Altus Intervention AS

Org.nr. 829046652 · Sola · Stiftet 1980 · 404 ansatte

Mangler regnskap for 2025. Fristen var 31. juli 2026. Brønnøysundregistrene oppgir ikke når regnskap kom inn, bare siste innsendte år.

Score · regnskapsår 2023

64av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 72 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2023. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Store: 28 av 98 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 84 av 321 · Olje og gass

Profil

Elefant · Forvalter

Lavere lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 45 og soliditet 95 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2023. Metode

Mot sektoren

Altus Intervention AS ligger 14 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2023.

Medianscore 50 blant 98 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2023: driftsmargin 10,1 % (median 9,7 %) og egenkapitalandel 67,7 % (median 21,4 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 26. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2023

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2023
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter1 304 MNOK1 743 MNOK
Driftsmargin 10,1 % 9,7 % 52 %
Resultatmargin 10,7 % 10,3 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 11,2 % 15,3 % 38 %
Egenkapitalandel 67,7 % 21,4 % 95 %
Gjeldsgrad 0,48 3,25 94 %
Likviditetsgrad 1 1,53 1,07 82 %
Omsetningsvekst 10,5 % 12,6 % 40 %
Omsetning per ansatt3,23 MNOK4,80 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 64 gjør Altus Intervention AS det bedre enn 72 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor (98 selskaper) i 2023.

Over tid

Score 2022–2024

SelskapetMedian0255075100202220232024Skyggelagt år er sektorens svakeste år, som stresstesten bruker.
  • Altus Intervention AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor
Analyse · 2023

Hva tallene sier

Altus Intervention AS hadde en driftsmargin på 10,1 % og en egenkapitalandel på 67,7 % i 2023, og er nr. 84 av 321 rangerte selskaper i Olje og gass.

Fra 2022 til 2023: omsetningen økte med 11 %.

Altus Intervention AS klarte seg bedre enn sektoren i 2022, sektorens svakeste år.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.

Estimert verdi · 2023

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 898 MNOK og 1 113 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 111,3 MNOK 10,0 1 113 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 131,9 MNOK
minus netto gjeld 52,4 MNOK
8,0 1 003 MNOK
P/B Egenkapital: 898,2 MNOK 1,0 898 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2023

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 2,2 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Driftsmarginen var 11,3 % i 2022 (sektorens median 1,6 %), og egenkapitalandelen 63,3 %. I de andre årene var driftsmarginen 4,2 % i snitt.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,6 %. Basert på de 5 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2023

Hva scoren består av

Lønnsomhet45 vekt 30 %
Soliditet95 vekt 25 %
Likviditet82 vekt 15 %
Vekst40 vekt 15 %
Konsistens56 vekt 15 %

Varighet: 66 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2023

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Altus Intervention AS?

Driftsmarginen var 10,1 % i 2023, mot en median på 9,7 % blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor. Totalrentabiliteten var 11,2 %.

Hvor solid er Altus Intervention AS?

Egenkapitalandelen var 67,7 % i 2023 (median 21,4 %). Gjeldsgraden var 0,48 (median 3,25).

Hvordan er likviditeten i Altus Intervention AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,53 i 2023 (median 1,07).

Hvordan står Altus Intervention AS i Olje og gass?

Altus Intervention AS er nr. 84 av 321 rangerte selskaper i Olje og gass for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Store er det nr. 28 av 98. Omsetningen endret seg 10,5 % fra året før.

Konsernregnskap

Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
829046652
Org.form
AS · del av et konsern
Sektor
Olje og gass (09.101)
Morning selskapsklasse
Store
Ansatte
404 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
24. januar 1980 46 år i drift
Aksjekapital
22,14 MNOK
Forretningsadresse
Lagervegen 30, 4033 STAVANGER (SOLA)
Kommune
Sola rang 2 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
Siste innsendte regnskap
2024

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Daglig leder
Tom Huuse
Styrets leder
Tom Huuse
Styremedlem
Kenneth Helland
Styremedlem
Frode Sande
Styremedlem
Rut Mirjam Økland
Styremedlem
Gunnar Oksefjell
Styremedlem
Håvard Serigstad
Styremedlem
Cecilia Maria Therese Bruszt
Styremedlem
Irene Brekne Hamre
Revisor
Deloitte AS
Regnskapsfører
Sarec Lønn AS
Regnskapsfører
PWC Tax Services AS

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2022–2024

Nøkkeltall202220232024Utvikling
Indeks696448
Rang384162
Driftsmargin11,3 %10,1 %−1,6 %
Totalrentabilitet10,7 %11,2 %−0,3 %
Egenkapitalandel63,3 %67,7 %65,4 %
Likviditetsgrad 11,251,531,48
Omsetningsvekst–10,5 %−2,8 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202220232024
Driftsinntekter1 179,3 MNOK1 303,6 MNOK1 267,5 MNOK
Driftsresultat132,7 MNOK131,9 MNOK−20,8 MNOK
Resultat før skatt83,4 MNOK139,0 MNOK−103,9 MNOK
Årsresultat65,5 MNOK111,3 MNOK−98,1 MNOK
Finanskostnader66,5 MNOK9,4 MNOK100,9 MNOK
Sum eiendeler1 400,8 MNOK1 325,7 MNOK1 210,3 MNOK
Omløpsmidler580,7 MNOK572,8 MNOK537,9 MNOK
Egenkapital887,0 MNOK898,2 MNOK792,0 MNOK
Opptjent egenkapital74,0 MNOK85,2 MNOK–
Sum gjeld513,8 MNOK427,5 MNOK418,4 MNOK
Kortsiktig gjeld464,2 MNOK375,1 MNOK363,0 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 5222971.