Fanson AS
Score · regnskapsår 2025
75av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 92 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 121 av 1 498 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 147 av 2 037 · Helse og omsorg
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 71 og soliditet 99 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Fanson AS ligger 25 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 1 494 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 80,1 % (median 7,8 %) og egenkapitalandel 96,4 % (median 46,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 80,1 % | 7,8 % |
| Resultatmargin | 80,2 % | 7,8 % |
| Totalrentabilitet | 12,7 % | 16,9 % |
| Egenkapitalandel | 96,4 % | 46,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,04 | 0,93 |
| Likviditetsgrad 1 | 4,42 | 1,58 |
| Omsetningsvekst | 0,3 % | 3,2 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 75 gjør Fanson AS det bedre enn 92 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 498 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Fanson AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Fanson AS har score 75 for 2025, rang 147 av 2 037 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 99 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 96,4 % mot median 46,1 %. Likviditet: persentil 82 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 4,42 mot median 1,58.
Svakest: Vekst: persentil 39 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 0,3 % mot median 3,2 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Fanson AS hadde en driftsmargin på 80,1 % og en egenkapitalandel på 96,4 % i 2025, og er nr. 147 av 2 037 rangerte selskaper i Helse og omsorg.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 84,4 % til 80,1 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 11 MNOK og 14 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 12 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 14 MNOK |
| P/B | 1,0 | 11 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 80,1 % (median 7,8 %); Egenkapitalandel 96,4 % (median 46,1 %); Likviditetsgrad 1 4,42 (median 1,58).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −10,4 %. Basert på de 6 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 71 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 99 | vekt 25 % |
| Likviditet | 82 | vekt 15 % |
| Vekst | 39 | vekt 15 % |
| Konsistens | 72 | vekt 15 % |
Varighet: 72 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Fanson AS?
Driftsmarginen var 80,1 % i 2025, mot en median på 7,8 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 12,7 %.
Hvor solid er Fanson AS?
Egenkapitalandelen var 96,4 % i 2025 (median 46,1 %). Gjeldsgraden var 0,04 (median 0,93).
Hvordan er likviditeten i Fanson AS?
Likviditetsgrad 1 var 4,42 i 2025 (median 1,58).
Hvordan står Fanson AS i Helse og omsorg?
Fanson AS er nr. 147 av 2 037 rangerte selskaper i Helse og omsorg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 121 av 1 498. Omsetningen endret seg 0,3 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 875368532
- Org.form
- AS
- Sektor
- Helse og omsorg (86.993)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 19. september 1995 31 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Kirkeveien 70, 0364 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 14. desember 2011
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 254900JJVHRUJ3JPVE85 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 72 | 69 | 75 | |
| Rang | 368 | 321 | 147 | |
| Driftsmargin | 72,3 % | 84,4 % | 80,1 % | |
| Totalrentabilitet | 13,2 % | 14,9 % | 12,7 % | |
| Egenkapitalandel | 81,5 % | 96,7 % | 96,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,28 | 1,68 | 4,42 | |
| Omsetningsvekst | – | −7,0 % | 0,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,0 MNOK | 1,8 MNOK | 1,8 MNOK |
| Driftsresultat | 1,4 MNOK | 1,5 MNOK | 1,5 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,4 MNOK | 1,4 MNOK | 1,5 MNOK |
| Årsresultat | 1,1 MNOK | 1,1 MNOK | 1,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 11,1 MNOK | 10,4 MNOK | 11,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,7 MNOK | 0,6 MNOK | 1,8 MNOK |
| Egenkapital | 9,0 MNOK | 10,1 MNOK | 11,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 8,9 MNOK | 10,0 MNOK | 11,1 MNOK |
| Sum gjeld | 2,0 MNOK | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,5 MNOK | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6496189.
Videre
Lignende selskaper
- Tannlege Tale Flatsetø AS indeks 75, nr. 145 · sammenlign
- Lørenskog Gastroklinikk AS indeks 75, nr. 146 · sammenlign
- PSYKIATER SIGNE K. Dørheim AS indeks 75, nr. 148 · sammenlign
- Allergi og Øre- Nese- Hals AS indeks 75, nr. 149 · sammenlign
- Astrid Brate Birkenæs AS indeks 75, nr. 150 · sammenlign