Skinnverkstedet AS
Score · regnskapsår 2025
61av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 72 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 71 av 255 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 447 av 1 619 · Annen tjenesteyting
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 63 og soliditet 62 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Skinnverkstedet AS ligger 10 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 255 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 7,6 % (median 5,8 %) og egenkapitalandel 38,5 % (median 30,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 10 MNOK | 17 MNOK |
| Driftsmargin | 7,6 % | 5,8 % |
| Resultatmargin | 7,5 % | 5,2 % |
| Totalrentabilitet | 22,4 % | 15,4 % |
| Egenkapitalandel | 38,5 % | 30,1 % |
| Gjeldsgrad | 1,60 | 2,13 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,43 | 1,31 |
| Omsetningsvekst | 14,8 % | 4,6 % |
| Omsetning per ansatt | 1,45 MNOK | 1,47 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 61 gjør Skinnverkstedet AS det bedre enn 72 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (255 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Skinnverkstedet AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Skinnverkstedet AS har score 61 for 2025, rang 447 av 1 619 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 77 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 14,8 % mot median 4,6 %. Lønnsomhet: persentil 63 mot sammenlignbare, driftsmargin 7,6 % mot median 5,8 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Skinnverkstedet AS hadde en driftsmargin på 7,6 % og en egenkapitalandel på 38,5 % i 2025, og er nr. 447 av 1 619 rangerte selskaper i Annen tjenesteyting.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 2,0 % til 7,6 % og omsetningen økte med 15 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 7 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 6 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 7 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,9 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 63 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 62 | vekt 25 % |
| Likviditet | 57 | vekt 15 % |
| Vekst | 77 | vekt 15 % |
| Konsistens | 43 | vekt 15 % |
Varighet: 64 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Skinnverkstedet AS?
Driftsmarginen var 7,6 % i 2025, mot en median på 5,8 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 22,4 %.
Hvor solid er Skinnverkstedet AS?
Egenkapitalandelen var 38,5 % i 2025 (median 30,1 %). Gjeldsgraden var 1,60 (median 2,13).
Hvordan er likviditeten i Skinnverkstedet AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,43 i 2025 (median 1,31).
Hvordan står Skinnverkstedet AS i Annen tjenesteyting?
Skinnverkstedet AS er nr. 447 av 1 619 rangerte selskaper i Annen tjenesteyting for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 71 av 255. Omsetningen endret seg 14,8 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 880311182
- Org.form
- AS
- Sektor
- Annen tjenesteyting (95.240)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 7 registrert 10. juni 2026
- Stiftet
- 15. oktober 1998 28 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Osvegen 142, 5227 NESTTUN (BERGEN)
- Kommune
- Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 77 | 54 | 61 | |
| Rang | 192 | 657 | 447 | |
| Driftsmargin | 11,4 % | 2,0 % | 7,6 % | |
| Totalrentabilitet | 31,4 % | 6,2 % | 22,4 % | |
| Egenkapitalandel | 49,7 % | 44,0 % | 38,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,20 | 1,71 | 1,43 | |
| Omsetningsvekst | – | 6,2 % | 14,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 8,3 MNOK | 8,9 MNOK | 10,2 MNOK |
| Driftsresultat | 1,0 MNOK | 0,2 MNOK | 0,8 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,9 MNOK | 0,2 MNOK | 0,8 MNOK |
| Årsresultat | 0,7 MNOK | 0,1 MNOK | 0,6 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 3,1 MNOK | 3,1 MNOK | 3,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,6 MNOK | 2,4 MNOK | 2,7 MNOK |
| Egenkapital | 1,5 MNOK | 1,3 MNOK | 1,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,4 MNOK | 1,2 MNOK | 1,2 MNOK |
| Sum gjeld | 1,5 MNOK | 1,7 MNOK | 2,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,2 MNOK | 1,4 MNOK | 1,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6720462.
Videre
Lignende selskaper
- OS Lakk og Karosseri AS indeks 61, nr. 437 · sammenlign
- Rygge Bilverksted AS indeks 61, nr. 443 · sammenlign
- Hegn Frisør AS indeks 60, nr. 462 · sammenlign
- Rud Bilvask og Bilpleie AS indeks 60, nr. 466 · sammenlign
- Bjørn Lundberget AS indeks 60, nr. 472 · sammenlign