Halland Instruments AS

Org.nr. 880321412 · Ullensvang · Stiftet 1998

Score · regnskapsår 2024

51av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 51 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 392 av 796 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 033 av 2 082 · Industri

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 54 og soliditet 65 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Halland Instruments AS ligger 1 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.

Medianscore 50 blant 796 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 6,2 % (median 3,8 %) og egenkapitalandel 58,1 % (median 39,4 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 30. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter2 MNOK3 MNOK
Driftsmargin 6,2 % 3,8 % 58 %
Resultatmargin 14,5 % 3,2 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 7,0 % 7,1 % 50 %
Egenkapitalandel 58,1 % 39,4 % 68 %
Gjeldsgrad 0,72 1,06 61 %
Likviditetsgrad 1 2,39 1,63 68 %
Omsetningsvekst −60,6 % 5,3 % 1 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 51 gjør Halland Instruments AS det bedre enn 51 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (796 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Halland Instruments AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Halland Instruments AS hadde en driftsmargin på 6,2 % og en egenkapitalandel på 58,1 % i 2024, og er nr. 1 033 av 2 082 rangerte selskaper i Industri.

Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra 48,1 % til 6,2 % og omsetningen falt med 61 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 2 MNOK og 3 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 0,2 MNOK 10,0 2 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 0,1 MNOK
minus netto gjeld −1,9 MNOK
8,0 3 MNOK
P/B Egenkapital: 2,0 MNOK 1,0 2 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,6 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −2,4 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet54 vekt 30 %
Soliditet65 vekt 25 %
Likviditet68 vekt 15 %
Vekst1 vekt 15 %
Konsistens55 vekt 15 %

Varighet: 72 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Halland Instruments AS?

Driftsmarginen var 6,2 % i 2024, mot en median på 3,8 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 7,0 %.

Hvor solid er Halland Instruments AS?

Egenkapitalandelen var 58,1 % i 2024 (median 39,4 %). Gjeldsgraden var 0,72 (median 1,06).

Hvordan er likviditeten i Halland Instruments AS?

Likviditetsgrad 1 var 2,39 i 2024 (median 1,63).

Hvordan står Halland Instruments AS i Industri?

Halland Instruments AS er nr. 1 033 av 2 082 rangerte selskaper i Industri for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 392 av 796. Omsetningen endret seg −60,6 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
880321412
Org.form
AS
Sektor
Industri (32.990)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
1. september 1998 28 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Eitrheim Industribygg, 5750 ODDA (ULLENSVANG)
Kommune
Ullensvang rang 3–12 av 13 i KOSTRA-gruppe 8
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 9. november 2011
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
www.hain.no
LEI
254900MVW3ZLFY71F716 fornyes 9. april 2027

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Daglig leder
Arve Halland
Styrets leder
Arve Halland
Styremedlem
Nora Braga Flores
Regnskapsfører
FREKHAUG REGNSKAP Øyvind Vaksvik

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.

Morselskap
Ingen morselskap: eies av personer

Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks945178
Rang101 03395
Driftsmargin48,1 %6,2 %15,1 %
Totalrentabilitet55,1 %7,0 %12,6 %
Egenkapitalandel83,4 %58,1 %84,2 %
Likviditetsgrad 16,032,396,30
Omsetningsvekst–−60,6 %22,5 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter4,0 MNOK1,6 MNOK1,9 MNOK
Driftsresultat1,9 MNOK0,1 MNOK0,3 MNOK
Resultat før skatt2,0 MNOK0,2 MNOK0,3 MNOK
Årsresultat1,5 MNOK0,2 MNOK0,3 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler3,6 MNOK3,5 MNOK2,7 MNOK
Omløpsmidler3,6 MNOK3,5 MNOK2,7 MNOK
Egenkapital3,0 MNOK2,0 MNOK2,3 MNOK
Opptjent egenkapital3,0 MNOK2,0 MNOK2,2 MNOK
Sum gjeld0,6 MNOK1,4 MNOK0,4 MNOK
Kortsiktig gjeld0,6 MNOK1,4 MNOK0,4 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 5627221.