T. Catering AS
Score · regnskapsår 2025
75av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 91 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 117 av 1 282 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 193 av 2 407 · Overnatting og servering
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 76 og soliditet 92 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
T. Catering AS ligger 26 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 1 278 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 19,9 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 75,2 % (median 20,4 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 10 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 19,9 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 19,0 % | 1,9 % |
| Totalrentabilitet | 14,5 % | 7,3 % |
| Egenkapitalandel | 75,2 % | 20,4 % |
| Gjeldsgrad | 0,33 | 1,72 |
| Likviditetsgrad 1 | 6,08 | 1,09 |
| Omsetningsvekst | −5,6 % | 4,5 % |
| Omsetning per ansatt | 0,40 MNOK | 0,50 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 75 gjør T. Catering AS det bedre enn 91 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 282 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- T. Catering AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
T. Catering AS har score 75 for 2025, rang 193 av 2 407 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 96 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 6,08 mot median 1,09. Soliditet: persentil 92 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 75,2 % mot median 20,4 %.
Svakest: Vekst: persentil 24 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −5,6 % mot median 4,5 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
T. Catering AS hadde en driftsmargin på 19,9 % og en egenkapitalandel på 75,2 % i 2025, og er nr. 193 av 2 407 rangerte selskaper i Overnatting og servering.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 26,9 % til 19,9 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 10 MNOK og 20 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 15 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 20 MNOK |
| P/B | 1,0 | 10 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 19,9 % (median 2,6 %); Egenkapitalandel 75,2 % (median 20,4 %); Likviditetsgrad 1 6,08 (median 1,09).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,8 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 76 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 92 | vekt 25 % |
| Likviditet | 96 | vekt 15 % |
| Vekst | 24 | vekt 15 % |
| Konsistens | 75 | vekt 15 % |
Varighet: 84 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er T. Catering AS?
Driftsmarginen var 19,9 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 14,5 %.
Hvor solid er T. Catering AS?
Egenkapitalandelen var 75,2 % i 2025 (median 20,4 %). Gjeldsgraden var 0,33 (median 1,72).
Hvordan er likviditeten i T. Catering AS?
Likviditetsgrad 1 var 6,08 i 2025 (median 1,09).
Hvordan står T. Catering AS i Overnatting og servering?
T. Catering AS er nr. 193 av 2 407 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 117 av 1 282. Omsetningen endret seg −5,6 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 911586606
- Org.form
- AS
- Sektor
- Overnatting og servering (56.120)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 25 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 12. desember 2012 13 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Haraldsrudveien 5A, 3370 VIKERSUND (MODUM)
- Kommune
- Modum rang 12–25 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Kristoffer Tanbergmoen Braathen
- Styrets leder
- Kristoffer Tanbergmoen Braathen
- Revisor
- Østlandske Revisorer AS
- Regnskapsfører
- MSK REGNSKAPSSERVICE BJERTNES
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 89 | 88 | 75 | |
| Rang | 65 | 17 | 193 | |
| Driftsmargin | 28,5 % | 26,9 % | 19,9 % | |
| Totalrentabilitet | 24,9 % | 23,9 % | 14,5 % | |
| Egenkapitalandel | 67,5 % | 75,4 % | 75,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 3,17 | 4,68 | 6,08 | |
| Omsetningsvekst | – | 18,1 % | −5,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 8,9 MNOK | 10,5 MNOK | 9,9 MNOK |
| Driftsresultat | 2,5 MNOK | 2,8 MNOK | 2,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 2,5 MNOK | 2,7 MNOK | 1,9 MNOK |
| Årsresultat | 1,9 MNOK | 2,1 MNOK | 1,5 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 10,2 MNOK | 11,9 MNOK | 13,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 6,3 MNOK | 8,3 MNOK | 9,4 MNOK |
| Egenkapital | 6,9 MNOK | 9,0 MNOK | 10,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 6,9 MNOK | 9,0 MNOK | 10,4 MNOK |
| Sum gjeld | 3,3 MNOK | 2,9 MNOK | 3,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,0 MNOK | 1,8 MNOK | 1,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 7092802.
Videre
Lignende selskaper
- Reipå Camping AS indeks 75, nr. 190 · sammenlign
- Mays Apartments AS indeks 75, nr. 191 · sammenlign
- Heges Matopplevelser AS indeks 75, nr. 192 · sammenlign
- STORO GRILL & Cafe AS indeks 75, nr. 195 · sammenlign
- Dovregubbens Fjellstove AS indeks 75, nr. 196 · sammenlign