Maca Holding AS

Org.nr. 867496882 · Trondheim · Stiftet 1993

Score · regnskapsår 2025

82av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 97 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 40 av 1 285 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 71 av 2 412 · Overnatting og servering

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 75 og soliditet 82 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Maca Holding AS ligger 33 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 49 blant 1 281 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 20,3 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 61,8 % (median 20,3 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 30. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter7 MNOK4 MNOK
Driftsmargin 20,3 % 2,6 % 90 %
Resultatmargin 3,0 % 1,9 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 12,4 % 7,3 % 60 %
Egenkapitalandel 61,8 % 20,3 % 85 %
Gjeldsgrad 0,62 1,72 79 %
Likviditetsgrad 1 3,71 1,09 90 %
Omsetningsvekst 115,9 % 4,5 % 95 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 82 gjør Maca Holding AS det bedre enn 97 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 285 selskaper) i 2025.

Over tid

Score over tid

Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.

Oppsummert analyse

Maca Holding AS har score 82 for 2025, rang 71 av 2 412 i sektoren.

Sterkest: Vekst: persentil 95 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 115,9 % mot median 4,5 %. Likviditet: persentil 90 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 3,71 mot median 1,09.

Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Maca Holding AS hadde en driftsmargin på 20,3 % og en egenkapitalandel på 61,8 % i 2025, og er nr. 71 av 2 412 rangerte selskaper i Overnatting og servering.

Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 116 % og driftsmarginen steg fra 7,7 % til 20,3 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 7 MNOK og 13 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: −0,1 MNOK 10,0 ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: 1,3 MNOK
minus netto gjeld −2,2 MNOK
8,0 13 MNOK
P/B Egenkapital: 7,2 MNOK 1,0 7 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • positiv

    I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin 20,3 % (median 2,6 %); Egenkapitalandel 61,8 % (median 20,3 %); Likviditetsgrad 1 3,71 (median 1,09).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 27,9 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet75 vekt 30 %
Soliditet82 vekt 25 %
Likviditet90 vekt 15 %
Vekst95 vekt 15 %
Konsistens72 vekt 15 %

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Maca Holding AS?

Driftsmarginen var 20,3 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 12,4 %.

Hvor solid er Maca Holding AS?

Egenkapitalandelen var 61,8 % i 2025 (median 20,3 %). Gjeldsgraden var 0,62 (median 1,72).

Hvordan er likviditeten i Maca Holding AS?

Likviditetsgrad 1 var 3,71 i 2025 (median 1,09).

Hvordan står Maca Holding AS i Overnatting og servering?

Maca Holding AS er nr. 71 av 2 412 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 40 av 1 285. Omsetningen endret seg 115,9 % fra året før.

Konsernregnskap

Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
867496882
Org.form
AS · del av et konsern
Sektor
Overnatting og servering (56.110)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
20. september 1993 33 år i drift
Aksjekapital
0,25 MNOK
Forretningsadresse
c/o Robata AS, Munkegata 41, 7011 TRONDHEIM
Kommune
Trondheim rang 3 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks––82
Rang––71
Driftsmargin19,9 %7,7 %20,3 %
Totalrentabilitet26,0 %19,8 %12,4 %
Egenkapitalandel38,3 %57,5 %61,8 %
Likviditetsgrad 13,944,663,71
Omsetningsvekst–−4,2 %115,9 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter3,2 MNOK3,0 MNOK6,5 MNOK
Driftsresultat0,6 MNOK0,2 MNOK1,3 MNOK
Resultat før skatt3,6 MNOK2,2 MNOK0,2 MNOK
Årsresultat3,5 MNOK2,2 MNOK−0,1 MNOK
Finanskostnader0,4 MNOK0,4 MNOK1,2 MNOK
Sum eiendeler15,1 MNOK12,7 MNOK11,6 MNOK
Omløpsmidler8,1 MNOK5,7 MNOK5,1 MNOK
Egenkapital5,8 MNOK7,3 MNOK7,2 MNOK
Opptjent egenkapital5,3 MNOK6,8 MNOK6,7 MNOK
Sum gjeld9,3 MNOK5,4 MNOK4,4 MNOK
Kortsiktig gjeld2,0 MNOK1,2 MNOK1,4 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 7087553.