Ansnes AS

Org.nr. 891965222 · Asker · Stiftet 2007

Score · regnskapsår 2025

60av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 74 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 1 450 av 5 655 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 810 av 7 184 · Eiendom

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 54 og soliditet 82 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Ansnes AS ligger 11 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 49 blant 5 654 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −7,9 % (median 48,2 %) og egenkapitalandel 74,2 % (median 27,0 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 30. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter8 MNOK2 MNOK
Driftsmargin −7,9 % 48,2 % 9 %
Resultatmargin 905,8 % 23,7 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 93,4 % 7,8 % 99 %
Egenkapitalandel 74,2 % 27,0 % 83 %
Gjeldsgrad 0,35 2,20 81 %
Likviditetsgrad 1 2,99 1,41 69 %
Omsetningsvekst −28,4 % 3,0 % 7 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 60 gjør Ansnes AS det bedre enn 74 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (5 655 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Ansnes AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Oppsummert analyse

Ansnes AS har score 60 for 2025, rang 1 810 av 7 184 i sektoren.

Sterkest: Soliditet: persentil 82 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 74,2 % mot median 27,0 %. Konsistens: persentil 79 mot sammenlignbare.

Svakest: Vekst: persentil 7 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −28,4 % mot median 3,0 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Ansnes AS hadde en driftsmargin på −7,9 % og en egenkapitalandel på 74,2 % i 2025, og er nr. 1 810 av 7 184 rangerte selskaper i Eiendom.

Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra 36,1 % til 74,2 % og omsetningen falt med 28 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 57 MNOK og 707 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 70,7 MNOK 10,0 707 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: −0,6 MNOK 8,0 ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 57,0 MNOK 1,0 57 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −7,9 % (median 48,2 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 5,4 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 31,0 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet54 vekt 30 %
Soliditet82 vekt 25 %
Likviditet69 vekt 15 %
Vekst7 vekt 15 %
Konsistens79 vekt 15 %

Varighet: 54 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Ansnes AS?

Driftsmarginen var −7,9 % i 2025, mot en median på 48,2 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 93,4 %.

Hvor solid er Ansnes AS?

Egenkapitalandelen var 74,2 % i 2025 (median 27,0 %). Gjeldsgraden var 0,35 (median 2,20).

Hvordan er likviditeten i Ansnes AS?

Likviditetsgrad 1 var 2,99 i 2025 (median 1,41).

Hvordan står Ansnes AS i Eiendom?

Ansnes AS er nr. 1 810 av 7 184 rangerte selskaper i Eiendom for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 450 av 5 655. Omsetningen endret seg −28,4 % fra året før.

Konsernregnskap · 2024

48 av 100

Rang 52 av 96 konsern i Morning-klasse Mellomstore i Eiendom. Konsernene rangeres bare mot andre konsern i samme sektor og klasse, ikke mot enkeltselskaper.

Driftsinntekter, konsern
167 MNOK
Driftsresultat, konsern
14 MNOK
Resultat før skatt, konsern
12 MNOK
Sum eiendeler, konsern
73 MNOK
Egenkapital, konsern
19 MNOK
Nøkkeltall i konsernregnskapet mot selskapets eget regnskap
NøkkeltallKonsernetSelskapet alene (2025)
Driftsmargin8,3 % –
Totalrentabilitet19,2 % –
Egenkapitalandel26,4 % –
Likviditetsgrad 11,36 –
Omsetningsvekst3,7 % –

Konsernindeks tidligere år: 2023: 39 (92 av 135).

Samme formler og vekter som selskapsindeksen. Konsern og selskap summeres aldri, og konsernregnskapet er ikke med i sektorsnitt eller selskapsrangeringer.

Kilde: Brønnøysundregistrene, konsernregnskap 2024 (åpne data, NLOD 2.0).

Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
891965222
Org.form
AS
Sektor
Eiendom (68.120)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
8. oktober 2007 19 år i drift
Aksjekapital
3,60 MNOK
Forretningsadresse
Nye Vakås vei 12A, 1395 HVALSTAD (ASKER)
Kommune
Asker rang 2 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks564760
Rang2 3854 0061 810
Driftsmargin5,3 %−2,5 %−7,9 %
Totalrentabilitet30,6 %43,3 %93,4 %
Egenkapitalandel44,1 %36,1 %74,2 %
Likviditetsgrad 10,931,012,99
Omsetningsvekst–0,3 %−28,4 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter10,9 MNOK10,9 MNOK7,8 MNOK
Driftsresultat0,6 MNOK−0,3 MNOK−0,6 MNOK
Resultat før skatt2,5 MNOK5,6 MNOK70,7 MNOK
Årsresultat2,4 MNOK5,5 MNOK70,7 MNOK
Finanskostnader1,0 MNOK1,1 MNOK1,1 MNOK
Sum eiendeler11,4 MNOK15,4 MNOK76,8 MNOK
Omløpsmidler5,9 MNOK10,0 MNOK59,4 MNOK
Egenkapital5,0 MNOK5,5 MNOK57,0 MNOK
Opptjent egenkapital1,3 MNOK1,8 MNOK53,3 MNOK
Sum gjeld6,4 MNOK9,8 MNOK19,9 MNOK
Kortsiktig gjeld6,4 MNOK9,8 MNOK19,9 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 7087999.