsresultat | −0,1 MNOK | 0,7 MNOK | 0,7 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | – |
| Sum eiendeler | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Egenkapital | −3,3 MNOK | −2,6 MNOK | −1,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −3,4 MNOK | −2,6 MNOK | −1,9 MNOK |
| Sum gjeld | 3,4 MNOK | 2,7 MNOK | 1,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 3,4 MNOK | 2,7 MNOK | 1,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 5463957.
Videre
Lignende selskaper
- Glass og Ramme Fredrikstad AS indeks 43, nr. 1 872 · sammenlign
- Bamsrudlåven AS indeks 43, nr. 1 874 · sammenlign
- Bryggeriet Frøya AS indeks 43, nr. 1 875 · sammenlign
- Vegsund Slip Eiendom AS indeks 43, nr. 1 877 · sammenlign
- Grafisk Mailing Distribusjon AS indeks 43, nr. 1 886 · sammenlign