Violet Road AS
Score · regnskapsår 2025
48av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 45 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 316 av 578 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 423 av 762 · Kultur og fritid
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 45 og soliditet 54 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Violet Road AS ligger 3 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 576 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 3,0 % (median 4,5 %) og egenkapitalandel 48,3 % (median 37,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 9 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 3,0 % | 4,5 % |
| Resultatmargin | 3,3 % | 3,7 % |
| Totalrentabilitet | 5,6 % | 7,9 % |
| Egenkapitalandel | 48,3 % | 37,9 % |
| Gjeldsgrad | 1,07 | 1,06 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,91 | 1,52 |
| Omsetningsvekst | −6,1 % | 3,9 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 48 gjør Violet Road AS det bedre enn 45 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (578 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Violet Road AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Violet Road AS har score 48 for 2025, rang 423 av 762 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 60 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,91 mot median 1,52.
Svakest: Vekst: persentil 27 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −6,1 % mot median 3,9 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Violet Road AS hadde en driftsmargin på 3,0 % og en egenkapitalandel på 48,3 % i 2025, og er nr. 423 av 762 rangerte selskaper i Kultur og fritid.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 22,4 % til 3,0 % og egenkapitalandelen falt fra 95,0 % til 48,3 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 3 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 3 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 2 MNOK |
| P/B | 1,0 | 3 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −14,2 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 45 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 54 | vekt 25 % |
| Likviditet | 60 | vekt 15 % |
| Vekst | 27 | vekt 15 % |
| Konsistens | 52 | vekt 15 % |
Varighet: 69 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Violet Road AS?
Driftsmarginen var 3,0 % i 2025, mot en median på 4,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 5,6 %.
Hvor solid er Violet Road AS?
Egenkapitalandelen var 48,3 % i 2025 (median 37,9 %). Gjeldsgraden var 1,07 (median 1,06).
Hvordan er likviditeten i Violet Road AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,91 i 2025 (median 1,52).
Hvordan står Violet Road AS i Kultur og fritid?
Violet Road AS er nr. 423 av 762 rangerte selskaper i Kultur og fritid for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 316 av 578. Omsetningen endret seg −6,1 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 898587282
- Org.form
- AS
- Sektor
- Kultur og fritid (90.201)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 4. mai 2012 14 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Nordpolvegen 15, 9013 TROMSØ
- Kommune
- Tromsø rang 9 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.violetroad.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Halvard Rundberg
- Styrets leder
- Kjetil Solberg
- Styremedlem
- Håkon Rundberg
- Styremedlem
- Hogne Rundberg
- Styremedlem
- Halvard Rundberg
- Revisor
- Revisorkompaniet Tromsø AS
- Regnskapsfører
- Aider AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 65 | 94 | 48 | |
| Rang | 174 | 1 | 423 | |
| Driftsmargin | 3,7 % | 22,4 % | 3,0 % | |
| Totalrentabilitet | 73,7 % | 86,8 % | 5,6 % | |
| Egenkapitalandel | 63,3 % | 95,0 % | 48,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,91 | 17,21 | 1,91 | |
| Omsetningsvekst | – | 54,8 % | −6,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 6,5 MNOK | 10,1 MNOK | 9,5 MNOK |
| Driftsresultat | 0,2 MNOK | 2,2 MNOK | 0,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,4 MNOK | 2,2 MNOK | 0,3 MNOK |
| Årsresultat | −0,1 MNOK | 2,1 MNOK | 0,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,5 MNOK | 2,6 MNOK | 5,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,2 MNOK | 2,2 MNOK | 5,6 MNOK |
| Egenkapital | 0,3 MNOK | 2,5 MNOK | 2,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,3 MNOK | 2,4 MNOK | 2,7 MNOK |
| Sum gjeld | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK | 2,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK | 2,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6933344.
Videre
Lignende selskaper
- VR Games AS indeks 48, nr. 419 · sammenlign
- HUNT & Eeg AS indeks 48, nr. 420 · sammenlign
- Seasafari Øksnes AS indeks 48, nr. 421 · sammenlign
- Fet Arena AS indeks 48, nr. 422 · sammenlign
- Winje Agency AS indeks 48, nr. 424 · sammenlign