RAW TRENING & Behandling AS

Org.nr. 892036292 · Bærum · Stiftet 2007

Score · regnskapsår 2024

21av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 10 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 603 av 667 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 933 av 1 028 · Kultur og fritid

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 21 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

RAW TRENING & Behandling AS ligger 28 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.

Medianscore 49 blant 667 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin −2,1 % (median 3,8 %) og egenkapitalandel −3,9 % (median 34,3 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 30. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter7 MNOK3 MNOK
Driftsmargin −2,1 % 3,8 % 26 %
Resultatmargin −2,1 % 2,8 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −13,2 % 7,6 % 16 %
Egenkapitalandel −3,9 % 34,3 % 18 %
Gjeldsgrad – 1,26 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 0,92 1,46 27 %
Omsetningsvekst 5,2 % 4,6 % 52 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 21 gjør RAW TRENING & Behandling AS det bedre enn 10 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (667 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • RAW TRENING & Behandling AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

RAW TRENING & Behandling AS hadde en driftsmargin på −2,1 % og en egenkapitalandel på −3,9 % i 2024, og er nr. 933 av 1 028 rangerte selskaper i Kultur og fritid.

Fra 2023 til 2024: egenkapitalandelen falt fra 7,2 % til −3,9 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: −0,2 MNOK 10,0 ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: −0,2 MNOK 8,0 ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 0,0 MNOK 1,0 ikke meningsfull

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

  • kritisk

    Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −3,9 % (median 34,3 %).

  • følg med

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,1 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,92 (median 1,46).

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −2,1 % (median 2,8 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

  • kritisk Negativ egenkapital
Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet21 vekt 30 %
Soliditet0 vekt 25 %
Likviditet27 vekt 15 %
Vekst52 vekt 15 %
Konsistens17 vekt 15 %

Varighet: 24 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er RAW TRENING & Behandling AS?

Driftsmarginen var −2,1 % i 2024, mot en median på 3,8 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −13,2 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er RAW TRENING & Behandling AS?

Egenkapitalandelen var −3,9 % i 2024 (median 34,3 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.

Hvordan er likviditeten i RAW TRENING & Behandling AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,92 i 2024 (median 1,46). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står RAW TRENING & Behandling AS i Kultur og fritid?

RAW TRENING & Behandling AS er nr. 933 av 1 028 rangerte selskaper i Kultur og fritid for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 603 av 667. Omsetningen endret seg 5,2 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
892036292
Org.form
AS
Sektor
Kultur og fritid (93.130)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
1. oktober 2007 19 år i drift
Aksjekapital
0,20 MNOK
Forretningsadresse
Lysaker brygge 26, 1366 LYSAKER (BÆRUM)
Kommune
Bærum rang 1 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
www.rawhelse.no

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks262118
Rang798933949
Driftsmargin−1,9 %−2,1 %−3,8 %
Totalrentabilitet−8,4 %−13,2 %−26,2 %
Egenkapitalandel7,2 %−3,9 %−30,5 %
Likviditetsgrad 11,050,920,71
Omsetningsvekst–5,2 %−0,3 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter6,9 MNOK7,3 MNOK7,3 MNOK
Driftsresultat−0,1 MNOK−0,2 MNOK−0,3 MNOK
Resultat før skatt−0,1 MNOK−0,2 MNOK−0,3 MNOK
Årsresultat−0,1 MNOK−0,2 MNOK−0,3 MNOK
Finanskostnader–0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler1,5 MNOK1,1 MNOK1,0 MNOK
Omløpsmidler1,5 MNOK1,1 MNOK1,0 MNOK
Egenkapital0,1 MNOK0,0 MNOK−0,3 MNOK
Opptjent egenkapital−0,1 MNOK−0,2 MNOK−0,5 MNOK
Sum gjeld1,4 MNOK1,2 MNOK1,3 MNOK
Kortsiktig gjeld1,4 MNOK1,2 MNOK1,3 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 5842501.