Seaview AS
Score · regnskapsår 2025
49av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 49 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 2 978 av 5 821 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 4 044 av 7 839 · Eiendom
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 52 og soliditet 34 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Seaview AS ligger på medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 5 820 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 62,1 % (median 46,9 %) og egenkapitalandel 17,0 % (median 26,7 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 62,1 % | 46,9 % |
| Resultatmargin | 15,7 % | 22,6 % |
| Totalrentabilitet | 5,5 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 17,0 % | 26,7 % |
| Gjeldsgrad | 4,90 | 2,20 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,95 | 1,40 |
| Omsetningsvekst | 2,2 % | 3,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 49 gjør Seaview AS det bedre enn 49 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (5 821 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Seaview AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Seaview AS har score 49 for 2025, rang 4 044 av 7 839 i sektoren.
Sterkest: Konsistens: persentil 65 mot sammenlignbare.
Svakest: Soliditet: persentil 34 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 17,0 % mot median 26,7 %. Vekst: persentil 39 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 2,2 % mot median 3,0 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 1,4 prosentpoeng svakere enn for sammenlignbare selskaper: selskapet −0,2, bransjen +1,2 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Seaview AS med 0,2 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 1,2 poeng. Selskapet gjorde det altså 1,4 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Seaview AS samme vei som sammenlignbare selskaper 0 ganger. Omtrent 33 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 62,3 % | 45,7 % | +1,5 prosentpoeng | +0,1 prosentpoeng | +1,4 prosentpoeng |
| 2025 | 62,1 % | 46,9 % | −0,2 prosentpoeng | +1,2 prosentpoeng | −1,4 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Seaview AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Boligpriser (brukte boliger) (indeks (2015 = 100))
Boligpriser (brukte boliger) steg 5,5 % i 2025; driftsmarginen til Seaview AS falt 0,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Boligpriser (brukte boliger), årssnitt | 134,5 | 141,6 | 140,8 | 144,6 | 152,5 | 158,7 (så langt) |
| Endring fra året før | +10,5 % | +5,2 % | −0,5 % | +2,7 % | +5,5 % | +4,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 60,7 % | 62,3 % | 62,1 % | – |
Kilde: SSB (07221, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Seaview AS falt 0,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 60,7 % | 62,3 % | 62,1 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Byggekostnadsindeks for boliger (indeks (2015 = 100))
Byggekostnadsindeks for boliger steg 4,3 % i 2025; driftsmarginen til Seaview AS falt 0,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Byggekostnadsindeks for boliger, årssnitt | 124,2 | 135,1 | 141,1 | 146,4 | 152,7 | 158,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +8,7 % | +8,8 % | +4,4 % | +3,7 % | +4,3 % | +3,7 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 60,7 % | 62,3 % | 62,1 % | – |
Kilde: SSB (08651, CC BY 4.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Seaview AS falt 0,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 60,7 % | 62,3 % | 62,1 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Lønnsindeks: omsetning og drift av fast eiendom (indeks)
Lønnsindeks: omsetning og drift av fast eiendom steg 5,2 % i 2025; driftsmarginen til Seaview AS falt 0,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: omsetning og drift av fast eiendom, årssnitt | 91,7 | 94,3 | 96,8 | 103,2 | 108,5 | 111,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +5,2 % | +2,9 % | +2,6 % | +6,5 % | +5,2 % | +2,6 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 60,7 % | 62,3 % | 62,1 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Seaview AS hadde en driftsmargin på 62,1 % og en egenkapitalandel på 17,0 % i 2025, og er nr. 4 044 av 7 839 rangerte selskaper i Eiendom.
Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2024 til 2025.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 5 MNOK og 13 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,6 | 5 MNOK |
| EV/EBIT | 22,6 | 13 MNOK |
| P/B | 0,9 | 5 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 5,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 23,4 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 52 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 34 | vekt 25 % |
| Likviditet | 59 | vekt 15 % |
| Vekst | 39 | vekt 15 % |
| Konsistens | 65 | vekt 15 % |
Varighet: 48 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Seaview AS?
Driftsmarginen var 62,1 % i 2025, mot en median på 46,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 5,5 %.
Hvor solid er Seaview AS?
Egenkapitalandelen var 17,0 % i 2025 (median 26,7 %). Gjeldsgraden var 4,90 (median 2,20).
Hvordan er likviditeten i Seaview AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,95 i 2025 (median 1,40).
Hvordan står Seaview AS i Eiendom?
Seaview AS er nr. 4 044 av 7 839 rangerte selskaper i Eiendom for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 2 978 av 5 821. Omsetningen endret seg 2,2 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 891188072
- Org.form
- AS
- Sektor
- Eiendom (68.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 28. februar 2007 19 år i drift
- Aksjekapital
- 0,90 MNOK
- Forretningsadresse
- Svinoddveien 12, 4836 ARENDAL
- Kommune
- Arendal rang 5–10 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 254900K9QAWT7CRRKC71 fornyes 27. oktober 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Morselskap ikke rapportert
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Seaview Holding AS (100 %)
Øverste eier: B T LARSEN & CO LTD
- Seaview Holding AS · 100,0 %
Endring 2007–2025:
100 % av aksjene skiftet eier (1 nye og 5 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet.
Nye eiere (selskaper): Seaview Holding AS
Utgått (selskaper): Arendal Shipping Invest AS, B T LARSEN & CO AS, C.H. SØRENSEN & Sønner A/S, Northern Invest AS, United Rise Holdings LIMITED
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 45 | 51 | 49 | |
| Rang | 4 300 | 3 580 | 4 044 | |
| Driftsmargin | 60,7 % | 62,3 % | 62,1 % | |
| Totalrentabilitet | 4,7 % | 6,7 % | 5,5 % | |
| Egenkapitalandel | 13,4 % | 16,1 % | 17,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,71 | 1,91 | 1,95 | |
| Omsetningsvekst | – | 5,0 % | 2,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5,0 MNOK | 5,3 MNOK | 5,4 MNOK |
| Driftsresultat | 3,1 MNOK | 3,3 MNOK | 3,4 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,9 MNOK | 2,2 MNOK | 0,9 MNOK |
| Skattekostnad | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
| Årsresultat | 0,7 MNOK | 1,9 MNOK | 0,5 MNOK |
| Finanskostnader | 2,3 MNOK | 2,3 MNOK | 2,7 MNOK |
| Sum eiendeler | 67,4 MNOK | 66,7 MNOK | 63,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 7,1 MNOK | 8,0 MNOK | 6,1 MNOK |
| Egenkapital | 9,1 MNOK | 10,7 MNOK | 10,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | – | 1,7 MNOK | 0,6 MNOK |
| Sum gjeld | 58,3 MNOK | 56,0 MNOK | 52,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 4,1 MNOK | 4,2 MNOK | 3,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 7210906.
Videre
Lignende selskaper
- Larol Eiendom AS indeks 49, nr. 4 040 · sammenlign
- Agder Eiendom Søgne AS indeks 49, nr. 4 041 · sammenlign
- Akersgaten 73 B-E AS indeks 49, nr. 4 042 · sammenlign
- X Eiendom Bryne AS indeks 49, nr. 4 043 · sammenlign
- Stavsjøveien 6 AS indeks 49, nr. 4 045 · sammenlign