8360 Produksjoner AS
Score · regnskapsår 2025
55av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 60 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 256 av 643 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 416 av 1 017 · Kultur og fritid
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 35 og soliditet 94 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
8360 Produksjoner AS ligger 5 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 641 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −2,7 % (median 4,3 %) og egenkapitalandel 90,2 % (median 35,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −2,7 % | 4,3 % |
| Resultatmargin | 12,2 % | 3,4 % |
| Totalrentabilitet | 5,5 % | 7,5 % |
| Egenkapitalandel | 90,2 % | 35,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,11 | 1,11 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,21 | 1,48 |
| Omsetningsvekst | −76,1 % | 4,6 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 55 gjør 8360 Produksjoner AS det bedre enn 60 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (643 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- 8360 Produksjoner AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
8360 Produksjoner AS har score 55 for 2025, rang 416 av 1 017 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 94 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 90,2 % mot median 35,8 %. Konsistens: persentil 70 mot sammenlignbare.
Svakest: Vekst: persentil 0 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −76,1 % mot median 4,6 %. Lønnsomhet: persentil 35 mot sammenlignbare, driftsmargin −2,7 % mot median 4,3 %.
Verdt å se nærmere på
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −2,7 % (median 4,3 %).
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
8360 Produksjoner AS hadde en driftsmargin på −2,7 % og en egenkapitalandel på 90,2 % i 2025, og er nr. 416 av 1 017 rangerte selskaper i Kultur og fritid.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 16,7 % til −2,7 % og omsetningen falt med 76 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 3 MNOK og 10 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 3 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 10 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −2,7 % (median 4,3 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 20,3 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 35 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 94 | vekt 25 % |
| Likviditet | 68 | vekt 15 % |
| Vekst | 0 | vekt 15 % |
| Konsistens | 70 | vekt 15 % |
Varighet: 70 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er 8360 Produksjoner AS?
Driftsmarginen var −2,7 % i 2025, mot en median på 4,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 5,5 %.
Hvor solid er 8360 Produksjoner AS?
Egenkapitalandelen var 90,2 % i 2025 (median 35,8 %). Gjeldsgraden var 0,11 (median 1,11).
Hvordan er likviditeten i 8360 Produksjoner AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,21 i 2025 (median 1,48).
Hvordan står 8360 Produksjoner AS i Kultur og fritid?
8360 Produksjoner AS er nr. 416 av 1 017 rangerte selskaper i Kultur og fritid for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 256 av 643. Omsetningen endret seg −76,1 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 815912292
- Org.form
- AS
- Sektor
- Kultur og fritid (90.390)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 7. juni 2015 11 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- C/O Trevarefabrikken, Dreyers gate 72, 8312 HENNINGSVÆR (VÅGAN)
- Kommune
- Vågan rang 6–16 av 18 i KOSTRA-gruppe 2
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- sondrejustad.no
- LEI
- 894500BE6FA0RHZA1A38 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen kjent eier
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 90 | 66 | 55 | |
| Rang | 21 | 203 | 416 | |
| Driftsmargin | 26,0 % | 16,7 % | −2,7 % | |
| Totalrentabilitet | 37,9 % | 20,0 % | 5,5 % | |
| Egenkapitalandel | 72,2 % | 66,2 % | 90,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,53 | 2,33 | 2,21 | |
| Omsetningsvekst | – | −34,1 % | −76,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 20,7 MNOK | 13,6 MNOK | 3,3 MNOK |
| Driftsresultat | 5,4 MNOK | 2,3 MNOK | −0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 5,6 MNOK | 2,9 MNOK | 0,4 MNOK |
| Årsresultat | 4,6 MNOK | 2,2 MNOK | 0,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 15,4 MNOK | 15,7 MNOK | 11,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 10,8 MNOK | 6,5 MNOK | 2,2 MNOK |
| Egenkapital | 11,1 MNOK | 10,4 MNOK | 10,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 11,1 MNOK | 10,3 MNOK | 10,3 MNOK |
| Sum gjeld | 4,3 MNOK | 5,3 MNOK | 1,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 4,3 MNOK | 2,8 MNOK | 1,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 7093788.
Videre
Lignende selskaper
- F&B Energy Treningssenter AS indeks 55, nr. 414 · sammenlign
- Haugesund Padel AS indeks 55, nr. 415 · sammenlign
- Xfitness AS indeks 55, nr. 419 · sammenlign
- Sleipnes AS indeks 55, nr. 420 · sammenlign
- Soo AS indeks 54, nr. 421 · sammenlign