Grimsbakken AS

Org.nr. 827494682 · Senja · Stiftet 2021 · 7 ansatte

Score · regnskapsår 2025

26av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 10 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 372 av 413 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 001 av 2 212 · Sjømat

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 19 og soliditet 5 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Grimsbakken AS ligger 24 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 413 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin −2,4 % (median 11,8 %) og egenkapitalandel 0,0 % (median 30,9 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 26. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter20 MNOK22 MNOK
Driftsmargin −2,4 % 11,8 % 20 %
Resultatmargin −21,2 % 5,4 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −0,2 % 6,8 % 18 %
Egenkapitalandel 0,0 % 30,9 % 9 %
Gjeldsgrad 5 714,93 1,91 0 %
Likviditetsgrad 1 0,74 1,62 16 %
Omsetningsvekst 151,9 % 13,3 % 94 %
Omsetning per ansatt2,87 MNOK2,20 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 26 gjør Grimsbakken AS det bedre enn 10 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (413 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Grimsbakken AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Oppsummert analyse

Grimsbakken AS har score 26 for 2025, rang 2 001 av 2 212 i sektoren.

Sterkest: Vekst: persentil 94 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 151,9 % mot median 13,3 %.

Svakest: Soliditet: persentil 5 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 0,0 % mot median 30,9 %. Likviditet: persentil 16 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,74 mot median 1,62.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Grimsbakken AS hadde en driftsmargin på −2,4 % og en egenkapitalandel på 0,0 % i 2025, og er nr. 2 001 av 2 212 rangerte selskaper i Sjømat.

Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 152 % og gikk fra overskudd til underskudd før skatt.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 0 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: −3,7 MNOK 10,0 ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: −0,5 MNOK 8,0 ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 0,0 MNOK 1,0 0 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 0,0 % (median 30,9 %).

  • følg med

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,4 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,74 (median 1,62).

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −21,2 % (median 5,4 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −2,4 % (median 11,8 %).

  • følg med

    Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?

    Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 151,9 % (median 13,3 %); Likviditetsgrad 1 0,74 (median 1,62).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 3,5 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,5 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet19 vekt 30 %
Soliditet5 vekt 25 %
Likviditet16 vekt 15 %
Vekst94 vekt 15 %
Konsistens18 vekt 15 %

Varighet: 39 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Grimsbakken AS?

Driftsmarginen var −2,4 % i 2025, mot en median på 11,8 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −0,2 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Grimsbakken AS?

Egenkapitalandelen var 0,0 % i 2025 (median 30,9 %). Gjeldsgraden var 5 714,93 (median 1,91).

Hvordan er likviditeten i Grimsbakken AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,74 i 2025 (median 1,62). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står Grimsbakken AS i Sjømat?

Grimsbakken AS er nr. 2 001 av 2 212 rangerte selskaper i Sjømat for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 372 av 413. Omsetningen endret seg 151,9 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
827494682
Org.form
AS
Sektor
Sjømat (03.110)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
7 registrert 10. september 2026
Stiftet
26. mai 2021 5 år i drift
Aksjekapital
0,30 MNOK
Forretningsadresse
c/o Jimmy Tøllefsen, Toftegata 11, 9389 HUSØY I SENJA
Kommune
Senja rang 3–10 av 13 i KOSTRA-gruppe 8
Siste innsendte regnskap
2025
LEI
636700N7RX2L4UPKT960 fornyes 18. desember 2026

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Morselskap
Ingen kjent eier

Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks–5226
Rang–9182 001
Driftsmargin–15,9 %−2,4 %
Totalrentabilitet0,0 %8,3 %−0,2 %
Egenkapitalandel23,5 %19,2 %0,0 %
Likviditetsgrad 11,315,160,74
Omsetningsvekst––151,9 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter0,0 MNOK8,0 MNOK20,1 MNOK
Driftsresultat0,0 MNOK1,3 MNOK−0,5 MNOK
Resultat før skatt0,0 MNOK0,9 MNOK−4,3 MNOK
Årsresultat0,0 MNOK0,7 MNOK−3,7 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,7 MNOK4,0 MNOK
Sum eiendeler0,0 MNOK19,4 MNOK113,5 MNOK
Omløpsmidler0,0 MNOK5,7 MNOK3,7 MNOK
Egenkapital0,0 MNOK3,7 MNOK0,0 MNOK
Opptjent egenkapital0,0 MNOK−0,1 MNOK−3,8 MNOK
Sum gjeld0,0 MNOK15,7 MNOK113,5 MNOK
Kortsiktig gjeld0,0 MNOK1,1 MNOK5,0 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6800790.