Borre Golfbane AS
Score · regnskapsår 2025
40av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 31 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 195 av 282 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 704 av 1 017 · Kultur og fritid
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 76 og soliditet 24 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Borre Golfbane AS ligger 10 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 282 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 16,4 % (median 5,5 %) og egenkapitalandel 9,2 % (median 27,6 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 10 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 16,4 % | 5,5 % |
| Resultatmargin | 14,7 % | 4,2 % |
| Totalrentabilitet | 19,5 % | 9,9 % |
| Egenkapitalandel | 9,2 % | 27,6 % |
| Gjeldsgrad | 9,83 | 1,84 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,34 | 1,15 |
| Omsetningsvekst | 1,9 % | 6,3 % |
| Omsetning per ansatt | 0,93 MNOK | 0,54 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 40 gjør Borre Golfbane AS det bedre enn 31 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (282 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Borre Golfbane AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Borre Golfbane AS har score 40 for 2025, rang 704 av 1 017 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 76 mot sammenlignbare, driftsmargin 16,4 % mot median 5,5 %.
Svakest: Likviditet: persentil 6 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,34 mot median 1,15. Soliditet: persentil 24 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 9,2 % mot median 27,6 %.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 3,0 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,34 (median 1,15).
- Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital. Tallgrunnlag: egenkapitalandel 9,2 % (median 27,6 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Borre Golfbane AS hadde en driftsmargin på 16,4 % og en egenkapitalandel på 9,2 % i 2025, og er nr. 704 av 1 017 rangerte selskaper i Kultur og fritid.
Fra 2024 til 2025: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og driftsmarginen steg fra 0,2 % til 16,4 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 15 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 15 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 13 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 3,0 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,34 (median 1,15).
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 9,2 % (median 27,6 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 76 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 24 | vekt 25 % |
| Likviditet | 6 | vekt 15 % |
| Vekst | 33 | vekt 15 % |
| Konsistens | 37 | vekt 15 % |
Varighet: 30 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Borre Golfbane AS?
Driftsmarginen var 16,4 % i 2025, mot en median på 5,5 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 19,5 %.
Hvor solid er Borre Golfbane AS?
Egenkapitalandelen var 9,2 % i 2025 (median 27,6 %). Gjeldsgraden var 9,83 (median 1,84).
Hvordan er likviditeten i Borre Golfbane AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,34 i 2025 (median 1,15). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Borre Golfbane AS i Kultur og fritid?
Borre Golfbane AS er nr. 704 av 1 017 rangerte selskaper i Kultur og fritid for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 195 av 282. Omsetningen endret seg 1,9 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 850936722
- Org.form
- AS
- Sektor
- Kultur og fritid (93.110)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 11 registrert 10. juni 2026
- Stiftet
- 31. januar 1989 37 år i drift
- Aksjekapital
- 2,72 MNOK
- Forretningsadresse
- Semb Hovedgård, 3186 HORTEN
- Kommune
- Horten rang 20–27 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 26 | 23 | 40 | |
| Rang | 799 | 914 | 704 | |
| Driftsmargin | 10,4 % | 0,2 % | 16,4 % | |
| Totalrentabilitet | 9,6 % | 0,4 % | 19,5 % | |
| Egenkapitalandel | −5,4 % | −9,6 % | 9,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,63 | 0,29 | 0,34 | |
| Omsetningsvekst | – | 5,6 % | 1,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 9,5 MNOK | 10,0 MNOK | 10,2 MNOK |
| Driftsresultat | 1,0 MNOK | 0,0 MNOK | 1,7 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,8 MNOK | −0,2 MNOK | 1,5 MNOK |
| Årsresultat | 0,8 MNOK | −0,2 MNOK | 1,5 MNOK |
| Finanskostnader | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK | – |
| Sum eiendeler | 10,6 MNOK | 8,2 MNOK | 7,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,2 MNOK | 0,6 MNOK | 0,8 MNOK |
| Egenkapital | −0,6 MNOK | −0,8 MNOK | 0,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −17,7 MNOK | −17,9 MNOK | −16,4 MNOK |
| Sum gjeld | 11,1 MNOK | 9,0 MNOK | 7,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,8 MNOK | 2,1 MNOK | 2,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6884288.
Videre
Lignende selskaper
- Rondaståk AS indeks 41, nr. 697 · sammenlign
- Fønix CC Stadion AS indeks 40, nr. 706 · sammenlign
- Jumpyard Snø AS indeks 40, nr. 707 · sammenlign
- Drammen Kulturhus AS indeks 40, nr. 709 · sammenlign
- Aurora Husky AS indeks 40, nr. 713 · sammenlign