Det Nye Selskapet AS.
Score · regnskapsår 2025
56av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 62 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 243 av 643 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 394 av 1 017 · Kultur og fritid
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 49 og soliditet 79 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Det Nye Selskapet AS. ligger 6 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 641 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 5,8 % (median 4,3 %) og egenkapitalandel 71,2 % (median 35,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 5,8 % | 4,3 % |
| Resultatmargin | 6,3 % | 3,4 % |
| Totalrentabilitet | 4,7 % | 7,5 % |
| Egenkapitalandel | 71,2 % | 35,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,40 | 1,11 |
| Likviditetsgrad 1 | 3,47 | 1,48 |
| Omsetningsvekst | −29,3 % | 4,6 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 56 gjør Det Nye Selskapet AS. det bedre enn 62 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (643 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Det Nye Selskapet AS.
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Det Nye Selskapet AS. har score 56 for 2025, rang 394 av 1 017 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 80 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 3,47 mot median 1,48. Soliditet: persentil 79 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 71,2 % mot median 35,8 %.
Svakest: Vekst: persentil 5 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −29,3 % mot median 4,6 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Det Nye Selskapet AS. hadde en driftsmargin på 5,8 % og en egenkapitalandel på 71,2 % i 2025, og er nr. 394 av 1 017 rangerte selskaper i Kultur og fritid.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 53,5 % til 5,8 % og omsetningen falt med 29 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 2 MNOK |
| P/B | 1,0 | 2 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 49 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 79 | vekt 25 % |
| Likviditet | 80 | vekt 15 % |
| Vekst | 5 | vekt 15 % |
| Konsistens | 57 | vekt 15 % |
Varighet: 76 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Det Nye Selskapet AS.?
Driftsmarginen var 5,8 % i 2025, mot en median på 4,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 4,7 %.
Hvor solid er Det Nye Selskapet AS.?
Egenkapitalandelen var 71,2 % i 2025 (median 35,8 %). Gjeldsgraden var 0,40 (median 1,11).
Hvordan er likviditeten i Det Nye Selskapet AS.?
Likviditetsgrad 1 var 3,47 i 2025 (median 1,48).
Hvordan står Det Nye Selskapet AS. i Kultur og fritid?
Det Nye Selskapet AS. er nr. 394 av 1 017 rangerte selskaper i Kultur og fritid for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 243 av 643. Omsetningen endret seg −29,3 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 829278162
- Org.form
- AS
- Sektor
- Kultur og fritid (90.202)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 12. april 2022 4 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Colletts gate 7, 0169 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 31. mai 2022
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 84 | 88 | 56 | |
| Rang | 54 | 6 | 394 | |
| Driftsmargin | 24,7 % | 53,5 % | 5,8 % | |
| Totalrentabilitet | 40,8 % | 65,0 % | 4,7 % | |
| Egenkapitalandel | 70,7 % | 76,9 % | 71,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 3,41 | 4,33 | 3,47 | |
| Omsetningsvekst | – | 94,5 % | −29,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,7 MNOK | 3,3 MNOK | 2,4 MNOK |
| Driftsresultat | 0,4 MNOK | 1,8 MNOK | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,4 MNOK | 1,8 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,3 MNOK | 1,4 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,0 MNOK | 2,8 MNOK | 3,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,0 MNOK | 2,8 MNOK | 3,2 MNOK |
| Egenkapital | 0,7 MNOK | 2,1 MNOK | 2,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,7 MNOK | 2,1 MNOK | 2,2 MNOK |
| Sum gjeld | 0,3 MNOK | 0,6 MNOK | 0,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,3 MNOK | 0,6 MNOK | 0,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6531041.
Videre
Lignende selskaper
- Trim-Mix Fitness AS indeks 56, nr. 390 · sammenlign
- Millimedia AS indeks 56, nr. 391 · sammenlign
- Grimstad Treningssenter AS indeks 56, nr. 393 · sammenlign
- Livsstilsenteret Storebø AS indeks 56, nr. 397 · sammenlign
- Norway Media AS indeks 56, nr. 398 · sammenlign