ELLING AARSETH & CO AS
Score · regnskapsår 2025
68av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 88 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 702 av 5 655 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 861 av 7 184 · Eiendom
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 51 og soliditet 94 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
ELLING AARSETH & CO AS ligger 19 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 5 654 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 33,1 % (median 48,2 %) og egenkapitalandel 91,8 % (median 27,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5 MNOK | 2 MNOK |
| Driftsmargin | 33,1 % | 48,2 % |
| Resultatmargin | 272,4 % | 23,7 % |
| Totalrentabilitet | 11,4 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 91,8 % | 27,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,09 | 2,20 |
| Likviditetsgrad 1 | 355,01 | 1,41 |
| Omsetningsvekst | −0,8 % | 3,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 68 gjør ELLING AARSETH & CO AS det bedre enn 88 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (5 655 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- ELLING AARSETH & CO AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
ELLING AARSETH & CO AS har score 68 for 2025, rang 861 av 7 184 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 99 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 355,01 mot median 1,41. Soliditet: persentil 94 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 91,8 % mot median 27,0 %.
Svakest: Vekst: persentil 26 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −0,8 % mot median 3,0 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
ELLING AARSETH & CO AS hadde en driftsmargin på 33,1 % og en egenkapitalandel på 91,8 % i 2025, og er nr. 861 av 7 184 rangerte selskaper i Eiendom.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 30,9 % til 33,1 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 8 MNOK og 140 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 140 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 8 MNOK |
| P/B | 1,0 | 116 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,7 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 31,0 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 51 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 94 | vekt 25 % |
| Likviditet | 99 | vekt 15 % |
| Vekst | 26 | vekt 15 % |
| Konsistens | 68 | vekt 15 % |
Varighet: 73 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er ELLING AARSETH & CO AS?
Driftsmarginen var 33,1 % i 2025, mot en median på 48,2 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 11,4 %.
Hvor solid er ELLING AARSETH & CO AS?
Egenkapitalandelen var 91,8 % i 2025 (median 27,0 %). Gjeldsgraden var 0,09 (median 2,20).
Hvordan er likviditeten i ELLING AARSETH & CO AS?
Likviditetsgrad 1 var 355,01 i 2025 (median 1,41).
Hvordan står ELLING AARSETH & CO AS i Eiendom?
ELLING AARSETH & CO AS er nr. 861 av 7 184 rangerte selskaper i Eiendom for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 702 av 5 655. Omsetningen endret seg −0,8 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 910035851
- Org.form
- AS
- Sektor
- Eiendom (68.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 16. september 1930 96 år i drift
- Aksjekapital
- 0,07 MNOK
- Forretningsadresse
- Tollbugata 8, 6002 ÅLESUND
- Kommune
- Ålesund rang 2–6 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 72 | 78 | 68 | |
| Rang | 829 | 233 | 861 | |
| Driftsmargin | −6,1 % | 30,9 % | 33,1 % | |
| Totalrentabilitet | 8,3 % | 18,0 % | 11,4 % | |
| Egenkapitalandel | 84,0 % | 90,4 % | 91,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 20,63 | 111,47 | 355,01 | |
| Omsetningsvekst | – | 11,2 % | −0,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4,7 MNOK | 5,2 MNOK | 5,1 MNOK |
| Driftsresultat | −0,3 MNOK | 1,6 MNOK | 1,7 MNOK |
| Resultat før skatt | 7,8 MNOK | 19,6 MNOK | 14,0 MNOK |
| Årsresultat | 7,8 MNOK | 19,6 MNOK | 14,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,6 MNOK | 0,5 MNOK | 0,4 MNOK |
| Sum eiendeler | 101,0 MNOK | 112,3 MNOK | 125,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 74,0 MNOK | 85,5 MNOK | 99,2 MNOK |
| Egenkapital | 84,9 MNOK | 101,5 MNOK | 115,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 84,8 MNOK | 101,4 MNOK | 115,4 MNOK |
| Sum gjeld | 16,1 MNOK | 10,8 MNOK | 10,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 3,6 MNOK | 0,8 MNOK | 0,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6764794.
Videre
Lignende selskaper
- Oso Logistics AS indeks 68, nr. 859 · sammenlign
- Prosjekt og Markedsutvikling Norge AS indeks 68, nr. 863 · sammenlign
- Rolf Rustad AS indeks 68, nr. 866 · sammenlign
- Stavanger Boliginvest AS indeks 68, nr. 867 · sammenlign
- Terminalgata 1 AS indeks 68, nr. 868 · sammenlign