Stadion 33 AS
Score · regnskapsår 2025
60av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 77 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 366 av 1 599 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 926 av 7 839 · Eiendom
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 70 og soliditet 51 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Stadion 33 AS ligger 10 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 1 599 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 58,7 % (median 23,1 %) og egenkapitalandel 29,9 % (median 28,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 10 MNOK | 18 MNOK |
| Driftsmargin | 58,7 % | 23,1 % |
| Resultatmargin | 57,8 % | 14,4 % |
| Totalrentabilitet | 13,7 % | 8,3 % |
| Egenkapitalandel | 29,9 % | 28,1 % |
| Gjeldsgrad | 2,34 | 2,32 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,69 | 1,28 |
| Omsetningsvekst | 2,4 % | 4,4 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 60 gjør Stadion 33 AS det bedre enn 77 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 599 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Stadion 33 AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Stadion 33 AS har score 60 for 2025, rang 1 926 av 7 839 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 77 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 2,69 mot median 1,28. Lønnsomhet: persentil 70 mot sammenlignbare, driftsmargin 58,7 % mot median 23,1 %.
Svakest: Vekst: persentil 39 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 2,4 % mot median 4,4 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 23,6 prosentpoeng svakere enn for sammenlignbare selskaper: selskapet −22,1, bransjen +1,5 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Stadion 33 AS med 22,1 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 1,5 poeng. Selskapet gjorde det altså 23,6 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Stadion 33 AS samme vei som sammenlignbare selskaper 0 ganger. Omtrent 30 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 80,8 % | 21,6 % | +12,2 prosentpoeng | −23,9 prosentpoeng | +36,1 prosentpoeng |
| 2025 | 58,7 % | 23,1 % | −22,1 prosentpoeng | +1,5 prosentpoeng | −23,6 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Stadion 33 AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Boligpriser (brukte boliger) (indeks (2015 = 100))
Boligpriser (brukte boliger) steg 5,5 % i 2025; driftsmarginen til Stadion 33 AS falt 22,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Boligpriser (brukte boliger), årssnitt | 134,5 | 141,6 | 140,8 | 144,6 | 152,5 | 158,7 (så langt) |
| Endring fra året før | +10,5 % | +5,2 % | −0,5 % | +2,7 % | +5,5 % | +4,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 68,6 % | 80,8 % | 58,7 % | – |
Kilde: SSB (07221, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Stadion 33 AS falt 22,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 68,6 % | 80,8 % | 58,7 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Byggekostnadsindeks for boliger (indeks (2015 = 100))
Byggekostnadsindeks for boliger steg 4,3 % i 2025; driftsmarginen til Stadion 33 AS falt 22,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Byggekostnadsindeks for boliger, årssnitt | 124,2 | 135,1 | 141,1 | 146,4 | 152,7 | 158,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +8,7 % | +8,8 % | +4,4 % | +3,7 % | +4,3 % | +3,7 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 68,6 % | 80,8 % | 58,7 % | – |
Kilde: SSB (08651, CC BY 4.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Stadion 33 AS falt 22,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 68,6 % | 80,8 % | 58,7 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Lønnsindeks: omsetning og drift av fast eiendom (indeks)
Lønnsindeks: omsetning og drift av fast eiendom steg 5,2 % i 2025; driftsmarginen til Stadion 33 AS falt 22,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: omsetning og drift av fast eiendom, årssnitt | 91,7 | 94,3 | 96,8 | 103,2 | 108,5 | 111,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +5,2 % | +2,9 % | +2,6 % | +6,5 % | +5,2 % | +2,6 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 68,6 % | 80,8 % | 58,7 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Stadion 33 AS hadde en driftsmargin på 58,7 % og en egenkapitalandel på 29,9 % i 2025, og er nr. 1 926 av 7 839 rangerte selskaper i Eiendom.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 80,8 % til 58,7 % og egenkapitalandelen steg fra 22,7 % til 29,9 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 9 MNOK og 56 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,6 | 11 MNOK |
| EV/EBIT | 22,6 | 56 MNOK |
| P/B | 0,9 | 9 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 6,5 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 23,4 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 70 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 51 | vekt 25 % |
| Likviditet | 77 | vekt 15 % |
| Vekst | 39 | vekt 15 % |
| Konsistens | 60 | vekt 15 % |
Varighet: 59 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Stadion 33 AS?
Driftsmarginen var 58,7 % i 2025, mot en median på 23,1 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 13,7 %.
Hvor solid er Stadion 33 AS?
Egenkapitalandelen var 29,9 % i 2025 (median 28,1 %). Gjeldsgraden var 2,34 (median 2,32).
Hvordan er likviditeten i Stadion 33 AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,69 i 2025 (median 1,28).
Hvordan står Stadion 33 AS i Eiendom?
Stadion 33 AS er nr. 1 926 av 7 839 rangerte selskaper i Eiendom for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 366 av 1 599. Omsetningen endret seg 2,4 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 891742622
- Org.form
- AS
- Sektor
- Eiendom (68.200)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 25. juni 2007 19 år i drift
- Aksjekapital
- 9,80 MNOK
- Forretningsadresse
- c/o Malling & Co Forvaltning AS, Dronning Mauds gate 15, 0250 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 549300YDPRFNQ0QCOG98 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Værste AS (Norge)
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS
- Stadion 33 Holding AS · 100,0 %
Endring 2007–2025:
100 % av aksjene skiftet eier (1 nye og 1 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet.
Nye eiere (selskaper): Stadion 33 Holding AS
Utgått (selskaper): Værste AS
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 52 | 64 | 60 | |
| Rang | 3 188 | 1 392 | 1 926 | |
| Driftsmargin | 68,6 % | 80,8 % | 58,7 % | |
| Totalrentabilitet | 7,8 % | 14,9 % | 13,7 % | |
| Egenkapitalandel | 13,6 % | 22,7 % | 29,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 5,79 | 3,89 | 2,69 | |
| Omsetningsvekst | – | 4,8 % | 2,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 9,6 MNOK | 10,1 MNOK | 10,3 MNOK |
| Driftsresultat | 6,6 MNOK | 8,2 MNOK | 6,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,2 MNOK | 1,1 MNOK | 6,0 MNOK |
| Skattekostnad | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK | 1,3 MNOK |
| Årsresultat | 0,9 MNOK | 0,9 MNOK | 4,7 MNOK |
| Finanskostnader | 6,9 MNOK | 8,6 MNOK | 3,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 103,3 MNOK | 65,4 MNOK | 65,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 37,6 MNOK | 0,8 MNOK | 1,6 MNOK |
| Egenkapital | 14,0 MNOK | 14,9 MNOK | 19,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,9 MNOK | 2,8 MNOK | 7,5 MNOK |
| Sum gjeld | 89,2 MNOK | 50,5 MNOK | 45,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 6,5 MNOK | 0,2 MNOK | 0,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6546837.
Videre
Lignende selskaper
- Tandberg Eiendom Avdeling Agrokvartalet AS indeks 60, nr. 1 917 · sammenlign
- Tomtepartneren AS indeks 60, nr. 1 920 · sammenlign
- Grensen 12 AS indeks 60, nr. 1 924 · sammenlign
- Aktiv Gjøvik Land Toten AS indeks 60, nr. 1 930 · sammenlign
- Meglergaarden AS indeks 60, nr. 1 939 · sammenlign