Uvdal Feste AS
Score · regnskapsår 2025
45av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 39 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 3 433 av 5 647 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 4 383 av 7 174 · Eiendom
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 62 og soliditet 18 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Uvdal Feste AS ligger 4 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 5 646 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 44,2 % (median 48,2 %) og egenkapitalandel 6,8 % (median 27,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 8 MNOK | 2 MNOK |
| Driftsmargin | 44,2 % | 48,2 % |
| Resultatmargin | 44,2 % | 23,7 % |
| Totalrentabilitet | 16,0 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 6,8 % | 27,0 % |
| Gjeldsgrad | 13,75 | 2,20 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,37 | 1,41 |
| Omsetningsvekst | 70,1 % | 3,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 45 gjør Uvdal Feste AS det bedre enn 39 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (5 647 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Uvdal Feste AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Uvdal Feste AS har score 45 for 2025, rang 4 383 av 7 174 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 89 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 70,1 % mot median 3,0 %. Lønnsomhet: persentil 62 mot sammenlignbare, driftsmargin 44,2 % mot median 48,2 %.
Svakest: Soliditet: persentil 18 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 6,8 % mot median 27,0 %. Likviditet: persentil 21 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,37 mot median 1,41.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 2,7 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,37 (median 1,41).
- Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital. Tallgrunnlag: egenkapitalandel 6,8 % (median 27,0 %).
- Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har? Tallgrunnlag: omsetningsvekst 70,1 % (median 3,0 %); likviditetsgrad 1 0,37 (median 1,41).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Uvdal Feste AS hadde en driftsmargin på 44,2 % og en egenkapitalandel på 6,8 % i 2025, og er nr. 4 383 av 7 174 rangerte selskaper i Eiendom.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 70 % og driftsmarginen steg fra 39,6 % til 44,2 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 28 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 27 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 28 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 2,7 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,37 (median 1,41).
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 6,8 % (median 27,0 %).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 70,1 % (median 3,0 %); Likviditetsgrad 1 0,37 (median 1,41).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 31,0 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 62 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 18 | vekt 25 % |
| Likviditet | 21 | vekt 15 % |
| Vekst | 89 | vekt 15 % |
| Konsistens | 36 | vekt 15 % |
Varighet: 30 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Uvdal Feste AS?
Driftsmarginen var 44,2 % i 2025, mot en median på 48,2 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 16,0 %.
Hvor solid er Uvdal Feste AS?
Egenkapitalandelen var 6,8 % i 2025 (median 27,0 %). Gjeldsgraden var 13,75 (median 2,20).
Hvordan er likviditeten i Uvdal Feste AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,37 i 2025 (median 1,41). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Uvdal Feste AS i Eiendom?
Uvdal Feste AS er nr. 4 383 av 7 174 rangerte selskaper i Eiendom for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 3 433 av 5 647. Omsetningen endret seg 70,1 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 893301402
- Org.form
- AS
- Sektor
- Eiendom (68.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 31. oktober 2008 18 år i drift
- Aksjekapital
- 0,82 MNOK
- Forretningsadresse
- Vestsidevegen 2650, 3632 UVDAL (NORE OG UVDAL)
- Kommune
- Nore og Uvdal rang 9–21 av 28 i KOSTRA-gruppe 6
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.uvdalskisenter.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 18 | 27 | 45 | |
| Rang | 6 422 | 6 378 | 4 383 | |
| Driftsmargin | −0,7 % | 39,6 % | 44,2 % | |
| Totalrentabilitet | −0,1 % | 6,7 % | 16,0 % | |
| Egenkapitalandel | 4,7 % | 5,4 % | 6,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,57 | 0,47 | 0,37 | |
| Omsetningsvekst | – | −40,0 % | 70,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 7,7 MNOK | 4,6 MNOK | 7,9 MNOK |
| Driftsresultat | −0,1 MNOK | 1,8 MNOK | 3,5 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,2 MNOK | 1,7 MNOK | 3,5 MNOK |
| Årsresultat | −0,2 MNOK | 1,4 MNOK | 2,7 MNOK |
| Finanskostnader | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 32,6 MNOK | 28,1 MNOK | 21,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 16,8 MNOK | 11,9 MNOK | 5,6 MNOK |
| Egenkapital | 1,5 MNOK | 1,5 MNOK | 1,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,5 MNOK | 0,5 MNOK | 0,5 MNOK |
| Sum gjeld | 31,0 MNOK | 26,6 MNOK | 20,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 29,2 MNOK | 25,3 MNOK | 15,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6342521.
Videre
Lignende selskaper
- Schive Takst AS indeks 45, nr. 4 382 · sammenlign
- Husøyveien 135 AS indeks 45, nr. 4 384 · sammenlign
- Webo Eiendom AS indeks 45, nr. 4 385 · sammenlign
- Lrn Eiendom AS indeks 45, nr. 4 386 · sammenlign
- Mathuset i Hardanger AS indeks 45, nr. 4 387 · sammenlign