Ringebu Park AS
Score · regnskapsår 2023
36av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 22 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 935 av 1 192 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 5 173 av 6 831 · Eiendom
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 24 og soliditet 13 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Ringebu Park AS ligger 13 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.
Medianscore 49 blant 1 192 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin 2,9 % (median 34,2 %) og egenkapitalandel 5,6 % (median 28,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 27 MNOK | 18 MNOK |
| Driftsmargin | 2,9 % | 34,2 % |
| Resultatmargin | 2,9 % | 15,8 % |
| Totalrentabilitet | 3,3 % | 6,9 % |
| Egenkapitalandel | 5,6 % | 28,3 % |
| Gjeldsgrad | 16,99 | 2,33 |
| Likviditetsgrad 1 | 20,83 | 1,33 |
| Omsetningsvekst | – | −3,9 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 36 gjør Ringebu Park AS det bedre enn 22 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 192 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Ringebu Park AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Ringebu Park AS hadde en driftsmargin på 2,9 % og en egenkapitalandel på 5,6 % i 2023, og er nr. 5 173 av 6 831 rangerte selskaper i Eiendom.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 6 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 6 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | gjeld over verdi |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 5,6 % (median 28,3 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 2,9 % (median 34,2 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 29,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 24 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 13 | vekt 25 % |
| Likviditet | 95 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 41 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Ringebu Park AS?
Driftsmarginen var 2,9 % i 2023, mot en median på 34,2 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 3,3 %.
Hvor solid er Ringebu Park AS?
Egenkapitalandelen var 5,6 % i 2023 (median 28,3 %). Gjeldsgraden var 16,99 (median 2,33).
Hvordan er likviditeten i Ringebu Park AS?
Likviditetsgrad 1 var 20,83 i 2023 (median 1,33).
Hvordan står Ringebu Park AS i Eiendom?
Ringebu Park AS er nr. 5 173 av 6 831 rangerte selskaper i Eiendom for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 935 av 1 192.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 823136102
- Org.form
- AS
- Sektor
- Eiendom (68.110)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 24. juni 2019 7 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Elektrovegen 4, 2069 JESSHEIM (ULLENSAKER)
- Kommune
- Ullensaker rang 4–12 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 18. februar 2026
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 36 | – | 19 | |
| Rang | 5 173 | – | 7 050 | |
| Driftsmargin | 2,9 % | – | −20,1 % | |
| Totalrentabilitet | 3,3 % | −10,8 % | −18,5 % | |
| Egenkapitalandel | 5,6 % | 0,1 % | −18,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 20,83 | 9,12 | 9,96 | |
| Omsetningsvekst | – | −114,3 % | – |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 27,0 MNOK | −3,9 MNOK | 6,9 MNOK |
| Driftsresultat | 0,8 MNOK | −1,7 MNOK | −1,4 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,8 MNOK | −1,7 MNOK | −1,4 MNOK |
| Årsresultat | 0,6 MNOK | −1,3 MNOK | −1,4 MNOK |
| Finanskostnader | – | – | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 23,5 MNOK | 15,4 MNOK | 7,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 23,5 MNOK | 11,7 MNOK | 4,3 MNOK |
| Egenkapital | 1,3 MNOK | 0,0 MNOK | −1,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,3 MNOK | 0,0 MNOK | −1,4 MNOK |
| Sum gjeld | 22,2 MNOK | 15,4 MNOK | 8,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,1 MNOK | 1,3 MNOK | 0,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 5213291.
Videre
Lignende selskaper
- Klemsdal Invest AS indeks 36, nr. 5 170 · sammenlign
- OSLO BYGG OG EIENDOM, Eiendom AS indeks 36, nr. 5 178 · sammenlign
- Barkåker T Eiendom AS indeks 36, nr. 5 183 · sammenlign
- Granittveien 4 AS indeks 36, nr. 5 184 · sammenlign
- Eidsvoll Handelspark AS indeks 36, nr. 5 185 · sammenlign