Ragnhild Plesner AS
Score · regnskapsår 2025
81av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 98 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 26 av 1 260 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 181 av 7 274 · Eiendom
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 90 og soliditet 90 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Ragnhild Plesner AS ligger 31 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 1 260 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 90,3 % (median 40,3 %) og egenkapitalandel 82,6 % (median 27,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 11 MNOK | 17 MNOK |
| Driftsmargin | 90,3 % | 40,3 % |
| Resultatmargin | 90,8 % | 18,6 % |
| Totalrentabilitet | 24,8 % | 8,0 % |
| Egenkapitalandel | 82,6 % | 27,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,21 | 2,35 |
| Likviditetsgrad 1 | 5,65 | 1,26 |
| Omsetningsvekst | 320,5 % | 3,4 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 81 gjør Ragnhild Plesner AS det bedre enn 98 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 260 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Ragnhild Plesner AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Ragnhild Plesner AS har score 81 for 2025, rang 181 av 7 274 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 94 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 320,5 % mot median 3,4 %. Lønnsomhet: persentil 90 mot sammenlignbare, driftsmargin 90,3 % mot median 40,3 %.
Svakest: Konsistens: persentil 30 mot sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak konsistens, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Ragnhild Plesner AS hadde en driftsmargin på 90,3 % og en egenkapitalandel på 82,6 % i 2025, og er nr. 181 av 7 274 rangerte selskaper i Eiendom.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 320 % og driftsmarginen steg fra 68,0 % til 90,3 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 35 MNOK og 101 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 101 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 82 MNOK |
| P/B | 1,0 | 35 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 90,3 % (median 40,3 %); Egenkapitalandel 82,6 % (median 27,9 %); Likviditetsgrad 1 5,65 (median 1,26).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,8 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 29,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 90 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 90 | vekt 25 % |
| Likviditet | 86 | vekt 15 % |
| Vekst | 94 | vekt 15 % |
| Konsistens | 30 | vekt 15 % |
Varighet: 72 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Ragnhild Plesner AS?
Driftsmarginen var 90,3 % i 2025, mot en median på 40,3 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 24,8 %.
Hvor solid er Ragnhild Plesner AS?
Egenkapitalandelen var 82,6 % i 2025 (median 27,9 %). Gjeldsgraden var 0,21 (median 2,35).
Hvordan er likviditeten i Ragnhild Plesner AS?
Likviditetsgrad 1 var 5,65 i 2025 (median 1,26).
Hvordan står Ragnhild Plesner AS i Eiendom?
Ragnhild Plesner AS er nr. 181 av 7 274 rangerte selskaper i Eiendom for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 26 av 1 260. Omsetningen endret seg 320,5 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 889030852
- Org.form
- AS
- Sektor
- Eiendom (68.200)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 25. november 2005 20 år i drift
- Aksjekapital
- 1,15 MNOK
- Forretningsadresse
- Jegerveien 27, 0777 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 894500WDVMA1W5ITFZ38 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen kjent eier
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 78 | 58 | 81 | |
| Rang | 457 | 2 174 | 181 | |
| Driftsmargin | 68,7 % | 68,0 % | 90,3 % | |
| Totalrentabilitet | 6,3 % | 5,6 % | 24,8 % | |
| Egenkapitalandel | 98,0 % | 85,6 % | 82,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 49,51 | 6,74 | 5,65 | |
| Omsetningsvekst | – | −33,8 % | 320,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4,0 MNOK | 2,6 MNOK | 11,1 MNOK |
| Driftsresultat | 2,7 MNOK | 1,8 MNOK | 10,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 2,8 MNOK | 2,2 MNOK | 10,1 MNOK |
| Årsresultat | 2,8 MNOK | 2,2 MNOK | 10,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK |
| Sum eiendeler | 45,4 MNOK | 40,9 MNOK | 41,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 45,1 MNOK | 39,7 MNOK | 41,0 MNOK |
| Egenkapital | 44,5 MNOK | 35,0 MNOK | 34,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 6,9 MNOK | −2,6 MNOK | −3,1 MNOK |
| Sum gjeld | 0,9 MNOK | 5,9 MNOK | 7,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,9 MNOK | 5,9 MNOK | 7,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6836804.
Videre
Lignende selskaper
- Vikaune Invest AS indeks 82, nr. 167 · sammenlign
- Lagopus AS indeks 81, nr. 171 · sammenlign
- Tananger Leilighetshotell AS indeks 81, nr. 184 · sammenlign
- Vsv Eiendom AS indeks 81, nr. 190 · sammenlign
- Totar AS indeks 80, nr. 192 · sammenlign