Anin AS

Org.nr. 825269142 · Oslo · Stiftet 2020

Score · regnskapsår 2025

For lite grunnlag: Omsetning ikke oppgitt

Basert på årsregnskapet for 2025

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 30. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsmargin – 42,3 % ikke sammenlignet
Resultatmargin – 19,9 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −0,2 % 7,9 % ikke sammenlignet
Egenkapitalandel 98,4 % 27,3 % ikke sammenlignet
Gjeldsgrad 0,02 2,24 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 – 1,35 ikke sammenlignet
Omsetningsvekst – 3,4 % ikke sammenlignet

Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Over tid

Score over tid

Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.

Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?

Selskapet og sektorens drivere

Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Anin AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.

Boligpriser (brukte boliger) (indeks (2015 = 100))

Boligpriser (brukte boliger) per år og driftsmarginen til Anin AS
Mål202120222023202420252026
Boligpriser (brukte boliger), årssnitt134,5141,6140,8144,6152,5158,7 (så langt)
Endring fra året før+10,5 %+5,2 %−0,5 %+2,7 %+5,5 %+4,1 %
Selskapets driftsmargin––––––

Kilde: SSB (07221, CC BY 4.0). Kilden

Styringsrenten (prosent)

Styringsrenten per år og driftsmarginen til Anin AS
Mål202120222023202420252026
Styringsrenten, årssnitt0,081,323,544,504,304,17 (så langt)
Endring fra året før−0,28 prosentpoeng+1,24 prosentpoeng+2,22 prosentpoeng+0,96 prosentpoeng−0,20 prosentpoeng−0,12 prosentpoeng
Selskapets driftsmargin––––––

Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden

Byggekostnadsindeks for boliger (indeks (2015 = 100))

Byggekostnadsindeks for boliger per år og driftsmarginen til Anin AS
Mål202120222023202420252026
Byggekostnadsindeks for boliger, årssnitt124,2135,1141,1146,4152,7158,4 (så langt)
Endring fra året før+8,7 %+8,8 %+4,4 %+3,7 %+4,3 %+3,7 %
Selskapets driftsmargin––––––

Kilde: SSB (08651, CC BY 4.0). Kilden

Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))

Konsumprisindeksen per år og driftsmarginen til Anin AS
Mål202120222023202420252026
Konsumprisindeksen, årssnitt84,389,294,197,0100,0102,9 (så langt)
Endring fra året før+3,5 %+5,8 %+5,5 %+3,2 %+3,0 %+2,9 %
Selskapets driftsmargin––––––

Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden

Lønnsindeks: omsetning og drift av fast eiendom (indeks)

Lønnsindeks: omsetning og drift av fast eiendom per år og driftsmarginen til Anin AS
Mål202120222023202420252026
Lønnsindeks: omsetning og drift av fast eiendom, årssnitt91,794,396,8103,2108,5111,3 (så langt)
Endring fra året før+5,2 %+2,9 %+2,6 %+6,5 %+5,2 %+2,6 %
Selskapets driftsmargin––––––

Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden

Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Anin AS hadde en egenkapitalandel på 98,4 % i 2025. Selskapet er ikke rangert: omsetning ikke oppgitt.

Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2024 til 2025.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 10 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2025): 0,0 MNOK 10,6 – ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2024–2025): 0,0 MNOK 22,6 – ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 22,3 MNOK 0,9 20 MNOK 10 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin – (median 19,9 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 1,4 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

  • følg med Omsetning er ikke oppgitt
  • følg med Ingen omsetning, men store eiendeler
Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 23,4 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Anin AS?

Driftsmarginen var – i 2025, mot en median på 42,3 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var −0,2 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Anin AS?

Egenkapitalandelen var 98,4 % i 2025 (median 27,3 %). Gjeldsgraden var 0,02 (median 2,24).

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
825269142
Org.form
AS
Sektor
Eiendom (68.200)
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
9. juni 2020 6 år i drift
Aksjekapital
0,09 MNOK
Forretningsadresse
Hieronymus Heyerdahls gate 1, 0160 OSLO
Kommune
Oslo rang 63–220 av 357 i landet
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 19. januar 2021
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Øverste eier: privatperson

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Har eierandeler i: Eitzen Avanti AS (2 %), Zen AS (1 %)

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks–––
Rang–––
Driftsmargin–––
Totalrentabilitet0,0 %−0,1 %−0,2 %
Egenkapitalandel100,0 %99,6 %98,4 %
Likviditetsgrad 1–––
Omsetningsvekst–––

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter–––
Driftsresultat–0,0 MNOK0,0 MNOK
Resultat før skatt0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Skattekostnad0,0 MNOK0,0 MNOK–
Årsresultat0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Finanskostnader–0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler22,3 MNOK22,4 MNOK22,6 MNOK
Omløpsmidler0,0 MNOK0,1 MNOK0,1 MNOK
Egenkapital22,3 MNOK22,3 MNOK22,3 MNOK
Opptjent egenkapital19,4 MNOK19,4 MNOK19,4 MNOK
Sum gjeld0,0 MNOK0,1 MNOK0,4 MNOK
Kortsiktig gjeld–––

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6486817.