Pro Mek AS
Score · regnskapsår 2025
62av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 73 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 79 av 291 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 445 av 1 691 · Annen tjenesteyting
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 85 og soliditet 54 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Pro Mek AS ligger 11 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 291 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 11,4 % (median 5,8 %) og egenkapitalandel 33,7 % (median 29,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 20 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | 11,4 % | 5,8 % |
| Resultatmargin | 11,4 % | 5,5 % |
| Totalrentabilitet | 44,6 % | 15,5 % |
| Egenkapitalandel | 33,7 % | 29,9 % |
| Gjeldsgrad | 1,96 | 2,13 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,60 | 1,30 |
| Omsetningsvekst | −3,6 % | 5,5 % |
| Omsetning per ansatt | 2,55 MNOK | 1,47 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 62 gjør Pro Mek AS det bedre enn 73 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (291 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Pro Mek AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Pro Mek AS har score 62 for 2025, rang 445 av 1 691 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 85 mot sammenlignbare, driftsmargin 11,4 % mot median 5,8 %. Likviditet: persentil 65 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,60 mot median 1,30.
Svakest: Vekst: persentil 23 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −3,6 % mot median 5,5 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Pro Mek AS hadde en driftsmargin på 11,4 % og en egenkapitalandel på 33,7 % i 2025, og er nr. 445 av 1 691 rangerte selskaper i Annen tjenesteyting.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen falt fra 40,5 % til 33,7 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 23 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 18 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 23 MNOK |
| P/B | 1,0 | 2 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 85 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 54 | vekt 25 % |
| Likviditet | 65 | vekt 15 % |
| Vekst | 23 | vekt 15 % |
| Konsistens | 63 | vekt 15 % |
Varighet: 69 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Pro Mek AS?
Driftsmarginen var 11,4 % i 2025, mot en median på 5,8 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 44,6 %.
Hvor solid er Pro Mek AS?
Egenkapitalandelen var 33,7 % i 2025 (median 29,9 %). Gjeldsgraden var 1,96 (median 2,13).
Hvordan er likviditeten i Pro Mek AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,60 i 2025 (median 1,30).
Hvordan står Pro Mek AS i Annen tjenesteyting?
Pro Mek AS er nr. 445 av 1 691 rangerte selskaper i Annen tjenesteyting for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 79 av 291. Omsetningen endret seg −3,6 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 823185642
- Org.form
- AS
- Sektor
- Annen tjenesteyting (95.310)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 8 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 19. juni 2019 7 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Valhallavegen 10A, 2060 GARDERMOEN (ULLENSAKER)
- Kommune
- Ullensaker rang 4–12 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- promekbil.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 72 | 72 | 62 | |
| Rang | 280 | 191 | 445 | |
| Driftsmargin | 9,3 % | 10,2 % | 11,4 % | |
| Totalrentabilitet | 32,6 % | 37,6 % | 44,6 % | |
| Egenkapitalandel | 35,3 % | 40,5 % | 33,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,85 | 1,89 | 1,60 | |
| Omsetningsvekst | – | 14,4 % | −3,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 18,5 MNOK | 21,1 MNOK | 20,4 MNOK |
| Driftsresultat | 1,7 MNOK | 2,2 MNOK | 2,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,7 MNOK | 2,2 MNOK | 2,3 MNOK |
| Årsresultat | 1,3 MNOK | 1,7 MNOK | 1,8 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 5,3 MNOK | 5,9 MNOK | 5,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 5,2 MNOK | 5,8 MNOK | 5,2 MNOK |
| Egenkapital | 1,9 MNOK | 2,4 MNOK | 1,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,8 MNOK | 2,4 MNOK | 1,8 MNOK |
| Sum gjeld | 3,4 MNOK | 3,5 MNOK | 3,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,8 MNOK | 3,1 MNOK | 3,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6809764.
Videre
Lignende selskaper
- Carshine AS indeks 63, nr. 420 · sammenlign
- Intakt Bilskade Steinkjer AS indeks 62, nr. 427 · sammenlign
- LARSEN & Waagan Karosseri og Lakk AS indeks 62, nr. 442 · sammenlign
- OS Lakk og Karosseri AS indeks 61, nr. 459 · sammenlign
- Skinnverkstedet AS indeks 61, nr. 470 · sammenlign