Kramsjø AS
Score · regnskapsår 2025
18av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 10 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 151 av 1 285 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 214 av 2 412 · Overnatting og servering
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 11 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Kramsjø AS ligger 31 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 1 281 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −7,6 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel −218,8 % (median 20,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | −7,6 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | −7,5 % | 1,9 % |
| Totalrentabilitet | −43,0 % | 7,3 % |
| Egenkapitalandel | −218,8 % | 20,3 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,72 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,23 | 1,09 |
| Omsetningsvekst | 18,5 % | 4,5 % |
| Omsetning per ansatt | 0,19 MNOK | 0,50 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 18 gjør Kramsjø AS det bedre enn 10 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 285 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Kramsjø AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Kramsjø AS har score 18 for 2025, rang 2 214 av 2 412 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 79 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 18,5 % mot median 4,5 %.
Svakest: Soliditet: persentil 0 mot sammenlignbare, egenkapitalandel −218,8 % mot median 20,3 %. Likviditet: persentil 7 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,23 mot median 1,09.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift? Tallgrunnlag: egenkapitalandel −218,8 % (median 20,3 %).
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 4,3 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,23 (median 1,09).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −7,5 % (median 1,9 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Kramsjø AS hadde en driftsmargin på −7,6 % og en egenkapitalandel på −218,8 % i 2025, og er nr. 2 214 av 2 412 rangerte selskaper i Overnatting og servering.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −37,9 % til −7,6 % og egenkapitalandelen falt fra −207,4 % til −218,8 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −218,8 % (median 20,3 %).
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 4,3 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,23 (median 1,09).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −7,5 % (median 1,9 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −7,6 % (median 2,6 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 11 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 7 | vekt 15 % |
| Vekst | 79 | vekt 15 % |
| Konsistens | 12 | vekt 15 % |
Varighet: 24 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Kramsjø AS?
Driftsmarginen var −7,6 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −43,0 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Kramsjø AS?
Egenkapitalandelen var −218,8 % i 2025 (median 20,3 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Kramsjø AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,23 i 2025 (median 1,09). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Kramsjø AS i Overnatting og servering?
Kramsjø AS er nr. 2 214 av 2 412 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 151 av 1 285. Omsetningen endret seg 18,5 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 822245242
- Org.form
- AS
- Sektor
- Overnatting og servering (56.110)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 12 registrert 10. juli 2026
- Stiftet
- 8. februar 2019 7 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Herandsvegen 314, 5628 HERAND (ULLENSVANG)
- Kommune
- Ullensvang rang 3–12 av 13 i KOSTRA-gruppe 8
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 18. februar 2019
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 894500HOOJ7CMRXR4E27 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Morselskap konsoliderer ikke selskapet
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 48 | 5 | 18 | |
| Rang | 1 176 | 2 352 | 2 214 | |
| Driftsmargin | 7,9 % | −37,9 % | −7,6 % | |
| Totalrentabilitet | 24,3 % | −216,1 % | −43,0 % | |
| Egenkapitalandel | 3,5 % | −207,4 % | −218,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,98 | 0,28 | 0,23 | |
| Omsetningsvekst | – | −26,7 % | 18,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,6 MNOK | 1,9 MNOK | 2,3 MNOK |
| Driftsresultat | 0,2 MNOK | −0,7 MNOK | −0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,2 MNOK | −0,7 MNOK | −0,2 MNOK |
| Årsresultat | 0,2 MNOK | −0,7 MNOK | −0,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,9 MNOK | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,8 MNOK | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
| Egenkapital | 0,0 MNOK | −0,7 MNOK | −0,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | −0,7 MNOK | −0,9 MNOK |
| Sum gjeld | 0,8 MNOK | 1,0 MNOK | 1,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,8 MNOK | 1,0 MNOK | 1,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6847318.
Videre
Lignende selskaper
- Kuringen Brygge AS indeks 18, nr. 2 209 · sammenlign
- Nasser's Kebab AS indeks 18, nr. 2 210 · sammenlign
- November AS indeks 18, nr. 2 211 · sammenlign
- Vålerenga Halal Burger AS indeks 18, nr. 2 216 · sammenlign
- MI Cafe AS indeks 18, nr. 2 217 · sammenlign