Sirin Restaurant AS
Mangler regnskap for 2025. Fristen var 31. juli 2026. Brønnøysundregistrene oppgir ikke når regnskap kom inn, bare siste innsendte år.
Score · regnskapsår 2024
78av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 93 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 93 av 1 294 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 150 av 2 360 · Overnatting og servering
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 91 og soliditet 78 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Sirin Restaurant AS ligger 29 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 49 blant 1 289 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 16,1 % (median 2,7 %) og egenkapitalandel 55,1 % (median 17,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 16,1 % | 2,7 % |
| Resultatmargin | 16,1 % | 2,0 % |
| Totalrentabilitet | 53,2 % | 7,9 % |
| Egenkapitalandel | 55,1 % | 17,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,82 | 1,80 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,97 | 1,08 |
| Omsetningsvekst | – | 4,9 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 78 gjør Sirin Restaurant AS det bedre enn 93 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 294 selskaper) i 2024.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Sirin Restaurant AS har score 78 for 2024, rang 150 av 2 360 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 91 mot sammenlignbare, driftsmargin 16,1 % mot median 2,7 %. Likviditet: persentil 89 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 2,97 mot median 1,08.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Sirin Restaurant AS hadde en driftsmargin på 16,1 % og en egenkapitalandel på 55,1 % i 2024, og er nr. 150 av 2 360 rangerte selskaper i Overnatting og servering.
Fra 2023 til 2024: egenkapitalandelen falt fra 100,0 % til 55,1 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 7 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 7 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 7 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 16,1 % (median 2,7 %); Egenkapitalandel 55,1 % (median 17,8 %); Likviditetsgrad 1 2,97 (median 1,08).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 91 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 78 | vekt 25 % |
| Likviditet | 89 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 43 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Sirin Restaurant AS?
Driftsmarginen var 16,1 % i 2024, mot en median på 2,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 53,2 %.
Hvor solid er Sirin Restaurant AS?
Egenkapitalandelen var 55,1 % i 2024 (median 17,8 %). Gjeldsgraden var 0,82 (median 1,80).
Hvordan er likviditeten i Sirin Restaurant AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,97 i 2024 (median 1,08).
Hvordan står Sirin Restaurant AS i Overnatting og servering?
Sirin Restaurant AS er nr. 150 av 2 360 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 93 av 1 294.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 831836202
- Org.form
- AS
- Sektor
- Overnatting og servering (56.110)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 27. juni 2023 3 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Ole Messelts vei 44F, 0676 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 17. august 2023
- Siste innsendte regnskap
- 2024
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2024
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | Utvikling |
|---|---|---|---|
| Indeks | – | 78 | |
| Rang | – | 150 | |
| Driftsmargin | – | 16,1 % | |
| Totalrentabilitet | 0,0 % | 53,2 % | |
| Egenkapitalandel | 100,0 % | 55,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | – | 2,97 | |
| Omsetningsvekst | – | – |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | – | 5,3 MNOK |
| Driftsresultat | – | 0,8 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | 0,8 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,7 MNOK |
| Finanskostnader | – | – |
| Sum eiendeler | 0,0 MNOK | 1,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,0 MNOK | 1,0 MNOK |
| Egenkapital | 0,0 MNOK | 0,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | – | 0,6 MNOK |
| Sum gjeld | 0,0 MNOK | 0,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | – | 0,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 5564029.
Videre
Lignende selskaper
- Restaurant Tjenester Ness AS indeks 79, nr. 148 · sammenlign
- Kleivenes Camping AS indeks 78, nr. 149 · sammenlign
- Viking QG Pizza AS indeks 78, nr. 151 · sammenlign
- Glouglou AS indeks 78, nr. 152 · sammenlign
- Burgr Skansen AS indeks 78, nr. 155 · sammenlign